مبتلایان کرونا به جای حضور در بیمارستان‌ها به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند

 معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به وضعیت خاص کرونا در مشهد از افراد مشکوک به کرونا خواست از مراجعه مستقیم به بیمارستان‌ها پرهیز کرده و در سریع‌ترین زمان به نزدیکترین مرکز درمانی محل سکونت خود مراجعه کنند.

شاپور بدیعی در خصوص وضعیت کنونی مشهد در پیک پنجم کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر مشهد با پیک پنجم کرونا مواجه است. متأسفانه سرعت ابتلا بسیار بالاست. میزان مبتلایان نسبت به پیک گذشته بسیار بالا و رو به افزایش است.

وی ادامه داد: روزانه حدود ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های دانشگاه دولتی و خصوصی مشهد بستری می‌شوند. همچنین روند افزایشی در بیماران مبتلا به کووید در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها را شاهد هستیم. تعداد بسیار زیادی از مبتلایان به عنوان مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده و تعیین تکلیف می‌شوند. در این شرایط خاص که تعداد مبتلایان، بستریان و مراجعان سرپایی روند افزایشی پیدا کرده است، باید چه کاری انجام دهیم؟

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: افزایش مراجعات غیر ضروری به بیمارستان سبب گسترش بیماری و افزایش کار برای کادر درمان می‌شود که به کمیت و کیفیت خدمات به دیگر مراجعان سرپایی کووید-۱۹ اختلال وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: در موج‌های گذشته توانستیم با برخی اقدامات و مراجعه زودهنگام مردم به مراکز درمانی اوضاع را مدیریت کنیم. با مراجعه زودهنگام مردم به مراکز درمانی نزدیک به محل زندگی خود و شروع درمان افراد، از بستری آنان در بیمارستان و پیشروی بیماری آنان جلوگیری خواهد شد.

مشروح سخنان دکتر شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید