تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 23:37
کد خبر : 14610

مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک می‌شوند

مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک می‌شوند

تصویر تزئینی است ضوابط مربوط به طراحی مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک در شهر تهران به تصویب اعضاءکمیسیون ماده پنج رسید. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سومین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری به ریاست پیروز حناچی، شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی، رئیس شورای

مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک می‌شوند
تصویر تزئینی است

ضوابط مربوط به طراحی مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک در شهر تهران به تصویب اعضاءکمیسیون ماده پنج رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سومین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری به ریاست پیروز حناچی، شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و اشراقی، رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد و تصویب ضوابط مربوط به طراحی مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک در شهر تهران یکی از تصمیمات مهم این جلسه بود.

اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در تشریح این مصوبه گفت: منظور از مجتمع مسکونی دوستدار کودک، مجموعه‌ای است، متشکل از مسکن مطلوب و امکانات مناسب برای تحرک مستقل و ایمن کودکان در فضاهای مشترک و مشاع تا این فضاها بستری برای شکل گیری اجتماع محلی دوستدار کودک باشد. هدف کلی این طرح نیز پاسخگویی به نیازهای فیزیکی و روانی کودکان، ایجاد مجتمع‌های مسکونی سر زنده، ظرفیت سازی و ارتقای آگاهی و دانش متخصصین، متولیـــان و بهره وران این حوزه است.

وی ادامه داد: بدین منظور در سومین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال جاری، ضوابط مربوط به طراحی مجتمع‌های مسکونی دوستدار کودک در دستور کار قرار گرفت که پس از توضیحات مشاور طرح و بحث و بررسی اعضاء، ضمن تصویب موضوع، قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران نسبت به ابلاغ ضوابط مجتمع های مسکونی دوستدار کودک با توجه به رویکرد طرح و بررسی امکان تحقق پذیری آن در محلات شهر تهران، به لحاظ مشاعات مجاز ساختمانی و با توجه به رعایت موارد ایمنی و رعایت کنترل‌های طبیعی اقدام لازم را به عمل آورد.

اشراقی گفت: همچنین در ادامه این جلسه، با انتزاع محدوده بلوک شهری دیدار در بخش غربی اراضی عباس آباد در محدوده منطقه ۳ که دارای ۱۷ پلاک مسکونی و اداری است، موافقت شد.

وی افزود: البته عملیاتی شدن آن منوط به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران است و در این تصمیم توصیه شدکه کاربردها و عملکردها متناسب با این محدوده ملاک عمل باشد.

ارتفاع مجاز برای احداث ساختمان‌های جدید مشخص شد

تعیین حداکثر ارتفاع مجاز بناهای غیر بلند مرتبه شهر تهران تا ۵۰ متر از دیگر تصمیمات سومین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال ۱۴۰۰ بود، بر این اساس شهرداری‌های مناطق در زمان صدور پروانه های ساختمانی ملزم به رعایت ارتفاع شدند و قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن تبیین و تعیین حداکثر ارتفاع مجاز طبقات، جهت فعالیت ها و کاربری‌های مختلف، مراتب را برای اجراء به مناطق ابلاغ کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها