تاریخ انتشار : دوشنبه 20 دسامبر 2021 - 17:06
کد خبر : 172680

محکومیت شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس در یک پرونده

محکومیت شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس در یک پرونده

عکس آرشیوی است. ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس از محکومیت و صدور رأی قطعی در دادگاه تجدید نظر استان برای شهردار سابق شهر جدید صدرا در یکی از پرونده‌های جرائم ارتکابی مربوط به دوران تصدی مسئولیت به ۶ سال حبس تعزیری خبر داد. حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی یکشنبه ۳ اسفند در این خصوص با بیان اینکه  سایر متهمین

محکومیت شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس در یک پرونده
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس از محکومیت و صدور رأی قطعی در دادگاه تجدید نظر استان برای شهردار سابق شهر جدید صدرا در یکی از پرونده‌های جرائم ارتکابی مربوط به دوران تصدی مسئولیت به ۶ سال حبس تعزیری خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی یکشنبه ۳ اسفند در این خصوص با بیان اینکه  سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله  بدوی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به مجازات‌های متعدد و حبس‌های طولانی مدت محکوم شده بودند، گفت: پس از تجدید نظر خواهی متهمین پرونده در شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر فارس پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و دادنامه بدوی با اصلاحاتی مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، او همچنین با اشاره به اینکه جرائم انجام شده در شهرداری صدرا در قالب دو پرونده در دادگستری شیراز مورد رسیدگی قرار گرفته گفت: در یکی از پرونده‌ها موضوع رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده پس از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین هم اکنون در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.

موسوی در خصوص پرونده دیگر این مسئول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است، نیز گفت: در این پرونده که جرائمی نظیر فراهم کردن موجبات فساد مطرح است، او و سه متهم دیگر مطرح در پرونده به حبس محکوم شدند.

این مقام ارشد قضایی فارس با اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است از محکومیت متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات ۴ سال حبس به لحاظ فراهم کردن موجبات فساد و همچنین ۱۴ ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد خبر داد.

رئیس کل دادگستری فارس افزود: متهم ردیف سوم پرونده به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم نیز به ۱۴ ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و ۲ سال و  یک روز حبس تعزیری دیگر در خصوص جرائم مطرح در این پرونده محکوم شده است.

این مقام ارشد قضایی فارس با تأکید بر اینکه موضوع رسیدگی به مفاسد با جدیت ویژه‌ای در دادگستری فارس در دستور کار قرار دارد گفت: در برخورد جدی با فساد هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هیچ مفسدی از برخورد قاطع قضایی مصون نخواهد بود.

منبع:ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها