تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 21:16
کد خبر : 36181

محیط زیست، کرونا، جرایم الکترونیکی از محورهای بیانیه پایانی نشست سران گروه ۲۰

محیط زیست، کرونا، جرایم الکترونیکی از محورهای بیانیه پایانی نشست سران گروه ۲۰

رهبران گروه ۲۰ در بیانیه پایانی خود بر مسائل زیست محیطی، مقابله با جرایم الکترونیکی، مقابله با کرونا و دیگر مسائل جهان تمرکز کردند.  به نقل از رویترز، سران ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای نهایی توافق کردند که اقدامات “هدفمند و موثری” برای محدود کردن روند گرمایش زمین انجام گیرد؛ اما

محیط زیست، کرونا، جرایم الکترونیکی از محورهای بیانیه پایانی نشست سران گروه ۲۰

رهبران گروه ۲۰ در بیانیه پایانی خود بر مسائل زیست محیطی، مقابله با جرایم الکترونیکی، مقابله با کرونا و دیگر مسائل جهان تمرکز کردند.

 به نقل از رویترز، سران ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای نهایی توافق کردند که اقدامات “هدفمند و موثری” برای محدود کردن روند گرمایش زمین انجام گیرد؛ اما تعهدات ملموسی در این نشست ارائه داده نشد.

به نوشته گاردین، سران نشست ۲۰ بر سر این مساله توافق کردند که کشورهای جهان باید اقداماتی هدفمند را اتخاذ کنند تا جلوی گرمایش جهان بیش از یک و نیم درجه سانتیگراد را بگیرند.

بیانیه نهایی نشست گروه ۲۰ همچنین شامل هیچ‌گونه تعهدی برای به صفر رساندن کربن تا سال ۲۰۵۰ نمی‌شود. در این بیانیه تنها بر  اهمیت لزوم به صفر رساندن کربن تا اواسط قرن اشاره شده است.

سازمان صلح سبز این بیانیه را ضعیف و آن را “عاری از بلندپروازی و بصیرت” توصیف کرده است.

یک منبع غیردولتی عنوان کرد که این بیانیه به جای “اقدامات فوری ملموس”، “اقدامات نیمه کاره‌ای” را ارائه داده است.

رهبران گروه ۲۰ خواستار همچنین متعهد شدند در چارچوب تلاش سازمان‌های بین‌المللی در سایه پاندمی کرونا برای ازسرگیری سفر جهانی به شکل امن و برنامه‌ریزی شده وارد عمل شوند.

در بیانیه پایانی گروه ۲۰ آمده است، برای ازسرگیری سفر امن و برنامه‌ریزی شده جهانی مطابق با فعالیت سازمان‌های بین‌المللی مربوطه نظیر سازمان بهداشت جهانی، سازمان هواپیمایی جهانی، سازمان دریانوردی بین‌المللی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه تلاش خواهد شد.

رهبران گروه ۲۰ از وزارت‌خانه‌های بهداشت کشورهای مختلف جهان خواستند امکان تسریع واکسیناسیون در جهان را بررسی کنند. آنها گفتند از وزیران بهداشت خواستند پیشرفت احراز شده  در این باره رصد کنند و راه‌های جدید برای تسریع واکسیناسیون را کشف کنند.

نتایج روزها مذاکره سخت میان دیپلمات‌ها، کار زیادی را برای انجام دادن در نشست اقلیمی سازمان ملل در اسکاتلند می‌گذارد. اکثر سران نشست گروه ۲۰ برای شرکت در این نشست مستقیم از رم به اسکاتلند سفر خواهند کرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها