تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 16:21
کد خبر : 152871

مسیر ورزش دانشجویان در سال ۱۴۰۰/ سلامت زنان، اولین هدف ورزش دانشگاهی

مسیر ورزش دانشجویان در سال ۱۴۰۰/ سلامت زنان، اولین هدف ورزش دانشگاهی

برنامه عملیاتی توسعه ورزش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مشخص شد. به گزارش ایسنا، سیاست های توسعه ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰ به گونه ای تعریف شده که بهبود کیفیت زندگی، تامین سلامت و نشاط با رویکرد حداکثری دانشجویان به ویژه زنان، به عنوان اولین اولویت تعریف شده است و پس از آن توسعه

مسیر ورزش دانشجویان در سال ۱۴۰۰/ سلامت زنان، اولین هدف ورزش دانشگاهی

برنامه عملیاتی توسعه ورزش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مشخص شد.

به گزارش ایسنا، سیاست های توسعه ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰ به گونه ای تعریف شده که بهبود کیفیت زندگی، تامین سلامت و نشاط با رویکرد حداکثری دانشجویان به ویژه زنان، به عنوان اولین اولویت تعریف شده است و پس از آن توسعه کمی و کیفی ورزش دانشجویان در سطوح دانشگاهی، استانی، منطقه ای، ملی و بین المللی در دستور کار قرار دارد.

ایجاد انگیزه و تقویت عزم و اقتدار ملی دانشجویان از طریق برنامه های ورزشی ملی و بین المللی، تلاش در جهت کاهش وابستگی به منابع و بودجه دولتی، ارتقای بهره وری با رویکرد جلب حامیان مالی و نیز هدایت، حمایت و نظارت مستمر بر فعالیت های تربیت بدنی دانشگاه ها به عنوان دیگر خط مشی و سایت های توسعه ورزش دانشگاهی در سال ۱۴۰۰ تعیین شده است.

در بخش راهبردهای توسعه ورزش دانشگاهی و اقدامات اجرایی برنامه ریزی صورت گرفته مبتنی بر ارتقای سطح سلامت جسمی و بهبود سبک زندگی و تندرستی دانشجویان، ارتقای تعاملات اجتماعی و سطح فرهنگ مشارکت دانشجویان، توسعه فضاهای ورزشی زودبازده و کمک به زیرساخت های دانشگاه، توسعه همه جانبه برنامه های ورزشی همگانی، توسعه علمی در ورزش دانشگاهی، توسعه نظام برنامه ریزی در ورزش دانشگاهی، توسعه هم جانبه برنامه های ورزش قهرمانی در سطح ملی و نیز توسعه هم جانبه برنامه های ورزش قهرمانی سطح بین المللی تعریف شده است.

برای مشاهده برنامه عملیاتی توسعه ورزش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که در اختیار ایسنا قرار گرفته، اینجا کلیک کنید.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها