تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 2:14
کد خبر : 23547

مهرعلیزاده: وزارت خارجه را به جایگاه واقعی خود بر می‌گردانم

مهرعلیزاده: وزارت خارجه را به جایگاه واقعی خود بر می‌گردانم

کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برجام که برخواسته از خرد جمعی و اراده همه تصمیم‌گیران آینده‌نگر و دلسوز نظام جمهوری اسلامی است، یک قرارداد یک روزه یا چند ساعته نیست. برجام توافقی چند دهه ای است و باید از این دستاورد بزرگ دیپلماسی حراست کرد. به گزارش ایسنا، محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات سیزدهمین

مهرعلیزاده: وزارت خارجه را به جایگاه واقعی خود بر می‌گردانم

کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برجام که برخواسته از خرد جمعی و اراده همه تصمیم‌گیران آینده‌نگر و دلسوز نظام جمهوری اسلامی است، یک قرارداد یک روزه یا چند ساعته نیست. برجام توافقی چند دهه ای است و باید از این دستاورد بزرگ دیپلماسی حراست کرد.

به گزارش ایسنا، محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه شماره 3 خود با تاکید بر دیپلماسی بر مدار توسعه عنوان کرد: ملت شریف ایران؛ همانطور که استحضار دارید متاسفانه بدعهدی رئیس جمهوری وقت آمریکا از یک‎سو و کارشکنی برخی عناصر در داخل موجب خروج این کشور از برجام شد. اگر حضور دکتر محمدجواد ظریف در راس دستگاه دیپلماسی کشور نبود شاید امروز گفت‎وگوها بر سر پیچیده‎ترین پرونده‎ سیاست خارجی سرانجام دیگری پیدا کرده بود. معتقدم استمرار مذاکره با جهان برای حفظ منافع ملی مهمترین دستاورد دولت یازدهم و دوازدهم است. چنان‎که شما ملت شریف ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۹۲ به درستی بر ضرورت آن تاکید کردید و انتخاب مسیر صلح، گفت‎وگو و تعامل سازنده با جهان را انتخاب کردید.

در این بیانیه با اشاره به بی تدبیری ها و سیاست های ماجراجویانه آمده است: هر چند امروز در میانه چنین میدان پر تنشی فاصله تا نقطه امن برای ما که در منطقه‎ای سراسر آتش زندگی می‌کنیم صد چندان دشوار است. همگان واقفید که سیاست خارجی اگر معطوف به منافع ملی نباشد، قطعا خسارت‌های جبران ناپذیری را بر کشور تحمیل می‌کند. چنان‎که دیدیم بی‎تدبیری و سیاست‌های ماجراجویانه چگونه تحریم‌های ظالمانه را بر اقتصاد ملی حاکم کرد. معتقدم متخصصان امر باید برای مردم توضیح دهند که تغییر نگاه تعاملی ایران به روابط بین‎الملل چه پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

مهرعلیزاده در این بیانیه تاکید کرد: من عزم جدی دارم که در صورت رای اعتماد مردم وزارت خارجه را به جایگاه واقعی خود بازگردانم و مانع هر گونه فعالیت موازی با دستگاه دیپلماسی کشور شوم. دولت من دولت خلق فرصت‌ها و رفع تهدیدها در عرصه بین‌المللی خواهد بود. باور دارم سفارت‎خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باید حامی فعالان اقتصادی کشور برای رسیدن به رشد و توسعه عمل باشند.
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت تعامل با جهانیان گفت: ملت شریف ایران، ما باید امروز بیش از هر زمان دیگری به جهانیان اعلام کنیم که در ایران نیروی قدرتمندی مایل است بر اساس احترام متقابل و درک درست از محیط روابط بین‎الملل با جهان تعامل داشته باشد. شایسته است که این مهم را در نظر داشته باشیم که بهبود شرایط کنونی در سایه مشارکت در انتخابات شدنی است و هیچ راهی امن تر از اصلاح امور بصورت قانونی برای عبور از بحران‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: آن‎ها که می‌کوشند ذهن ایرانیان را از امید خالی کنند، نقشه های شومی برای این سرزمین در سر دارند. عزت ملت ایران را نشانه رفته‌اند و در خیال خامشان این آرزوی محال را می‌پرورانند. اکنون در پیشگاهتان متعهد می‎شوم تمام تجربه و تخصص اجرایی خود را به‎کار خواهم گرفت که با اقتدار، امنیت و امید پیش به سوی آینده برویم.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: برجام که برخواسته از خرد جمعی و اراده همه تصمیم‌گیران آینده‌نگر و دلسوز نظام جمهوری اسلامی است، یک قرارداد یک روزه یا چند ساعته نیست. برجام توافقی چند دهه ای است و باید از این دستاورد بزرگ دیپلماسی حراست کرد. برنامه دولت رفاه اجرای مدیریت صحیح برای تحقق آثار مثبت برجام در زندگی شهروندان عزیز است.

وی گفت: می‌خواهم به دنیا اعلام کنم، دولت من همان راهی را خواهد رفت که دولت اصلاحات در مسیر تنش‎زدایی با جهان پیمود. همچنین ایجاد روابط دوستانه بر اساس منافع مشترک با همسایگان از اولویت‌های دولت سوم خاتمی در عرصه بین‌الملل است .امروز با توجه به تنش‌های بین‌المللی حاکم بر نظم جهانی بیش از گذشته باید بر ضرورت گفت‎وگوی تمدن‎ها تاکید داشت. برای تحقق چنین امر واجبی در نظر دارم از وجود متخصصان عرصه دیپلماسی بهره لازم را در دولت زندگی ببرم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن تردیدها گفت: تمامی فعالان عرصه عمومی باید به دریچه انتخابات به عنوان یک سیاست عملی و قطعی در حوزه بین‌الملل نگاه کنند. امروز باید تردیدها را کنار بگذاریم و به آینده فرزندانمان توجه کنیم. نباید با تحریم انتخابات رنج تحریم های اقتصادی را بر مردم مان روا داریم. من محسن مهرعلیزاده باور دارم حرکت بر مدار عقلانیت در سیاست خارجی آینده‎ای روشن برای کشور به همراه خواهد داشت. معتقدم هر تصمیمی باید در روند توسعه کشور گرفته شود و می‎دانم بدون حمایت شما ملت شریف ایران هیچ گامی به پیش نیست.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها