تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 22:29
کد خبر : 17175

مهمترین موضوع روز آگاهی‌بخشی درباره ضرورت واکسیناسیون است

مهمترین موضوع روز آگاهی‌بخشی درباره ضرورت واکسیناسیون است

 استاندار ایلام با بیان اینکه مهمترین موضوع امروز ما آگاه‌سازی مردم از آسیب های ناشی از عدم واکسیناسیون است، گفت؛دورکاری برای مادران باردار و مادرانی که بچه زیر ۶ سال دارند یک ساعت در روز خواهد بود. “محمد نوذری” در نشست ستاد کرونای استان با بیان اینکه مهمترین موضوع امروز ما آگاه سازی مردم از

مهمترین موضوع روز  آگاهی‌بخشی درباره ضرورت واکسیناسیون است

 استاندار ایلام با بیان اینکه مهمترین موضوع امروز ما آگاه‌سازی مردم از آسیب های ناشی از عدم واکسیناسیون است، گفت؛دورکاری برای مادران باردار و مادرانی که بچه زیر ۶ سال دارند یک ساعت در روز خواهد بود.

“محمد نوذری” در نشست ستاد کرونای استان با بیان اینکه مهمترین موضوع امروز ما آگاه سازی مردم از آسیب های ناشی از عدم واکسیناسیون است، اظهار  کرد: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان یک اقدام اساسی به منظور افزایش میزان واکسیناسیون و ایمن سازی جامعه اطلاع رسانی و اقناع سازی لازم را به انجام رساند.

وی از آموزش و پرورش خواست با فرهنگ سازی و اعتمادآفرینی زمینه توسعه واکسیناسیون در جامعه دانش آموزی و والدین آنها را فراهم آورد.

استاندار ایلام با تاکید بر بررسی راهکارها و شرایط لازم جهت انجام واکسیناسیون دانش آموزان در بازگشایی مدارس، گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی در یک نشست تخصصی راهکارهای لازم را جهت بازگشایی مدارس و چرایی عدم استقبال از واکسیناسیون را بررسی و جهت اقدام لازم به ستاد کرونا اعلام نمایند.
وی از معاون سیاسی و امنیتی خواست فرماندارانی که عملکرد مطلوبی را در زمینه واکسیناسیون دارند تشویق شوند و  از فرمانداران خواست با برنامه ریزی، سازوکاری را برای ترغیب دانش آموزان به زدن واکسن ایجاد و اقدامات لازم را در این زمینه بعمل آورند.

نوذری  با بیان اینکه با توسعه واکسیناسیون محدودیت های هوشمند اجرایی می شوند، تصریح کرد: رعایت پروتکل ها، فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و همه اقداماتی که منجر به ایجاد سطحی از ایمنی در افرا و جامعه می شوند باید در دستور کار قرار گیرند.

وی با انتقاد از روند ارائه آمار ها به مرکز،  خواستار ارائه آمار دقیق در روند رعایت  پروتکل ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی شد و گفت: در مجموع بیش از ۴۴ درصد استان هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند که اگر این میزان به بالای ۷۵ درصد برسد، وضعیت مطلوبی را ترسیم می کند.
استاندار ایلام با اشاره به شرایط دورکاری کارمندان گفت: ملاک و مبنای تصمیم ما در خصوص دورکاری مصوبات ستاد ملی کرونا و اطلاعیه های سازمان امور اداری و استخدامی است.
وی گفت: دورکاری برای مادران باردار و مادرانی که فرزند  زیر ۶ سال دارند یک ساعت در روز خواهد بود.

نوذری در پایان بر تشکیل تیم واکنش سریع برای مداخله در امور به منظور کنترل اوضاع و بهبود شرایط تاکید کرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها