تاریخ انتشار : شنبه 21 آگوست 2021 - 2:41
کد خبر : 4414

نباید با نگاه مردانه شهر قزوین را اداره کنیم

نباید با نگاه مردانه شهر قزوین را اداره کنیم

 نهمین نامزد تصدی پست شهردار قزوین گفت: اعتقاد دارم حضور زنان در مدیریت شهری ضروری است و هر معاون یا مدیر سازمان در شهرداری باید حداقل یک مشاور خانم در کنار خودش داشته باشد، نباید با نگاه تمام مردانه شهر را اداره کنیم گاهی خانم‌ها نظراتی دارند که آقایان به آن توجهی نمی‌کنند. علیرضا حاجی

نباید با نگاه مردانه شهر قزوین را اداره کنیم

 نهمین نامزد تصدی پست شهردار قزوین گفت: اعتقاد دارم حضور زنان در مدیریت شهری ضروری است و هر معاون یا مدیر سازمان در شهرداری باید حداقل یک مشاور خانم در کنار خودش داشته باشد، نباید با نگاه تمام مردانه شهر را اداره کنیم گاهی خانم‌ها نظراتی دارند که آقایان به آن توجهی نمی‌کنند.

علیرضا حاجی محمدعلی به‌عنوان نهمین گزینه تصدی پست شهردار قزوین با حضور در صحن علنی شورای شهر قزوین که امروز ۲۴ مرداد برگزار شد، به ارائه برنامه‌های خود پرداخت و تصریح کرد: فرهنگ اساس کار من است و همه کارهایی که در این مدت انجام دادم در جهت تقویت فرهنگ بوده است، معتقد هستم که اگر فرهنگ در کشوری تصحیح شود سایر موارد نیز تقویت می‌شوند.

وی افزود: اصلاح همه‌چیز تحت تأثیر فرهنگ است بااین‌حال تاکنون زیرساخت محکمی در این حوزه ایجاد نشده است، در حال حاضر ارگان‌هایی مانند سازمان تبلیغات و صداوسیما در حوزه فرهنگ فعال هستند و در مدیریت شهری در ظاهر امر فرهنگ دارای اهمیت بوده اما زیرساخت لازم ایجاد نشده است.

این گزینه تصدی شهرداری قزوین اظهار کرد: فرهنگ شهری باید متناسب با ویژگی‌ها و تاریخ هر شهر باشد و مدیریت شهری باید با توجه به این موارد یک نسخه واحد فرهنگی ایجاد کند؛ برای مثال در شاهرود ما از ظرفیت زندانی‌ها استفاده کردیم و با استفاده از ضایعات جمع‌آوری‌شده المان طراحی و تولید کردیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه شهر می‌شود عدم فرهنگ‌سازی است اگر شهروند ما آموزش شهروندی ببیند بسیاری از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند، شهرداری می‌تواند از استارت آپ‌ها و ایده‌های فرهنگی حمایت و محصولاتی فرهنگی در جهت برندینگ شهر ایجاد کنیم.

لزوم ایجاد ردیف بودجه فرهنگی در مدیریت شهری

حاجی محمدعلی اظهار کرد: باید ردیف بودجه فرهنگی در مدیریت شهری ایجاد شود، با توجه به غنای تاریخی شهر قزوین می‌توانیم یک فیلم سینمایی یا فیلم کوتاه با موضوع قزوین بسازیم که داشته‌های شهر را در ذهن تمام کشور حک کنیم، همچنین پیشنهاد دارم که یک کارناوال تلفیقی از محصلین حوزه علمیه و سازمان‌های مردم‌نهاد ایجاد کنیم که در جهت تبلیغ حجاب فعالیت کنند.

وی یادآور شد: توجه به فرهنگ شهری قزوین، تدوین نسخه واحد فرهنگی، ضرورت آموزش شهروندی، ورود مدیریت شهری به مباحث فرهنگی، جذب ایده‌های برتر در مدیریت شهری، توجه به برندینگ فرهنگی و مذهبی شهر، ایجاد دیپلماسی گفتگو از دیگر مباحث مهم مدیریت شهری در حوزه فرهنگ است.

این گزینه تصدی شهرداری قزوین یادآور شد: شهر پتانسیل بالایی در حوزه درآمدی دارد، معتقد هستم که درآمد پایدار به معنای واقعی وجود ندارد و درآمدها کم‌وزیاد می‌شود، درآمد پایدار به‌جز فرهنگ نمی‌شود ایجاد کرد؛ درآمد فرهنگ به‌صورت غیرمستقیم بر پویایی و نشاط شهر تأثیر می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها در دوره ۴ ساله به دنبال این هستند که به رسوبات درآمدی شهرداری رسیدگی کنند که معمولاً در سال اول با قدرت انجام می‌شود اما درگذر زمان فراموش می‌شود، در این حوزه مطالبات شهرداری از دستگاه‌های دولتی فراموش می‌شود اما این کار را انجام می‌دهم و مطالبات شهرداری از دستگاه‌ها را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنم که در این میان نیاز است شهرداری و شورا در کنار هم باشند.

حاجی محمدعلی بیان کرد: پیگیری جرائم کمیسیون ماده صد و ماده ۷۷، ممیزی تخلفات شهرسازی و بازدید از مناطق و خیابان‌های شهری و اخذ عوارض قانونی، ممیزی تخلفات بانک‌ها، ایجاد بانک زمان و ریال، فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری و ورود سیستم قانونی وقف در شهرداری از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای شهر قزوین است.

وی اظهار کرد: هم‌افزایی مؤثرین و خیران در شهر، توجه به سرمایه‌گذاران برای ورود به شهر و به‌روز شدن آورده سرمایه‌گذار، ایجاد صندوق تضمین اصل سرمایه‌گذار، استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها در امر سرمایه‌گذاری، استفاده از تهاتر طرح‌های نیمه‌تمام و فروش امتیاز شناور، واگذاری موقعیت‌های پول‌ساز در شهرداری و دریافت وام‌هایی با سود بانکی کم از وزارت کشور در راستای پرداخت بدهی‌های شهرداری به بانک شهر و استفاده از ظرفیت خیران از دیگر برنامه‌های من است.

این گزینه تصدی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی جهت احداث پیست موتورسواری، ترویج ورزش همگانی، توجه و حمایت از تیم‌های ورزشی نیز باید در دستور کار قرار بگیرد، اگر تیم ورزشی گروهی بتواند برای شهر افتخار بیافریند و از طرفی برگزاری مسابقات آن برای شهروندان نشاط ایجاد کند باید مورد حمایت قرار بگیرد.

مناسب‌سازی شهر برای معلولان

وی اظهار کرد: اهمیت ویژه به هنرمندان و بانوان شهر نیز در دستور کار قرار دارد، اعتقاد دارم حضور زنان در مدیریت شهری ضروری است و هر معاون یا مدیر سازمان در شهرداری باید حداقل یک مشاور خانم در کنار خودش داشته باشد، نباید با نگاه تمام مردانه شهر را اداره کنیم گاهی خانم‌ها نظراتی دارند که آقایان به آن توجهی نمی‌کنند.

حاجی محمدعلی یادآور شد: یکی دیگر از اقشاری که مدیریت شهری باید به آن توجه کند معلولین هستند، در شاهرود ما یک اتوبوس ویژه معلولین طراحی کرده بودیم که دارای بالابر بود و به معلولین خدمت‌رسانی می‌کرد به‌طوری‌که اگر معلولی تماس می‌گرفت در هر نقطه از شهر که بود اتوبوس به آنجا می‌رفت و معلول را جابه‌جا می‌کرد، برای این کار از افراد دارای حسن اخلاق استفاده کرده بودیم که مبادا بی‌احترامی صورت بگیرد.

وی بیان کرد: ما باید شهری شاد داشته باشیم، زمانی حال شهر خوب است که همه اقشار جامعه دارای حال خوب باشند، در این میان معلولین نیز حق شادی و زندگی دارند بنابراین شهر را باید برای آن‌ها نیز مناسب‌سازی کنیم، حتی اگر معلولی دارای توان مدیریتی است می‌توان این فرصت را در اختیارش قرارداد.

این گزینه تصدی شهرداری قزوین اظهار کرد: یکی دیگر از نکاتی که باید موردتوجه قرار بگیرد حمایت از نخبه‌های علمی است، شهرداری باید از ایده و توان این افراد در جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری استفاده کند، از طرفی برای ترغیب دانش آموزان به درس خواندن می‌توانیم برای دانش‌آموزانی که رتبه برتر کنکور می‌آوردند جایزه صد میلیون تومانی تعیین کنیم در این صورت هم مشوق برای دانش آموزان ایجاد کردیم همچنین زمینه‌ای ایجادشده است که توان علمی شهر را ارتقا دهیم.

به گزارش ایسنا، حاجی محمدعلی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته سازه و دارای بیش از ۲۳ سال سابقه کار در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، شهردار شاهرود، مشاور عالی طرح‌های سپاه نینوای استان گلستان و حضور در معاونت‌های مختلف در شهرداری گرگان ازجمله سوابق کاری این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین است.

منبع:ایسنا

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها