تاریخ انتشار : دوشنبه 1 نوامبر 2021 - 23:17
کد خبر : 73491

نتیجه انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای بی‌اثر اعلام شد/ صدور دستور موقت + سند

نتیجه انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای بی‌اثر اعلام شد/ صدور دستور موقت + سند

دو هفته پس از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای که به انتخاب مهرعلی باران چشمه منجر شد، دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقتی حکم ریاست باران چشمه را بی‌اثر اعلام کرد. به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ۱۹ خرداد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در پایان

نتیجه انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای بی‌اثر اعلام شد/ صدور دستور موقت + سند

دو هفته پس از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای که به انتخاب مهرعلی باران چشمه منجر شد، دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقتی حکم ریاست باران چشمه را بی‌اثر اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ۱۹ خرداد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در پایان مهرعلی باران چشمه با کسب ۲۲ رای در مقابل ۱۹ رای مجتبی جوهری، به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.
پس از برگزاری این انتخابات، مجتبی جوهری رییس سابق و کاندیدای انتخابات، با اعلام تخلف و ارائه مدارک مبتنی بر چیدمان مجمع با هدف کسب رای، به دیوان عدالت اداری طرح شکایت کرد و خواستار رسیدگی‌ دیوان به این موضوع شد.
در نهایت شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، ۳۰ خرداد اقدام به صدور رای و دستور موقت، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را بی‌اثر اعلام کرد.
دیوان عدالت اداری در ابلاغیه‌ای به وزارت ورزش، اعلام کرده که نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و حکم صادره مهرعلی باران چشمه برای ریاست این فدراسیون و سایر اقدامات متخذه بر آن، تا تعیین تکلیف نهایی «کان لم یکن» و بلااثر است.
در متن ابلاغیه شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری خطاب به وزارت ورزش آمده است: “… در موضوع پرونده آقای مجتبی جوهری به طرفیت آن مرجع حسب دستور ریاست محترم شعبه حکم ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به نام آقای مهرعلی باران چشمه به شماره ۲۵۳/۱۰۰/ص/۱۴۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ همچنین سایر اقدامات و تصمیمات متخذه مبنی بر آن تا تعیین تکلیف نهایی در دیوان عدالت اداری «کان‌لم یکن» و بلا اثر گردیده و نتیجه انجام خواسته ظرف حداکثر ۴۸ ساعت پس از ابلاغ، کتبا به این مرجع اعلام گردد.”

شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری در متن حکم صادره به تاریخ ۳۰ خرداد  ۱۴۰۰ نیز آورده است: «… بموجب ماده ۳۵ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری… قرار توقف عملیات اجرایی صدور ابلاغ ریاست فدراسیون زورخانه‌ای به نام مهرعلی باران چشمه، موضوع انتخابات ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ تا تعیین تکلیف نهایی در دیوان صادر می‌گردد… کلیه سازمان‌ها تابعه پس از ابلاغ دستور موقت مکلف به اجرای سریع و کامل مفاد آن می‌باشند. متخلف یا متخلفان از اجرای این دستور به انفصال از خدمت به مدت ۶ ماه تا یکسال و جبران خسارات وارده محکوم خواهند شد. قرار صادره قطعی و غیرقابل اعتراض است».
انتهای پیام
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها