تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 دسامبر 2021 - 20:17
کد خبر : 136953

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند

آیین تجلیل از نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد استارت‌آپ شاهد با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد. به گزارش ایسنا، مهندس سعید اوحدی معاون رییس

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند

آیین تجلیل از نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد استارت‌آپ شاهد با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش که با ارائه طرح‌های علمی و اقتصادی تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر همراه بود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، مبعث رسول گرامی اسلام(ص) را به‌عنوان بزرگترین روز عالم خلقت تبریک گفت و افزود: در عالم شبی در برابر مبعث رسول اکرم(ص) نداریم، زیرا در این شب سینه نازنین پیامبر اسلام آماده دریافت وحی و کلام الهی است و از اینجا خداوند درهای بزرگ هدایت را بر روی بشریت باز کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: خدا را سپاسگزاریم امروز شاهد حضور فرزندان عزیز شاهد و ایثارگر هستیم که در تأسی به ارزش‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) افتخارآفرینی کردند.
اوحدی گشودن دروازه‌های علم بر روی بشریت را یکی از دستاوردهای بسیار مهم پیامبر اکرم(ص) برای رشد و کمال انسان‌ها در طول تاریخ خواند و افزود: در دنیای جاهلیت حجاز که اصلاً چیزی به اسم تمدن وجود نداشت و افتخار می‌کردند فرزندان خود را زنده به‌گور می‌کنند پیامبری مبعوث شد که از علم و اخلاق به‌عنوان دو ابزار بزرگ و مهم برای کمال انسان‌ها سخن گفت.
معاون رییس جمهور با اشاره به آیات متعدد قرآن کریم، فرمایشات پیامبر گرامی اسلام(ص) و بیانات ائمه معصوم(ع) درباره علم، عنوان کرد: شاید بیش‌ترین روایات و احادیث در موضوعاتی که از معصومین(ع) نقل شده، درباره موضوع علم است و علم جزو معدود موضوعاتی در آموزه‌های دینی ما است که هیچ محدودیت زمانی، مکانی و جغرافیایی و جنسیتی ندارد.
اوحدی با اشاره به اینکه طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام، علم تنها ظرفی است که هرچه از مظروف به آن اضافه شود، گسترده‌تر می‌شود؛ اضافه کرد: علم باعث توانمندی، قدرت و عزت یک جامعه می‌شود. پیامبر گرامی اسلام(ص) در نگاه و تأکید به علم و علم‌آموزی موجب تحول بزرگی در تاریخ بشریت شدند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه انقلاب اسلامی ایران را یکی دیگر از تحولات مهم تاریخ اسلام خواند و افزود: معمار کبیر انقلاب و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری بسیار دقیق راهبردهای استراتژیک نظام اسلامی را در بستر علمی تعریف کردند.
اوحدی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به حوزه علم و پیشرفت‌های علمی عنوان کرد: ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب که استراتژی چله دوم انقلاب برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب و اوج آن رسیدن به تمدن اسلامی است، اولین فصل از هفت فصل مهم آن را به علم و دانش‌پژوهی اختصاص دادند و چه افتخاری بالاتر از اینکه شما فرزندان شهدا و ایثارگران به مقام معظم رهبری لبیک گفتید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن اشاره به دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اگر امروز فرماندهان دفاع از سلامت مردم، پزشکان و متخصصان جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و از حریم علم و سلامت مردم دفاع می‌کنند، به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در توصیه به توسعه علم است.
معاون رییس‌جمهور، دستاوردهای علمی فرزندان شاهد و ایثارگر را نمونه علم متعهد و مورد نظر پیامبر و ائمه معصوم(ع) خواند و افزود: شما فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران سرآمد علم متعهد هستید و ما مفتخریم که ۹۰۰۰ فرزند عزیز شهید، جانباز و آزاده گرانقدر کشورمان از نخبگان و سرآمدان و پیشتازان هستند.
اوحدی در پایان خطاب به فرزندان شهدا و ایثارگران تأکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران حمایت از شما را وظیفه خود می‌داند و همین‌جا قول می‌دهیم که با همه وجود و توان از ظرفیت علمی شما فرزندان عزیزمان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم. بنگاه‌ها و مجموعه‌های اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز موظف به حمایت از شما و طرح‌های علمی شما هستند.
حجت‌الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم با اشاره به واقعه تاریخی جنگ احد، گفت: یکی از سرداران سپاه پیامبر در جنگ احد، سربند قرمزی بر پیشانی خود بسته بود و با تفاخر در بین لشکریان قدم برمی‌داشت. پیامبر فرمودند این بدترین حالتی است که یک انسان می‌تواند داشته باشد، اما در جنگ خیلی حرکت خوبی است. جنگ را آن کسی می‌برد که در فضای روانی و رسانه‌ای پیروز شود.
وی ادامه داد: شما فرزندان نخبه شاهد و ایثارگر باید با تفاخر نسبت به دشمن و آن‌هایی که با ملت ایران در جنگ شدید سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند، اعلام کنید که ما با پشتوانه فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که اعتقاد داشتند ما می‌توانیم؛ به این توانایی رسیده‌ایم.
عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز ضمن ارائه گزارشی از مراحل مختلف این رویداد ملی، گفت: پس از موافقت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی شاهد و ایثارگر در دستور کار قرار گرفت و برای جذب شرکت‌های استارت‌آپی شروع به فعالیت کرد.
وی افزود: برای حمایت از شرکت‌های استارت آپی تصمیم گرفته شد که این رویداد ملی برای شناسایی ایده‌های نوین و شرکت‌های فناوری با محصولات دانش‌محور برگزار شود که با عنایت خداوند تا به این لحظه تمامی مراحل رویداد به خوبی در حال اجرا است.
در پایان این مراسم «حمید دهنوی پور» از تهران در حوزه فناوری اطلاعات (آی تی)، «وحید تیموری» از تهران در حوزه الکترونیک، «حسن رسان‌نژاد» از کرج در حوزه مکاترونیک و «آرش امینی» از تهران در حوزه صنایع پزشکی، «ابوالفضل طهماسبی» از گلستان در حوزه زیست‌فناوری، «سمیه الله ویسی» از همدان در حوزه نانو کشاورزی، «پریسا قیومی» از اردبیل در حوزه نانو و «امید پوره‌یی» از همدان در حوزه زیست‌فناوری برگزیده و تجلیل شدند.
همچنین در حوزه کشاورزی «ساره آذرمی» از کرج، در حوزه صنایع غذایی «مهربد مهرافزا» از تهران، در حوزه زیست‌فناوری «محمدمهدی ترابیان» از تهران و در حوزه صنایع پزشکی «محمود رزاق شعار» از تهران به عنوان برگزیده معرفی شدند.
در این مراسم همچنین از سامانه اطلاعات نخبگان شاهد و ایثارگر با عنوان «گنج شاهد» به نشانی www.ganjshahed.ir رونمایی شد و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نمایشگاه دستاوردهای رویداد استارت آپی شاهد بازدید کرد.
گفتنی است، رویداد و نمایشگاه دستاوردهای استارت آپی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با حمایت مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و همکاری جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
رویداد شاهد به منظور توانمندسازی طرح‌های استارت آپی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در راستای تحقق ترویج نوآوری، کارآفرینی و توسعه مهارت‌های کسب و کار در شهریور ماه 99 اقدام به فراخوان سراسری کرد و در این مدت بیش از 300 طرح استارت آپ به دبیرخانه آن ارسال شد. در این همایش برترین طرح‌ها و یا ایده‌های قابل اجرا توسط کمیته داوری مورد شناسایی و ارزیابی قرار گفت و از طرح‌های پذیرفته شده در هر محور، تقدیر و جوایزی به برگزیدگان اهدا شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها