تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 اکتبر 2021 - 22:10
کد خبر : 27769

نشست انتخاباتی اقلیت‌های دینی با تاکید بر ضرورت مشارکت

نشست انتخاباتی اقلیت‌های دینی با تاکید بر ضرورت مشارکت

نشست جامع اقلیت‌های دینی امروز در کلیسای کاتولیک آشوری تهران با حضور نمایندگان و مراجع دینی اقلیت‌های دینی کشورمان در جهت تببین اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد، برگزار شد. به گزارش ایسنا، این نشست در کلیسای کاتولیک آشوری در تهران در حالی برگزار شد که نمایندگان و مراجع دینی اقلیت‌های دینی کشورمان در

نشست انتخاباتی اقلیت‌های دینی با تاکید بر ضرورت مشارکت

نشست جامع اقلیت‌های دینی امروز در کلیسای کاتولیک آشوری تهران با حضور نمایندگان و مراجع دینی اقلیت‌های دینی کشورمان در جهت تببین اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد، برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این نشست در کلیسای کاتولیک آشوری در تهران در حالی برگزار شد که نمایندگان و مراجع دینی اقلیت‌های دینی کشورمان در این نشست حضور داشتند و در خصوص اهمیت مشارک پرشور مردم در انتخابات ۲۸ خرداد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مارنرسای بنیامین – پیشوای مذهبی و اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری – در این نشست با تاجید بر اهمیت توجه به سرمایه های اجتماعی همچون اعتماد عمومی گفت: اعتماد عمومی و مشارکت عمومی و مقوله بسیار حائز اهمیت است، ارزش‌ها و هنجارهای مشترک میان یک ملت، اعتماد عمومی، صداقت، درک متقابل، ارتباطات و همکاری میان مردم، تعهد و مسئولیت‌پذیری و روحیه کار عمومی و احساس هویت جمعی از مولفه‌های سرمایه اجتماعی هستند که در این انتهابات می‌تواند نمایانگر باشد.

وی افزود:حضور مردم دوشادوش مسئولان،رهبران دینی و دولتمردان کشور در عرصه های مختلف سرمایه عظیمی است،حضور پای صندوق رای مظهر  سرمایه اجتماعی و یکی از مولفه های توسعه پایدار کشور است،این مهم مظهر اراده سیاسی مردم و حکومت مردم بر مردم،عقلانیت و رسیدن به نقطه مطلوب زندگی است،انتخابات موهبتی است از سوی خداوند که به بشر داده شدهد تا برای اداره زندگی خود از آن استفاده کند،ملت ایران در این ۴۳ سال در تمام عرصه های انقلاب همچون راهپیمایی ها و انتخابات های مختلف حضور جدی داشته و دارند و با اینکاربه دعوت رهبر معظم انقلاب مردم لبیک گفته اند و از پدر سرزمین ایران یعنی مقام معظم رهبری حمایت کرده اند.

مارنرسای بنیامین عنوان کرد: مردم به نظام،اقلاب و رهبری وفادار هستند،این مردم شایسته تکریم،شایسته زندگی مرفه و جوانان آن شایسته داشتن شغل و تشکیل خانواده و مردان و زنان آن شایسته داشتن زندگی ای آبرومند هستند.

وی با تاکید براینکه سربلندی هر ایرانی ارزوی همه ما است، اضافه کرد: به عقیده من مردم در کارنامه انقلاب نمره قبولی دارند، اما مسئولان هم باید دارای شرایطی باشند،استعانت از خوادند و ایمان دولتمردان حائز اهمیت است چرا که دین در قانون اساسی ما جایگاه والایی دارد پس رییس دولت،وزرا و مسئولان و تمامی دولتمردان باید دارای روحیه انقلابی و معتقد به خدا باشند.

اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری همچنین بیان کرد: مسئولان باید به مردم اعتماد داشته باشند چرا که ما مردم بیگانه نیستیم و از انقلاب هستیم،باید با مردم صداقت داشته باشند و مدیریت آن ها دارای معیار های ایمانی،اعتقادی و همچنین انسانی باشد و در کنار این مهم مدیر و مدبر نیز باشند.

در ادامه این نشست خاخام حمامی لاله‌زار – مرجع دینی کلیمیان ایران – گفت: روزهای آینده اتفاقی بزرگ یعنی انتخاب ریاست جمهور را در پیش داریم، یکی از مباحثی که برای رسیدن به آن نیاز به دعای بسیار است، داشتن مسئول خوب است، البته باید در کنار دعا کردن برای این مهم تلاش خودمان را هم داشته باشیم تا فرد اصلح انتخاب شود.

وی افزود: پشتوانه هر مسئولی چون رئیس‌جمهور اعتماد مردم و میزان رای داده شده به او است، ما چه بخواهیم و چه نخواهیم فرد مسئول انتهاب می شود اما بی تفاوتی ما در این مهم ابتدا ظلم به خودمان و سپس ظلم به دیگران است،پس هر ایرانی از هر دین و آیینی موظف است در انتخاب شخص اصلح تلاش کند. اقلیت ها در کنار تمامی مردم ایران همیشه در صحنه های مختلف حضور پرشوری را رقم زند،در این مقطع هم از همه همکیشانم درخواست دارم همراه با هموطنان دیگر خود پرشور تر از همیشه در مقابل دشمنانی که با تحریم ها قصد داشتند مانع پیشرفت ما باشند بایستند و نشان دهند با ایمان و تلاش خودشان راه پیشرفت خودشان را سرافراز تر پیدا می کنند،هدف دشمن دلسرد کردن مردم است، پس باید با شور و اشتییاق بیشتر و با تفکر بهترین انتخاب را داشته باشیم تا این مهم زمینه ای برای سربلندی ایران عزیز باشد.

در ادامه نشست علی علیپور،معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بیان کرد:اهمیت موضوع انتخابات و مشارکت در آن بر هیچ شخصی پوشیده نیست،این مردم بیش از چهار دهه سابقه حضور در انتخاب را داشته پس این موضوع برای آن ها مشخص است که مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری چه اهمیتی دارد،ملت ایران از این اهمیت به خوبی آگاهی دارند و این مشارکت را وظیفه ملی و میهنی خود می دانند.

وی افزود: افرادی که در خارج برای دلسرد ساختن مردم تلاش می‌کنند، تمام امیدشان این است ملت ایران در انتخابات شرکت نکنند یا ضعیف شرکت کنند؛ گویا حیات سیاسی آن‌ها به این بسته شده که مردم پشت نظام را خالی کنند ولی این خیال را به گور می‌برند، انسان اگر در خانواده مشکلی داشته باشد غریبه را به خانه راه نمی‌دهد، این‌ها با خیال خام فکر می‌کنند به این سادگی نظام مقدس جمهوری اسلامی را تحت تاثیر قرار می‌دهند ولی باید بدانند که خون‌های پاک زیادی پای درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ریخته شده است، نمی‌توانند به ریشه این درخت تنومند آسیبی وارد کنند، آن هم با چند هشتگ در شبکه‌های اجتماعی و برنامه تلوزیونی.

موبد اردشیر خورشیدیان – رئیس انجمن موبدان تهران – هم در این نشست به ایسنا گفت: همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند میزان، رای ملت است، هر چه بیشتر در انتخابات شرکت کنیم مسلما بر انسجام ملی افزوده خوهد شد و مسئولان منتخب با قدرت و پشتوانه بیشتری در حوزه های مختلف سیاسی اقتصادی و فرهنگی مبتنی بر وظیفه ای که در قانون اساسی برای آن ها تعریف شده به خدمت گذاری مکلف می شوند، این مشارکت حداکثری می تواند به این مسئولان کمک کند مملکت را به سوی آبادانی و سربلندی پیش ببرند و معتقدم این حضور حداکثری وظیفه ملی و شهروندی همه ما است.

در پایان نشست نیز بیانیه «دعوت مراجع و روحانیون پیروان ادیان توحیدی در ایران از هم‌کیشان جهت شرکت پرشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران» قرائت و سپس توسط مراجع دینی حاضر در جلسه امضا شد.

به گزارش ایسنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«ما پیروان ادیان توحیدی ایران در هر مقطعی، همگام با آحاد ملت بزرگ ایران و در پیروی از منویات مقام معظم رهبری و در مسیر حفظ یکپارچگی میهن توحیدی، در بطن جامعه حضور داشته و انجام وظیفه کرده‌ایم، اکنون نیز در این برهه حساس از کلیه همکیشان و از مردم فهیم وطن عزیز خود دعوت می‌کنیم تا با شرکت پرشور در سیزدهیمن دوره انتخابات ریاست حمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۰ هجری شمسی و انتخاب کاندیدای اصلح همچون گذشته نقش خود را به شایستگی ایفا نموده و در آینده پرافتخار ایرانی سربلند و آباد و ساخت کشور متحد و باشکوه خود سهیم باشند.»

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها