تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 آگوست 2021 - 13:04
کد خبر : 69520

نعیم قاسم: اتهام ‌زنی‌ها سیاسی و با هدف تخریب وجهه حزب‌الله است

نعیم قاسم: اتهام ‌زنی‌ها سیاسی و با هدف تخریب وجهه حزب‌الله است

معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سالروز انفجار بندر بیروت اعلام کرد: به گزارش‌های آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و محققان لبنانی رجوع کنید، همگی آنها می‌گویند حزب‌الله ارتباطی به این انفجار ندارد و این امر برای ما کافی است و تمامی این مسائل اتهاماتی سیاسی است. به گزارش ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان

نعیم قاسم: اتهام ‌زنی‌ها سیاسی و با هدف تخریب وجهه حزب‌الله است

معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سالروز انفجار بندر بیروت اعلام کرد: به گزارش‌های آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و محققان لبنانی رجوع کنید، همگی آنها می‌گویند حزب‌الله ارتباطی به این انفجار ندارد و این امر برای ما کافی است و تمامی این مسائل اتهاماتی سیاسی است.

به گزارش ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در مصاحبه با سایت الخنادق در سالروز انفجار بندر بیروت در چهارم اوت ۲۰۲۰، در پاسخ به سوالی در خصوص به باد انتقاد گرفتن و هجمه رسانه‌ای علیه حزب‌ الله با هدف اینکه این جنبش را مسئول انفجار بندر بیروت اعلام کند، تصریح کرد: آنها هدف دارند، این هدف، ضربه زدن به حزب‌الله و تخریب وجهه و مقابله با آن است. آنها می‌خواهند حزب الله را مسئول هر اتفاقی که در لبنان رخ دهد، قرار دهند تا تلاشی برای بد جلوه دادن و ضربه زدن به حزب‌ الله باشد. از لحظه نخست وقوع این انفجار اعلام‌ کردند که حزب‌ الله مسبب آن است. نهادهای اطلاعاتی و متخصصان جهان آمدند و به همه ثابت کردند که حزب‌الله ارتباطی به این انفجار ندارد.
وی در ادامه افزود، آنها اکنون نغمه جدیدی را سر می‌دهند مبنی بر اینکه چه کسی این نیترات‌ها را وارد بندر بیروت کرده است؟ شما به خوبی می‌دانید چه کسی آنها را آورده است. آن مقدار نیتراتی که منفجر نشد کجا رفت؟ شما آن را نیز می‌دانید. قاضی باید این را بداند و باید آن را نیز اعلام کند.
نعیم قاسم گفت: اما اعلام نکردن این مسأله، تلاشی برای سوء استفاده از هر فرصت ممکن برای تحمیل مسئولیت بر حزب‌ الله است. اگر واضح‌تر بخواهم بگویم آنها نمی‌توانند چیزی را در خصوص حزب‌ الله اثبات کنند، چرا که این جنبش هیچ ارتباطی با این انفجار ندارد و این امری مشخص و واضح است و این اتهامات سیاسی است.
وی همچنین اظهار داشت، مشخص است چه اتفاقی افتاده است و باید بازپرس دادگستری بداند انفجار چگونه رخ داده است تا خیال جهان آسوده شود و می‌توانید خسارت‌ها را از شرکت‌های بیمه بگیرید تا قطب‌نما در جهت درست خود قرار بگیرد. این همان چیزی است که این مرحله آن را می‌طلبد.
معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه چرا حزب الله از کسانی که به دنبال بد جلوه دادن آن و تهمت زدن به آن بدون هیچ شواهد و ادله‌ای هستند، شکایت نمی‌کند، عنوان کرد: ما در برخی مواقع شکایت قضایی می‌کنیم اما برخی مواقع بر این باور هستیم که مشغول شدن و مقابله با این اتهامات کاری بی‌معنی است و ما به صورت واضح پاسخ می‌دهیم. من به شما می‌گویم باید به گزارش‌های آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و محققان لبنانی رجوع کنید، همگی آنها می‌گویند حزب‌ الله ارتباطی به این انفجار ندارد. همین برای ما کفایت می‌کند و همگی این اتهامات سیاسی هستند.
چهارم اوت انفجار شدیدی در بندر بیروت رخ داد که در نتیجه آن بیش از ۲۰۰ تن کشته و ۶۵۰۰ تن زخمی شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها