تاریخ انتشار : یکشنبه 14 نوامبر 2021 - 19:42
کد خبر : 90540

نمود وحدت اجزای حاکمیت خراسان شمالی در مدیریت کرونا و انتخابات

نمود وحدت اجزای حاکمیت خراسان شمالی در مدیریت کرونا و انتخابات

ایسنا/خراسان شمالی خراسان شمالی براساس آمار منتشر شده جزء دو استان کشور محسوب می شود که شیب ابتلا به کرونا در آن نزولی است. جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا صبح امروز ۲۶ تیرماه برگزار و براساس آماری که سخنگوی وزارت بهداشت در آن اعلام کرد، استان خراسان شمالی در کنار یکی دیگر از استان ها در

نمود وحدت اجزای حاکمیت خراسان شمالی در مدیریت کرونا و انتخابات

ایسنا/خراسان شمالی خراسان شمالی براساس آمار منتشر شده جزء دو استان کشور محسوب می شود که شیب ابتلا به کرونا در آن نزولی است.

جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا صبح امروز ۲۶ تیرماه برگزار و براساس آماری که سخنگوی وزارت بهداشت در آن اعلام کرد، استان خراسان شمالی در کنار یکی دیگر از استان ها در حال حاضر شیب نزولی ابتلا به کرونا را دارد.

البته این آمار بیانگر وضعیت سفید یا آبی در خراسان شمالی یا عدم امکان بالا رفتن آمار ابتلاهای به کرونا نیست. بلکه نشان می دهد در شرایطی که ۲۹ استان کشور سیر صعودی داشته و وضعیت پیک پنجم کرونا در آن ها بحرانی است، مدیریت بیماری و اعمال محدودیت ها در کنار همراهی مردم در خراسان شمالی مناسب بوده که استان خراسان شمالی حداقل دیرتر از سایر استان ها به وضعیت بحرانی(که قطعا بخشی از آن تاثیر گرفته از استان های همسایه و سایر نقاط کشور است) دچار شود و آمارهایش افزایش یابد.

این ها همان وحدت اجزای حاکمیت در خراسان شمالی است

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان شمالی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که ۲۶ تیرماه در مح استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این که صرفا دو استان از جمله خراسان شمالی بین تمامی استان های دیگر کشور، شیب کند و کاهشی در بیماری کرونا داشته باشند نشانگر این است که همه دستگاه های متولی، پای کار هستند و یک کار تیمی به شکلی درست در استان انجام می شود.

محمدعلی شجاعی افزود: وقتی می گوییم در این استان تمامی دستگاه ها و اجزای حاکمیت با یکدیگر همراه و همدل هستند، یکی از مصداق هایش همین است که سبب می شود دیرتر از سایرین، تغییر وضعیت داشته باشیم.

وی با تقدیر از تمامی دستگاه های مربوطه گفت: نیروی انتظامی نیز در این استان به خوبی عمل کرده و در خصوص اعمال محدودیت ها با عملکردی صحیح، کمک حال استان بوده است. سپاه نیز در این خصوص وارد میدان شده و با اقدامات لازم، یاری رسان استان در مدیریت کرونا بوده است.

موفقیت در انتخابات

شجاعی به رتبه دوم استان در مشارکت مردمی انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها اشاره کرد و گفت: اعضای هیئت نظارت در کنار سایر اجزاء استان، همگی همانند یک تن و بدن واحد عمل کردند که خروجی آن، رتبه دوم استان در مشارکت مردم در انتخابات بود.

وی تاکید کرد: نقش شورای نگهبان نیز که به عنوان یک دژ مستحکم در مقابل نفوذ افراد و تفکرات نامناسب ایستاده است در برگزاری صحیح انتخابات و رسیدن به نتیجه مطلوب به ویژه در خراسان شمالی بی تاثیر نبود. شورای نگهبان در کشور نهادی تاثیر گذار و حساس است به همین دلیل هم دشمنان سعی می کنند آن را تحت فشار بگذارند.

موفقیت ها اتفاقی نیست

شجاعی با تقدیر از اعضای شورای تامین در استان نیز افزود: می گفتند مشکلات اقتصادی و نارضایتی مردم وجود دارد و سبب کاهش مشارکت می شود. خب مگر این مشکلات برای خراسان شمالی نبود؟ نگاه های مسموم برخی و مشکلات اقتصادی در این استان وجود داشت و بیشتر از بعضی استان ها است، اما باز هم موفق شدیم.

وی با اشاره به اینکه کسب چنین موفقیتی در استان به خاطر حضور و مشارکت مردم به هیچ وجه اتفاقی نیست، تاکید کرد: این یعنی اجزای نظام در استان با دغدغه پای کار آمدند و یک کار تیمی شکل گرفت تا در این استان به جرات بتوانیم بگوییم وحدت اجزای حاکمیت وجود دارد و برکاتش به مردم برسد. در این میان از نقش دستگاه قضا در همراهی قانونمدارانه و ورود مناسب و جدی به موضوعات نباید بگذریم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها