تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 20:51
کد خبر : 30354

نمی‌توان کشور را با نمایش اداره کرد

نمی‌توان کشور را با نمایش اداره کرد

ایسنا/قزوین کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار بزرگ با نمایش انجام نمی‌شود، جهش بزرگ نیازمند کار واقعی است و می‌توان با کار واقعی در چهار سال آینده کشوری متفاوت با امروز داشت. سعید جلیلی در برنامه «ایرانی سرای من» ویژه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای استان قزوین، که یکشنبه ۲۳ خرداد از سیمای مرکز

نمی‌توان کشور را با نمایش اداره کرد

ایسنا/قزوین کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار بزرگ با نمایش انجام نمی‌شود، جهش بزرگ نیازمند کار واقعی است و می‌توان با کار واقعی در چهار سال آینده کشوری متفاوت با امروز داشت.

سعید جلیلی در برنامه «ایرانی سرای من» ویژه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای استان قزوین، که یکشنبه ۲۳ خرداد از سیمای مرکز قزوین پخش شد؛ ضمن اشاره به اینکه استان قزوین یک استان ارزشمند است، گفت: این استان با وجود امامزاده‌های مختلف چهارمین حرم اهل بیت (ع) محسوب می‌شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار شهید استان قزوین، بیان کرد: قزوین دیار عالمان بزرگی همچون شهید ثالث، علامه رفیعی، آیت‌الله زرآبادی، آیت‌الله سید ابوتراب ابوترابی و آیت‌الله شالی بوده و سرزمین پرورش ادبای شاخصی همچون واعظ قزوینی، عارف قزوینی، سید اشرف‌الدین حسینی (نسیم شمال) و علامه دهخدا بوده و به‌عنوان پایتخت خوشنویسی و مهد هنر، نقش بی‌بدیلی در غنی‌سازی هنر و فرهنگ مردمان این سرزمین داشته است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: در هشت‌ساله گذشته ما در دولت سایه استان به استان، شهر به شهر و روستا به روستا رفتیم و با مردم صحبت کردیم و به یک جمع‌بندی رسیدیم. جمع‌بندی حاصل این گفتگوها و سفرهای متعدد قابل دفاع است و حاضریم بر سر آن با دیگران مناظره کنیم.

جلیلی تصریح کرد: امروز در آستانه یک انتخاب بزرگ ابتدا باید ببینیم که چشم‌انداز چهار سال آینده کشور چگونه است؛ در این راستا یک نگاه اشتباه این است که در چهارساله آینده فقط کشور اداره شود و درنهایت چند شغل ایجاد کنیم. اما نگاه دیگر این است که در چهار سال آتی با درنظر گرفتن ظرفیت‌های داخلی، کشور جهشی بزرگ پیدا کند اما لازمه این جهش تلاش گسترده و همگانی است و بار اصلی این جهاد بزرگ بر روی دوش مسئولانی است که جهاد را باور دارند.

وی گفت: توانمندی‌های خوبی که نخبگان و جوانان در جای‌جای کشور از جمله قزوین دارند می‌تواند به کشور جهش دهد در این راستا لازم است که مردم پیشگام باشند و با فهرست کردن توانایی‌های استان سند پیشرفت آن استان را نوشته و از دولت مطالبه کنند.

جهش بزرگ نیازمند مردان بزرگ است

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: کار بزرگ و جهش بزرگ نیازمند مردان بزرگ است و جهش بزرگ، برنامه می‌خواهد و در کنار برنامه اراده می‌خواهد و این امر تنها از مردان بزرگ برمی‌آید.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین مهد مردان بزرگی است که نشان داده‌اند مرد میدان انجام کارهای بزرگ هستند و ما معتقدیم امروز چنین مردانی در گوشه و کنار این شهر و کشور وجود دارند و فقط باید آن‌ها را بشناسیم.

این مسئول در ادامه اظهار کرد: کار بزرگ با نمایش انجام نمی‌شود، جهش بزرگ نیازمند کار واقعی است و می‌توان با کار واقعی در چهار سال آینده کشوری متفاوت با امروز داشت.

وی عنوان کرد: استان قزوین فرصت‌های ارزشمندی دارد، فرصت کشاورزی، فرصت صنایع، فرصت ترانزیت و قرار گرفتن در چهارراه ترانزیتی غرب به شرق و شمال به جنوب کشور و فرصت گردشگری و میراث فرهنگی، فرصت‌های ارزشمندی است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

جلیلی با تأکید روی این موضوع که صحبت از جهش ایران بدون جهش و حرکت روستاها ممکن نیست، خاطرنشان کرد: جهش ایران بدون جهش استان قزوین ممکن نخواهد بود لذا در راستای جهش باید هر روستا یک سلول جهش در کشور باشد و فرصت‌ها در هر شهر شناخته‌شده و مدیریت شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها