تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:00
کد خبر : 19309

نیروهای حفاظت در فصل شخم‌زدن برای جلوگیری از تخریب اراضی تلاش بیشتری داشته باشند

نیروهای حفاظت در فصل شخم‌زدن برای جلوگیری از تخریب اراضی تلاش بیشتری داشته باشند

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: برای جلوگیری از تخریب، باید نیروهای حفاظت و حقوقی شتاب بیشتری داشته و فعالیت‌های خود را بیشتری کند. شیرزاد نجفی، در جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد هفت ماهه ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های بروجرد و دورود، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت بسیار اهمیت دارد و

نیروهای حفاظت در فصل شخم‌زدن برای جلوگیری از تخریب اراضی تلاش بیشتری داشته باشند

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: برای جلوگیری از تخریب، باید نیروهای حفاظت و حقوقی شتاب بیشتری داشته و فعالیت‌های خود را بیشتری کند.

شیرزاد نجفی، در جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد هفت ماهه ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های بروجرد و دورود، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت بسیار اهمیت دارد و مامور منابع طبیعی به محض اطلاع از تخلف در عرصه‌های ملی، بایستی سریعا رفع تجاوز کند و اگر اعیانی در عرصه توسط متجاوز تخریب شده بود آن را به نفع دولت ضبط کند.

وی هدف از برگزاری این جلسات را، پیگیری عملکرد هفت ماهه ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها برشمرد و بیان کرد: این جلسات تا هفته منابع طبیعی ادامه خواهد داشت که در آن هفته، شهرستان‌های نمونه بر اساس ارزیابی‌ها معرفی خواهند شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان حفاظت از منابع‌طبیعی را اصلی‌ترین وظیفه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری دانست و گفت: هم‌اکنون فصل شخم زدن است؛ لذا به منظور جلوگیری از تخریب، باید نیروهای حفاظت و حقوقی شتاب بیشتری داشته و فعالیت های خود را بیشتر کنند.

نجفی پیگیری این تبصره، انجام دقیق طرح‌های اقدام ۱۴۰۰، جذب همیار، تهیه کتابچه سیمای منابع طبیعی هر دو شهرستان، مکان‌یابی پاسگاه‌ها، محل قابل نیاز برای نصب دوربین و… و. را بسیار مهم تلقی کرد و افزود: عملیات بیولوژیک، نهال جنگلی و مرتعی فقط در نقاطی اجرا خواهد شد که دارای مجری باشد؛ در غیر اینصورت نباید انجام شود.

این مقام مسئول خطاب به روسای دو شهرستان عنوان کرد: جرم‌های مربوط به منابع طبیعی شامل مرور زمان نخواهد شد و چنانچه شخصی بر روی عرصه‌ایی حتی اگر ۱۰۰ سال هم که شده کار کشاورزی کرده باشد دلیلی بر مالکیت او نیست.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها