تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 15:59
کد خبر : 24024

هشدار دامپزشکی در مورد شیوع بیماری آنگارا در واحدهای مرغداری خراسان جنوبی

هشدار دامپزشکی در مورد شیوع بیماری آنگارا در واحدهای مرغداری خراسان جنوبی

 شبکه دامپزشکی نهبندان در خصوص شیوع بیماری آنگارا در واحدهای مرغداری هشدار داد. محسن آهنی، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان، امروز چهارشنبه 5 آبان اظهار کرد: مرغداران رعایت اصول هشدار شبکه دامپزشکی نهبندان در خصوص شیوع بیماری آنگاراامنیت زیستی را جدی بگیرند. به گزارش ایسنا، وی گفت: با توجه به اینکه در چند ماه گذشته

هشدار دامپزشکی در مورد شیوع بیماری آنگارا در واحدهای مرغداری خراسان جنوبی

 شبکه دامپزشکی نهبندان در خصوص شیوع بیماری آنگارا در واحدهای مرغداری هشدار داد.

محسن آهنی، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان، امروز چهارشنبه 5 آبان اظهار کرد: مرغداران رعایت اصول هشدار شبکه دامپزشکی نهبندان در خصوص شیوع بیماری آنگاراامنیت زیستی را جدی بگیرند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: با توجه به اینکه در چند ماه گذشته با وقوع مواردی از بیماری IBH و سندروم HHS یا آنگارا در تعدادی از واحدهای پرورش مرغ گوشتی در شهرستان های اطراف که درگیر تلفات یا خسارات اقتصادی فراوان این بیماری شده اند لزوم هوشیاری و رعایت اصول قرنطینه و امنیت زیستی جدی به نظر می رسد.

وی افزود: این ویروس نسبت به شرایط محیطی مقاوم بوده و قابلیت ماندگاری برای دوره های بعدی جوجه ریزی را نیز دارد و همچنین درمان موثری برای این بیماری مطرح نشده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی نهبندان با اعلام هشدار به مرغداران، رعایت تعدادی از موارد ذیل را برای مرغداران صنعتی لازم دانست و گفت: پرهیز از پرورش چند سنی، جوجه ریزی اضافه بر ظرفیت سالن ها، رعایت دقیق ضوابط امنیت زیستی و کنترل ترددها، ممنوعیت زنده فروشی مرغ پایان دوره، بستن تمام خلل و فرج سالن ها، جلوگیری از ورود پرندگان آزاد پرواز به سالن و گزارش سریع موارد مشکوک در تلفات به منظور پیشگیری از وقوع بیماری لازم و ضروری است.

آهنی یادآور شد: در حال حاضر واکسن به منظور استفاده برای مرغ گوشتی در کشور وجود ندارد و واکسیناسیون مرغ مادر با واکسن وارداتی در دستور کار قرار دارد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها