همایش «آشنایی با گرایش‌های مهندسی معدن» برگزار شد

انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه کاشان همایشی با عنوان «چرایی شرکت در کنکور ارشد و آشنایی با گرایش‌های مهندسی معدن» را برگزار کرد.

 این همایش طی دو روز با حضور علی عباسی (دانشجوی دکتری استخراج معدن)، سامان حیدرآبادی (دانشجوی ارشد مهندسی تونل‌سازی و فضاهای زیرزمینی)، سید مرجان ازغدی (دانشجوی دکتری فرآوری مواد معدنی)، مریم اسماعیلی (دانشجوی دکتری اکتشاف معدن) و هومن رضایی (دانشجوی دکتری مکانیک سنگ) برپا شد.

روز اول این برنامه با حضور علی عباسی و سامان حیدرآبادی برپا و موضوع آن دلایل شرکت در کنکور ارشد و گرایش‌های استخراج، تونل‌سازی و فضاهای زیرزمینی بود.

علی عباسی درباره دلایل شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی معدن، روش کسب رتبه‌های برتر در این کنکور و آینده شغلی رشته استخراج صحبت کرد.

سامان حیدرآبادی نیز درباره دروس مهم و الزامی رشته تونل‌سازی مباحثی را گفت و اشاره کرد که بازار کار تونل‌سازی و مکانیک سنگ بسیار نزدیک به رشته‌های عمران است.

جلسه دوم با موضوع آشنایی با گرایش‌های فرآوری مواد معدنی، اکتشاف معدن و مکانیک سنگ با حضور سید مرجان ازغدی، مریم اسماعیلی و هومن رضایی برگزار شد.

مرجان ازغدی فلوشیت‌هایی از مراحل فرآوری مواد معدنی و روش‌های مورد استفاده در این روش را بیان کرد. او با اشاره به پتانسیل تحقیقاتی این گرایش مواردی از جمله فرآیندها با فناوری بالا، محیط زیست فرآوری و جذب، مدل سازی‌های فرآیندهای فرآوری استفاده از باطله‌ها و… را بیان کرد و در ادامه به وظایف و اهداف این گرایش پرداخت.

هومن رضایی به معرفی گرایش مکانیک سنگ و اهداف تحصیل  مقطع کارشناسی ارشد پرداخت.

مریم اسماعیلی نیز تیپ شخصیتی اشخاص و ارتباط آن با آینده شغلی هر فرد را مورد بحث قرار داد و بعد از آن درباره کنکور کارشناسی ارشد اکتشاف معدن و دروس کنکوری این گرایش، به مطالبی اشاره کرد و در ادامه به معرفی منابع کنکور این گرایش پرداخت.

در پایان هر دو جلسه، شرکت کنندگان سوالات خود را از مدرسان پرسیدند.

فیلم ضبط شده این جلسه در کانال انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه کاشان به آدرس @mining_engineer در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید