تاریخ انتشار : جمعه 17 دسامبر 2021 - 10:06
کد خبر : 171601

هیات های صلح مساجد سنندج افتتاح شد

هیات های صلح مساجد سنندج افتتاح شد

ایسنا/کردستان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ صلح وسازش در جامعه،با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان،معاون توسعه حل اختلاف کردستان و معاون دادستان مرکز استان،هیات های صلح مساجد سید قطب وامام حسین سنندج افتتاح گردید. در ابتدای این مراسم بهادر اسدی معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان در خصوص اساسنامه وشیوه نامه ستادصبر وچگونگی

هیات های صلح مساجد سنندج افتتاح شد

ایسنا/کردستان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ صلح وسازش در جامعه،با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان،معاون توسعه حل اختلاف کردستان و معاون دادستان مرکز استان،هیات های صلح مساجد سید قطب وامام حسین سنندج افتتاح گردید.

در ابتدای این مراسم بهادر اسدی معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان در خصوص اساسنامه وشیوه نامه ستادصبر وچگونگی تشکیل صلح یاران و هیاتهای صلح مطالبی را بیان داشت و اظهارکرد:جرایمی که قابلیت صلح و سازش دارند می تواند بصورت کدخدامنشی و ریش سفیدی و با استفاده از ظرفیت ماموستایان وافراد متنفذ محلات وبزرگان در مساجد منجر به ایجاد صلح و سازش و آشتی شده،موجب توسعه و ترویج فرهنگ آشتی و بخشش گردد و از افزایش ورود پرونده ها به دادگستری جلوگیری کند.

در ادامه رقیه فتاحی معاون دادستان مرکز استان در خصوص نحوه ارجاع پرونده ها به صلح یاران و هیاتهای صلح خاطرنشان ساخت : باتوجه به بافت اجتماعی و مذهبی مردم کردستان می توان از وجود افراد و اشخاص بومی و مذهبی در ایجاد بخشش و رضایت و آشتی بهره برد.

وی افزود : از جمله در خصوص احوال شخصیه اهل تسنن مانند بحث ارث و وصیت و بحث طلاق ثلاثه که در بین مردم کردستان متداول می باشد و خود این مسئله موجب افزایش قابل توجهی از پرونده های دادگستری ها در سطح استان نیز گردیده است .

در پایان این مراسم نیز هیاتهای صلح در مساجد نی که متشکل از امامان جماعت و هیئت امناهای آن می باشد،نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص تشکیل هیات های صلح بیان نموده و از راه و روش منجر به آشتی و صلح و سازش استقبال نمودند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها