تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 دسامبر 2021 - 15:19
کد خبر : 150845

واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد

واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد

واحد تعاون و کارآفرینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد. به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عباس رکنی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی امروز 29 فروردین، در مراسم افتتاح واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: براساس تفاهم نامه بین اداره

واحد تعاون و کارآفرینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عباس رکنی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی امروز 29 فروردین، در مراسم افتتاح واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: براساس تفاهم نامه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان و جهاددانشگاهی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایی در این دو نهاد در راستای تعامل و بها دادن به کارآفرینی صورت می‌گیرد که بسیار حائز اهمیت است، افزود: در این واحد دانشجویان با مفاهیم کارآفرینی و تعاون آشنا خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد تا آموزش‌های تعاونی از قبیل مقررات تشکیل تعاونی‌ها و قوانین و مقررات تعاون را با یک برنامه ریزی صحیح به دانشجویان منتقل کند.

رکنی، نقش جهادانشگاهی استان  را در توسعه اشتغال بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:  از طریق همکاری بین اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی اقدامات خوبی در زمینه اشتغال زایی صورت گرفته و تداوم خواهد داشت.

جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: در مجموعه تعاون، نمادی از کار تیمی و گروهی و تفکر تیمی وجود دارد.

وی افزود: اگر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یک ساختار دانشگاهی از جنس جهادی وصل شود، هم افزایی بسیار مطلوبی حاصل خواهد شد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: مجموعه جهاددانشگاهی به دلیل فعال بودن در تمامی دانشگاه‌ها، با دانشجویان ارتباط گسترده‌تری دارد و می‌توان از این تجربه استفاده کرد.

صادقی با تاکید بر ضرورت تعامل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جهاددانشگاهی، افزود:  اکنون در فضای فعلی جامعه، اشتغال مولد و ثروت‌آفرین بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و در میان اقشار مختلف جامعه، دانشجویان بهترین قشر برای علمی سازی این موضوع و تحقق در بهترین حالت هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان درست هدایت و به صورت صحیح با تعاون و عملکردش آشنا شوند، می توانند الگوبرداری مناسب داشته و تفکر خلاق را به کار گیرند، خواهند توانست در راستای ارتقاء الگوها قدم برداشته و اشتغال مطلوب را ایجاد کنند.

مجتبی ابراهیمی، مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی خراسان‌ جنوبی نیز گفت: در راستای تعاملات مشترک دو نهاد، کارگاه برندسازی و خوشه سازی ویژه مدیران تعاونی های استان  و سمینار آشنایی با تشکیل تعاونی‌ها در سال گذشته برگزار شد.

وی از برگزاری تور ترویجی بازدید دانشجویان از تعاونی‌های برتر خبر داد و بیان کرد: در حال تهیه مونوگرافی از تعاونی برتر هستیم که ۷۰ درصد کار انجام شده است.

مدیر سازمان تجاری ‎ سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی یادآور شد: واحد تعاون و کارآفرینی جهاد دانشگاهی امروز افتتاح شد و باشگاه تعاون و کارآفرینی استان نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها