واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

 استاندار سمنان از افرایش واکسیناسیون ها در این استان با تحویل محموله های جدید واکسن خبر داد و گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، با تامین ۳۰ میلیون دُز واکسن تا پایان شهریور، سرعت و گستره جامعه هدف واکسیناسیون افزایش می‌یابد.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ در حاشیه برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گسترش واکسیناسیون از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار داشته و همان‌گونه که در ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام شد، تا پایان شهریور ۳۰ میلیون دُز واکسن مجددا در سطح کشور توزیع خواهد شد و واکسیناسیون شدت بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر این، برای تسریع بیشتر در واکسیناسیون، ۳۰‌میلیون دُز واکسن دیگر با فاصله زمانی بیشتر تامین‌ خواهد شد و در مجموع ۶۰‌ میلیون دُز واکسن در آینده نزدیک برای واکسیناسیون جامعه هدفی گسترده‌تر، در اختیار قرار گرفت.

آشناگر تصریح کرد: این واکسن‌ها از طریق واردات و تولید داخل مهیا خواهد شد و ما نیز آمادگی داریم تا با در اختیار قرار گرفتن واکسن‌های بیشتر، سرعت و گستره جامعه هدف واکسیناسیون را در سطح استان افزایش دهیم.

استاندار سمنان همچنین اضافه کرد: به دلیل حجم بالای اقدامات و زحماتی که این عزیزان در طول مدت شیوع کرونا متقبل شدند، تشکر از کادر درمان و پرداخت به‌موقع مطالبات و معوقات کادر درمان، امروز در دستور کار ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا قرار داشت و بر آن تاکید شد.

تشدید محدودیت‌های کرونایی در استان

استاندار سمنان گفت:طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا و پس از ابلاغ به استان، ممنوعیت‌ها و محدودیت های کرونایی اعم از ترددها، تعطیلی و رعایت پروتکل‌ها در بحث عزاداری‌ها در استان، همراه با نظارت جدی، تشدید می‌شود.

وی ادامه داد: محدودیت‌ها و منع تردد بر اساس مصوبه ستاد ملی ابلاغ خواهد شد و فرمانداران لازم است تا جلسه شورای تامین را برگزار و با استقرار نیروی انتظامی، کنترل جدی برای منع تردد بین استان‌ها را برقرار کنند و مناطقی که دارای تردد بیشتری هستند، نیاز است تا کنترل به صورت جدی‌تر و بیشتر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه فرمانداران اولویت را بر اقناع‌سازی مردم قرار دهند و با ائمه جمعه و هیات‌های مذهبی نشست برگزار کرده و شرایط را تبیین کنند، گفت: لازم است در این نشست‌ها رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری برنامه‌های عزاداری سید الشهدا تاکید شود و سازمان تبلیغات و فرمانداری‌ها نظارت و کنترل جدی بر این مهم داشته باشند.

آشناگر با بیان اینکه از هیات‌های مذهبی نیز می‌خواهیم همکاری کنند تا در راستای حفظ جان عزاداران بکوشیم، تصریح کرد: در خصوص اجتماعات به‌خصوص در ماه محرم که عزاداران سیدالشهدا، با شور حسینی بنا بر عزاداری دارند، نگرانی‌هایی وجود دارد که حتما باید دستورالعمل‌های ابلاغی ملاک عمل باشد.

استاندار سمنان تاکید کرد: ممنوعیت برگزاری مراسم در اماکن سرپوشیده باید به صورت جدی مَد نظر قرار گیرد، دسته‌روی ممنوع است و لازم است تا موارد و پروتکل‌های بهداشتی نظیر زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود؛ همکاری‌ها نیز تشدید و تقویت شده تا همزمان با برگزاری عزاداری، حفظ جان مردم و عزاداران نیز محقق شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید