تاریخ انتشار : شنبه 4 دسامبر 2021 - 11:09
کد خبر : 141759

واکنش‌های جهانی؛ حمایت از سپاه در برابر ترامپیان

واکنش‌های جهانی؛ حمایت از سپاه در برابر ترامپیان

اقدام خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، واکنشهای جهانی را در پی داشته است که گزارش آن را میتوانید در لینک های زیر بخوانید. به گزراش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با

واکنش‌های جهانی؛ حمایت از سپاه در برابر ترامپیان

اقدام خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، واکنشهای جهانی را در پی داشته است که گزارش آن را میتوانید در لینک های زیر بخوانید.

به گزراش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با موضوع تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط دولت آمریکا گفت: اکنون که با خدمات بسیار ارزنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نقشه آمریکا و صهونیست‌ها در منطقه نقش بر آب شده؛ تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا یک نوع انتقام‌گیری است.

در همین باره حشمت‌الله فلاحت‬ پیشه در مطلبی در صفحه توئیتر خود  تاکید کرد که تا زمانی‌که دفاع اقتضاء نکند از مرگ سربازان آمریکایی خوشحال نخواهیم شد. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در دیدار با روسای کمیسیون‌های روابط خارجی و مبارزه با فساد روسیه نیز با انتقاد از سیاستهای غلط ترامپ در حمایت های تدارکاتی و آموزش گروههای تروریستی در منطقه گفت:  تصمیمات غیر منطقی و غلط آمریکا باعث گسترش تروریسم و خشونت در منطقه شده است.

حزب توسعه ملی: مسئولان از برخوردهای ماجراجویانه و تنش‌زا با اقدام ترامپ علیه سپاه پرهیز کنند

در جبهه پایداری تاکید شد: مسئولان ظرفیت‌های بین‌المللی برای مقابله با اقدام آمریکا علیه سپاه را به‌کار گیرند

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای اعلام وحدت و همدلی با سپاه

بیانیه حزب اعتدال و توسعه در محکومیت اقدام تبلیغاتی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بیانیه جامعه روحانیت مبارز در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه

آیت الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اقدام آمریکا مبنی تروریست دانستن سپاه پاسداران را بی عقلی محض دانست و تاکید کرد: محبوبیت سپاه با این اقدام آمریکا کاهش پیدا نمی‌کند، بلکه این محبوبیت بیشتر هم می‌شود.

آیت الله نوری همدانی هم با بیان اینکه تروریست دانستن سپاه توسط آمریکا، خوش رقصی برای لابی صهیونیست‌ است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هر نقطه‌ای از جهان و در همه حال با تروریست مخالف بوده و به جنگ با تروریست‌ها رفته است.

همچنین آیت‌الله جنتی در جلسه امروز شورای نگهبان اقدام رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را نابخردانه توصیف کرد و گفت: این اقدام احمقانه صد در صد به نفع این نهاد انقلابی خواهد شد. وی افزود: نتیجه حماقت‌های آمریکا عبرت تاریخ خواهد شد.

آیت الله سید احمد خاتمی هم در تجمع اساتید، علما و طلاب حوزه علمیه قم در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد:امروز حوزویان اعلام می‌کنند که ارتش آمریکا به تمامی تروریست است.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی هم در ابتدای درس خارج فقه در حرم مطهر امام خمینی، تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و راه مقابله با آن را حفظ وحدت ملی دانست. وی یادآور شد: البته این گونه اقدامات، اولین و آخرین بار نیست که رخ می دهد، اما بیش از هرچیز باید به عوامل بروز این اقدام و عوامل ناکامی آن توجه کنیم.

سرلشکر صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در بیستمین مراسم سالگرد شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و ۱۱۰ شهید شاخص نیروهای مسلح گفت: آمریکایی‌ها در طی واکنش ایران به بیانیه بسیار خطرناک آمریکایی‌ها مبنی بر تروریست بودن سپاه، مجبور می‌شوند غرب آسیا را ترک کنند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: هر برخورد آمریکا با ایران در حوزه تروریسم پاسخی شدیدتری به دنبال خواهد بود

امیر پوردستان:‌ تروریست خواندن سپاه، نشانه ضعف، ترس و سردرگمی آمریکاست

حسام‌الدین آشنا: اگر احتمال برخورد نظامی افزایش پیدا کرده باشد، مقصر صرفاً ترامپ است

امروز همچنین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار علاوه بر محمد جواد ظریف و سرلشگر جعفری، سید عباس عراقچی، مرتضی سرمدی و سردار قاسم سلیمانی نیز حضور داشتند.

در این جلسه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه گوشت نیروهای نظامی امریکا در منطقه زیر دندان ما است ، گفت: آمریکاییها خودشان هم می دانند که جرات اقدام نظامی علیه ایران را ندارند.

ظریف هم در توییتی  دیدار با این سرداران عالی رتبه سپاه را برای خود افتخارآمیز دانست و تاکید کرد که ملت ایران جان‌فشانی‌های نیروهای مسلح در دفاع از کشور و منطقه را از یاد نمی‌برد.

مهدی ذاکریان، کارشناس مسائل بین‌الملل به جای خالی فرماندهان نظامی ایران در کنفرانس مونیخ اشاره کرد و با اعتقاد بر اینکه باید عملکرد نیروهای مسلح ایران در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش از طرف دستگاه دیپلماسی کشور به صورت مناسب‌تری به جامعه بین‌الملل معرفی شود و به نظرم اقدامات صورت گرفته در این زمینه ناکافی است، خاطر نشان کرد: ضروری بود که در کنفرانس امنیتی مونیخ که در بهمن ماه برگزار شد، یکی از مقامات ارشد نظامی ایران حضور پیدا می‌کرد و گزارشی از عملکرد این نیروها در مبارزه با تروریسم در منطقه ارائه می‌کرد و نتیجه اقدامات آمریکایی‌ها را نیز که باعث افزایش بحران در منطقه شده است، تشریح می‌کرد.

یک کارشناس مسایل آمریکا: لشگرکشی آمریکایی‌ها با وحدت و انسجام نیروهای سیاسی داخل کشور مواجه شد

پیشنهادات رضا نصری برای پاسخ به اقدام آمریکا

همچنین عبدالغفور ایران نژاد، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی نقش مهم سپاه در اقتصاد و امنیت کشور را خاطرنشان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هویت انقلاب و بازوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه هاست.

نماینده مردم یزد: باید در حضور نیروهای آمریکایی در خلیج فارس بازنگری شود

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان: ترامپ کینه ضدانسانی و ذات ضدمردمی دارد

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی: آمریکا به قدرت دفاعی ایران واقف است

دیدار تعدادی از نمایندگان تهران با فرمانده سپاه تهران بزرگ و اعلام حمایت از سپاه

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه: سپاه، حافظ تمام‌قد آرمان‌های انقلاب است

نماینده سنندج:آمریکا پرورش دهنده تروریسم در دنیاست

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: فشار بر سپاه، تضعیف ساختار قدرت ایران نیست

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مطرح کرد:انگیزه‌های سیاسی ترامپ از اقدام علیه سپاه

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس: تروریست خواندن سپاه بیانگر استیصال آمریکاست

همچنین مرتضی صفاری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی، دو هدف ایجاد فشار حداکثری بر ایران و امتیاز دادن به نتانیاهو در انتخابات اسرائیل را دنبال می‌کند، گفت: فشار حداکثری بر ایران و برگزاری انتخابات در اسرائیل، علل اصلی قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا است.

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری درباره اقدام خصمانه آمریکا برای قرار دادن نام سپام پاسدارن ایران در لیست سازمان‌های تروریستی گفت که چین کشورها را به رفتارهای منطبق با قوانین روابط بین‌المللی دعوت می‌کند و می‌خواهد با قلدرمآبی مقابله شود.

در پی اقدام آمریکا علیه سپاه وزیر امورخارجه ژاپن هم گفت که ژاپن از خط مشی آمریکا درخصوص سپاه پاسداران ایران پیروی نمی‌کند اما توقف برنامه موشکی ایران چیزی است که برای ثبات منطقه ضروری به شمار می‌آید.

همچنین مرتضی مرادیان، سفیر ایران در دانمارک در صفحه توئیتر خود اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی را اشتباه راهبردی آمریکا دانست و گفت: امروز ایران در حمایت از سپاه متحد و منسجم است. اقدام نابخردانه سردمداران کنونی کاخ سفید علیه این نهاد برآمده از مردم، پایگاه اجتماعی آن را در کشور و حتی در منطقه مستحکم‌تر می‌کند. این اقدام احمقانه، فرار آمریکا از منطقه را تسریع خواهد کرد.

با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه همزمانی تحولات اخیر در منطقه، ازجمله اقدام آمریکا علیه سپاه و انتخابات رژیم صهیونیستی را اتفاقی غیر معمول توصیف کرد و گفت که این تحولات را به دقت دنبال می‌کند.

انتقاد شدید وزیر خارجه ترکیه از اقدام آمریکا علیه سپاه

همچنین وزیران خارجه ترکیه و قطر در نشست خبری مشترک خود در آنکارا به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان دادند.

شورای سیاسی و شورای اجرایی مقاومت اسلامی نُجَباء با صدور بیانیه‌هایی جداگانه، به تروریستی معرفی شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جانب سرکردگان کاخ سفید واکنش منفی نشان دادند. در این بیانیه‌ها، مقاومت اسلامی نُجَباء اقدام خصمانه دولت آمریکا در افزودن نام سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی را به‌شدت محکوم و تاکید کردند: شانه‌ به‌ شانه برادران‌مان در سپاه‌ پاسداران می‌ایستیم.

وزیر کشور قطر هم نسبت به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست تروریست‌ها واکنش نشان داد و تاکید کرد که اقدامات یک‌جانبه مشکلات را حل نمی‌کنند.

در همین رابطه جنبش حماس فلسطین نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا علیه سپاه اعلام کرد: این اقدام نشان می‌دهد که این دولت (آمریکا) براساس منافع صهیونیست‌ها و برنامه‌های آنها گام برمی‌دارد و جانبداری کورکورانه خود در رابطه با تمامی امور منطقه را ادامه می‌دهد. در بخشی این بیانیه آمده است: اقدام آمریکا علیه قدس و جولان و سپس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از یک جا آب می‌خورد و مقاومت و مبارزه با اشغالگری را هدف قرار داده است.

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

دبیرکل جهاد اسلامی: در برابر یاغی‌گری آمریکا، در یک جبهه در کنار ایران ایستاده‌ایم

وزارت خارجه عراق: اقدام آمریکا علیه سپاه به نفع ثبات منطقه نیست

همچنین “اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های حامی ملت فلسطین” اقدام آمریکا علیه سپاه را محکوم کرد.

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی  در بیانیه ای در همین رابطه عنوان کرد: اقدام کاخ سفید در گنجاندن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سیاهه گروه‌های تروریستی، اقدامی نسنجیده است که موجب پیچیده‌تر شدن بحران و تبدیل آن به گره‌ی بازنشدنی می‌شود. وی در این بیانیه تاکید میکند که با اقدامات نسنجیده منطقه را با بحران‌های جدید مواجه نکنید.

سازمان بدر عراق: اقدام آمریکا علیه سپاه، نشان دهنده تبعیت کورکورانه آنها از اسرائیل است

رئیس مجلس اعلای عراق: ترامپ برای خشنودی صهیونیست‌ها این تصمیم را گرفت

در واکنش به این اقدام آمریکا، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) با بیان مصادیقی از دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران و ملت‌های آزاده منطقه از جمله اعمال سخت ترین تحریم‌های ظالمانه و نیز ایجاد، تقویت و پشتیبانی از داعش اضافه کرد: آمریکایی‌ها دیروز هم کار رذیلانه‌ای کردند و سپاه پاسداران را که افتخار نظام جمهوری اسلامی و موجب امنیت در منطقه است، به عنوان سازمان تروریستی اعلام کردند. نظام جمهوری اسلامی در برابر کار وقیحانه دولت آمریکا ساکت نخواهد ماند.

دادستان کل کشور: اقتدار سپاه بیش از پیش خواهد شد

درخواست ستاد حقوق بشر از شورای امنیت در پی اقدام اخیر آمریکا در خصوص سپاه

سازمان قضائی نیروهای مسلح: قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی نقض موازین حقوقی و بین المللی است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با قدردانی از مواضع انقلابی و حمایت‌های گسترده داخلی و خارجی از این نهاد مردمی، تصریح کرده است: این پشتیبانی‌های متکثر و معنادار دلالت بر بی اعتباری اقدام دولت ماجراجوی آمریکا داشته و مسئولیت‌های خطیر سپاه در حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تأمین امنیت ملی را سنگین‌تر ساخته است. در این پیام تاکید شده است کهدرس‌های پشیمان کننده و فراموش نشدنی به دشمن خواهیم داد

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها