واگذاری زمین دانشگاه ارومیه به پارک فناوری آذربایجان غربی

در نشست مشترک میان رؤسای دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، توافق‌نامه واگذاری زمین دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به امضاء رسید.

به گزارش ایسنا، پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، توافق‌نامه واگذاری ۱۷ هکتار از زمین‌های دانشگاه ارومیه میان رؤسای دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی امضاء و مبادله شد.

دکتررحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه در این نشست عنوان کرد: بر اساس این توافقنامه ۱۷ هکتار از اراضی دانشگاه در اختیار پارک علم و فناوری آذربایجان غربی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این ۱۷ هکتار در آینده نزدیک ۵ هکتار دیگر از اراضی دانشگاه نیز به پارک منتقل خواهد شد.

دکتر منصورفر، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این نشست با بیان اینکه تلاش ما ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان توسط فارغ التحصیلان است، تصریح کرد: دانشگاه ارومیه در سنوات گذشته به‌خصوص در چند ماه گذشته اثبات کرده است که پشتیبان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی است. با توجه به انتقال این اراضی، مسئولیت ما بسیار بیشتر شده است تا بتوانیم ایجاد ثروت از طریق پارک را دنبال کنیم.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در ترفیع و توسعه اکوسیستم فناوری استان آذربایجان غربی موثر باشد.

به نقل از وزارت علوم، در پایان این نشست توافقنامه واگذاری زمین دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، پس از امضای رؤسای دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، توسط وزیر علوم امضا شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید