تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دسامبر 2021 - 16:25
کد خبر : 164605

پرداخت ۷۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در ایلام از ابتدای امسال

پرداخت ۷۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در ایلام از ابتدای امسال

ایسنا/ایلام سرپرست استانداری ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج برای استان در نظر گرفته شده که از این میزان ۷۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده و ۶۲۵ فقره نیز در انتظار پرداخت است دکتر «محمد نوذری» در جلسه ساماندهی امور جوانان استان از نیروی محرکه جوانی به عنوان مهمترین

پرداخت ۷۱۳۸  فقره تسهیلات ازدواج در ایلام از ابتدای امسال

ایسنا/ایلام سرپرست استانداری ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج برای استان در نظر گرفته شده که از این میزان ۷۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده و ۶۲۵ فقره نیز در انتظار پرداخت است

دکتر «محمد نوذری» در جلسه ساماندهی امور جوانان استان از نیروی محرکه جوانی به عنوان مهمترین پیشران توسعه در کشور نام برد و اظهار کرد: جوان مبدا و محور اصلی توسعه و تحول در کشور است.

وی گفت: امروز یکی از بحث های مهم در جامعه علاوه بر موضوع اشتغال و رفع معضل بیکاری، ازدواج جوانان است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست استانداری ایلام در ادامه به تسهیلات ازدواج جوانان استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج برای استان در نظر گرفته شده که  از این میزان ۷۱۳۸ فقره تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده و ۶۲۵ فقره نیز در انتظار پرداخت است که از این حیث ایلام نسبت به دیگر استان های کشور دارای وضعیت بهتری دارد.

سرپرست استانداری ایلام خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های متولی برای پرداختن به امور جوانان شد و گفت: امروز پرداخت تسهیلات برای ازدواج جوانان با مشکلاتی مواجه است و امیدواریم که عوامل دست اندرکار نسبت به این مقوله مهم توجه وافی و کافی را داشته باشند.

نوذری با تاکید بر ظرفیت نیروی جوانی و خودباوری آنان در حل مشکلات پیش روی جامعه، گفت: هنر ما در مقوله جوانان باید این باشد که حتی مسائل و مشکلات این حوزه توسط خود آنان حل و فصل شود و البته برای اجرای این راهبرد مهم باید بیشتر به جوانان میدان بدهیم.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که استان ایلام یک استان جوان است، تصریح کرد: درحالی که جوانان ۲۵ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند، در ایلام این میزان ۲۷ درصد است و این یعنی اینکه ما  برای رفع مسائل و مشکلات جامعه از این کلید اساسی برای  تحرک ، پویایی و سرزندگی جامعه بهره‌مند شویم.

سرپرست استانداری ایلام ادامه داد: با سپردن مسیولیت به جوانان در قالب سازمان های مردم نهاد می توان شاهد خلاقیت و توانمندی بیشر آنها شد که ما نمونه ارزشمندی از این رویکرد موفق در کاهش مسائل و معضلات اجتماعی،  اربعین، سیل و امروز در کرونا می بینیم.

نوذری از بیکاری جوانان تحصیلکرده به عنوان یک معضل بزرگ در استان یاد کرد و گفت: اگرچه در زمینه ایجاد اشتغال تلاش های خوب و ارزشمندی صورت گرفته است اما کماکان آمار بیکاری جوانان تحصیلکرده استان بالا است و بایست در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی جوان را محور توسعه دانست و گفت: هرچقدر ما از این نیروی توانمند و پیش برنده محروم باشیم بیشتر ضرر خواهیم کرد، بنابراین اگر طالب رفع مشکلات هستیم باید برنامه ای عملیاتی برای حضور بیشتر جوانان در میدان طراحی و اجرا کنیم.

سرپرست استانداری ایلام با تاکید بر اینکه باید نگاه به مقوله کار در جامعه عوض شود، گفت: امروز نگاه جوانان به کار صرفا کار دولتی است در صورتی که ظرفیت مشاغل دولتی کم است و باید این نگاه که مانع تحرک و خلاقیت در کارآفرینی می شود اصلاح شود.

نوذری با بیان اینکه با افزایش مهارت های فنی و حرفه ای می توان فرصت های بیشماری پیش روی نیروی جوان و جویای کار در جامعه ایجاد کرد، افزود: امکان دارد جوان تحصیل کرده بیکاری داشته باشیم اما مهارت آموزی نداشته باشد و همین می تواند زمینه بیکاری شدن در آن فرد را ایجاد کند.

وی با تاکید بر این  که باید رابطه بین بازار کار و دانشگاه پررنگ تر تعریف شود، گفت: جوان جویای کار ابتدا باید مهارت یاد بگیرد تا وقتی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد بین رشته تحصیلی خود و بازار کار رابطه‌ی معنادار ایجاد شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها