تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 دسامبر 2021 - 20:50
کد خبر : 137275

پشیمانی سرمایه‌گذاران در هزارتوی فسادزای استعلامات/ امید به تولید انبوه واکسن کرونا

پشیمانی سرمایه‌گذاران در هزارتوی فسادزای استعلامات/ امید به تولید انبوه واکسن کرونا

ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به پشیمانی سرمایه‌گذاران در هزار توی گسترده و فسادزای اخذ استعلامات گفت: گستردگی اخذ استعلامات سرمایه‌گذاری در ادارات و دستگاه‌های اجرایی فسادآفرین است. علیرضا آشناگر در نشست شورای اداری استانداری سمنان اظهار کرد: گستردگی استعلامات فساد آفرین است و باید برای رفع این چالش با هدف جذب بخش خصوصی تلاش شود.

 پشیمانی سرمایه‌گذاران در هزارتوی فسادزای استعلامات/ امید به تولید انبوه واکسن کرونا

ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به پشیمانی سرمایه‌گذاران در هزار توی گسترده و فسادزای اخذ استعلامات گفت: گستردگی اخذ استعلامات سرمایه‌گذاری در ادارات و دستگاه‌های اجرایی فسادآفرین است.

علیرضا آشناگر در نشست شورای اداری استانداری سمنان اظهار کرد: گستردگی استعلامات فساد آفرین است و باید برای رفع این چالش با هدف جذب بخش خصوصی تلاش شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در بعضی موارد شاهد هستیم تاخیر در استعلامات، سرمایه گذار را برای اجرای طرح‌های اقتصادی در کشور پشیمان می‌کند.

استاندار سمنان تصریح کرد: حفظ وحدت و یکپارچگی برای انجام‌ امور لازمه کار دستگاه های اجرایی باشد و مدیران در کار توکل برخدا داشته و کارها فقط برای رضای خدا باشد.

عالی ترین مقام اجرایی استان تصریح کرد: یکی دیگر از مبانی وحدت آن است که محور تشخیص کار صحیح قانون است و مدیران قلمرو قانونی یکدیگر را به رسمیت بشناسند.

آشناگر اضافه کرد: اصل تفکیک‌ قوا را به رسمیت بشناسیم و فرمانداران باید با نمایندگان مجلس تعامل داشته باشند.

استاندار سمنان گفت: فضا باید آرام باشد و در بسیاری از شهرستان های استان ارتباطات نمایندگان و فرمانداران خوب است اما گلایه مندی هایی وجود دارد که برای رفع این‌ دغدغه ها تلاش خواهیم کرد.

آشناگر اضافه کرد: خواهش من از نمایندگان مجلس، همراهی با مدیران دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارهای ملی در بخش های عمرانی و اقتصادی است.

استاندار سمنان تصریح کرد: عملکرد دولت تدبیر و امید در انجام طرح های عمرانی و زیرساختی در استان سمنان قابل قبول است و ظرفیت های خوبی در استان سمنان برای اجرای طرح های توسعه ای فراهم است.

رئیس شورای اداری استان سمنان گفت: کمبود آب یکی از چالش های اساسی در توسعه استان سمنان است که با تلاش تمام مسئولان در سطح ملی و استانی امیدواریم انتقال آب از سایر حوزه ها به استان سمنان در گام اجرایی قرار گیرد.

دستگاه‌های اجرایی در انتخابات بی طرف بمانند

استاندار سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان بی‌طرفانه و با در اختیار قردادن منابع و نیروی انسانی در انتخابات پیش رو مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه انتخابات یکی از نمادهای مشارکت دینی و ملی مردم است خاطرنشان کرد: انتخابات فرصت خوبی است تا مردم دیدگاه های خود را در پای صندوق های رای بیان کنند و از همین رو حضور در انتخابات امر بسیار مهمی است.

استاندار سمنان تصریح کرد: مردم از نامزدهای دارای برنامه حمایت کنند و تمام مسئولان و جریان های سیاسی مردم را برای مشارکت در انتخابات و حضور در پای صندوق رای تشویق کنند.

آشناگر اضافه کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ انتخاباتی با مشارکت وسیع و پر دامنه‌ای داشته باشیم و الزامات برای رقابتی شدن انتخابات را در اختیار فعالان اجتماعی و سیاسی قرار دهیم تا مردم آزادانه بتواند، برای تعیین حق سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

استاندار سمنان با بیان اینکه کار ما اجرای انتخابات است، تصریح کرد: ما هیچ‌ تکلیفی برای انتخاب فرد نداریم لذا دستگاه‌های اجرایی بی طرفانه در انتخابات مشارکت داشته و حتما باید مقید به قانون باشند.

وی اضافه کرد: مردم افراد صالح را انتخاب کنند و نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی نهایت مساعدت را برای حضور مردم برای نامزدی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا انجام دهند.

ثبات در مهار کرونا در استان سمنان

استاندار سمنان با بیان اینکه سال ۹۹ سال بسیار سختی برای مردم بود و شیوع کرونا در جهان عالم گیر و در کشور ما فراگیر شد گفت: وضعیت مهار کرونا ویروس در استان سمنان با تلاش مردم ، ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس و کارکنان بهداشت و درمان باثبات است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود غافل‌گیری اولیه، اما مردم ، مدیران و مسئولان با تمام توان پای کار آمدند و برای مهار این ویروس منحوس در استان تلاش نمودند.
استاندار سمنان با بیان اینکه موج‌های سهمگین کرونا را کنترل کردیم ادامه داد: در حال حاضر خوشبختانه در روند مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان به ثبات رسیدیم.
آشناگر با بیان اینکه روند شیوع و مرگ و میر کرونا در استان باثبات و کاهشی است، تصریح کرد: شهرستان‌های شاهرود و دامغان از نظر رنگ‌بندی کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند که در صورت تداوم و استمرار این رنگبندی ؛ در ایام نوروز سفر به این شهرستان ها ممنوع است.
استاندار سمنان با بیان اینکه سه شهرستان سمنان ، گرمسار و مهدیشهر براساس رنگ بندی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، ادامه داد: شهرستان های میامی، سرخه و آرادان از نظر رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس آبی است.
آشناگر خاطرنشان کرد: با وجود جلوگیری از ورود دارو به کشور و کمبود منابع مالی اما روند مدیریت مقابله با کرونا ویروس در کشور خوب بوده است.
در تولید واکسن به تولید انبوه می رسیم
وی تصریح کرد: تلاش کادر درمانی و خدماتی استان سمنان قابل تحسین است و از تلاش های خیران، روحانیت معظم، سپاه، بسیج و گروه های جهادی که برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان در تلاش بودند ، نهایت قدردانی را دارم.
وی ادامه داد: در تولید واکسن به تولید انبوه خواهیم رسید و سال آینده سال بسیار خوبی برای مقابله با کرونا ویروس خواهد بود.
استاندار سمنان با بیان اینکه افق‌های پیش رو برای مردم در سال آینده افق‌های روشنی است، گفت: سال آینده با تولید واکسن و کنترل بیماری برای مقابله با کرونا ویروس تلاش می شود.
استاندار سمنان گفت: دلایل وجود مشکلات در کشور مشخص است و این طور نیست که منابع وجود داشته باشد و به دلیل سوء مدیریت، دولت به مشکلات دامن بزند.
آشناگر اضافه کرد: فشارهای خارجی و تحریم و کمبود منابع از دلایل اصلی مشکلات اقتصادی در جامعه است و در ارتباط با ارزاق عمومی هیچ‌گونه مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم و انبارهای ذخیره راهبردی در حال تقویت است.
وی خاطرنشان کرد: کل مصرف روزانه گوشت مرغ در استان سمنان ۳۰ تا ۳۵ تن است و دیروز ۶۰ تن و امروز ۶۳.۵ تن گوشت مرغ در استان سمنان توزیع شده است.
وی ادامه داد: نظارت ها از کشتارگاه تا شبکه توزیع افزایش یابد و به هر میزانی که مردم‌ مصرف داشته باشند، اقلام غذایی در بازار توزیع خواهد شد.
استاندار سمنان افزود: باید در ارتباط با کمبود شکر هم تدابیری اندیشیده شود و میوه شب عید( سیب و پرتقال) را ذخیره کردیم و الان در سردخانه های ما کالاهای راهبردی ذخیره شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها