تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 16:56
کد خبر : 153281

پیشگامی مردم قم در حمایت از مستمندان

پیشگامی مردم قم در حمایت از مستمندان

ایسنا/قم مدیر کل کمیته امداد استان قم،گفت: در سال ۹۹ جمع کمک‌های مردمی، ۱۰۴ میلیارد تومان بود که نسبت به ۱۱ ماهه سال ۹۸، شاهد رشد ۹۰ درصدی بودیم و این تنها اعتماد مردم به کمیته امداد بوده است . اکیر میرشکار، مدیر کل کمیته امداد استان قم در نشست خبری که ظهر سه‌شنبه ۱۲ اسفند

پیشگامی مردم قم در حمایت از مستمندان

ایسنا/قم مدیر کل کمیته امداد استان قم،گفت: در سال ۹۹ جمع کمک‌های مردمی، ۱۰۴ میلیارد تومان بود که نسبت به ۱۱ ماهه سال ۹۸، شاهد رشد ۹۰ درصدی بودیم و این تنها اعتماد مردم به کمیته امداد بوده است .

اکیر میرشکار، مدیر کل کمیته امداد استان قم در نشست خبری که ظهر سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه که در کمیته کل امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به نقش ویروس کرونا در مشکلات وکسب وکار مردم و از سوی دیگر تورم و نگرانی فشار مضاعفی را به نیازمندان وارد کرد، اظهار کرد: در طول سال ۹۹ تعداد مراجعین به اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) استان رشد ۲۲ درصدی داشت و در میزان خدمات هم رشد ۱۰ درصدی داشتیم که غیر از مددجویان تحت پوشش ۱۴ هزار و ۲۷۰نفر خدمت دریافت کردند؛ ۲۹ هزار نفر افراد دارای پرونده در کمیته امداد هستند؛ در ۱۱ ماهه اخیر ۴۳ هزار و ۳۴۷ نفر به امداد مراجعه و خدمت گرفتند.
میر شکار افزود:  ۲ هزار و ۲۴۸ خانواده تحت پوشش مستمر کمیته امداد هستند و در طول ۱۱ ماه گذشته ۶۳ میلیارد تومان پرداخت مستمری داشتیم که ۱۸ درصد نسبت به سال ۹۸ رشد داشتیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه سال ۹۹ سه هزار و ۳۹۶ خانواده را برای ورود و تحت پوشش کمیته پذیرفتیم و ۲۸ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتیم، گفت: ۳ هزار و ۶۹ خانواده نیز خارج شدند که ۱۹۸  نفر بازنشسته تامین اجتماعی و ۱۷۲ نفر بر اثر کرونا فوت کردند؛ هزار و۲۲ نفر ازدواج کردند و هزار و ۶۰۰ نفر شاغل شده و توانمندسازی آنان محرز شده که درآمدشان بیشتر از مستمری است بنابراین از تحت پوشش خارج شدند.
وی گفت: ۵۴۵ دانشجو را تحت حمایت داریم که خدمات شهریه و کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند و ۴ هزار و ۸۸۳ دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان قم هستند و ۲۱ هزار و ۲۴۸ خانواده داریم که ۷۰ درصد آنان زنان سرپرست خانوار هستند.
میر شکار با اشاره به اینکه  ۵ هزار و ۱۲ خانواده به علت طلاق تحت پوشش کمیته امداد خانواده هستند، گفت: خانواده‌های مستمری بگیر کمیته‌امداد، یارانه ماهانه و یارانه معیشتی نیز دریافت می‌کنند، هم‌چنین به آنان خدمات فرهنگی و درمانی نیز داده می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه  تغذیه زنان باردار نیز در طول بارداری مورد توجه است و ماهانه مبلغی بابت این مهم به زنان باردار تحت حمایت پرداخت می‌شود و بعد از تولد فرزندشان تا ۶ سالگی فرزند ماهانه صد هزار تومان دریافت می‌کنند، تصریح کرد: نزدیک به ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در آمد کمیته امداد استان قم در ۱۱ ماهه سال ۹۹ و ۳۵میلیارد تومان اعتبار دولتی بوده است.
وی بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال ۹۹ هزار و ۷۵۹ نفر اجاره مسکن دریافت کرده‌اند؛ سرپناه پرهزینه‌ترین خدمت شده و ۳ هزار خانواده مستاجر هستند و در مکان‌های بدون استاندارد لازم زندگی می‌کنند.
میر شکار ادامه داد: به یک هزار و ۳۷۱ نفر ودیعه مسکن از ۱۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت کردیم که نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان پرداخت ودیعه داشتیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم افزود: با رایزنی  کمیته امداد استان قم، وزیر راه و شهرسازی ورود جدی پیدا کرد و طی دو ماه آینده ۵۰ هکتار زمین در منطقه خوبی از شهر به کمیته امداد امام خمینی(ره) واگذار می‌شود و در فاز اول ۱۵۰۰ واحد برای نیازمندان طی دو سال بسازیم که نیازمند کمک استانداری و مجموعه راه و شهرسازی استان هستیم تا عملیات ساخت سال ۱۴۰۰ آغاز شود.
وی بیان کرد: ۵۶ درصد رشد ازدواج داشتیم و هزار و ۲۲۶ فقره کمک هزینه ازدواج دادیم که ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه ازدواج به خانواده‌های نیازمند پرداخت کردیم.
میرشکار تصریح کرد: وام قرض الحسنه کمیته امداد امام خمینی(ره) بدون کارمزد تا ۱۰ میلیون پرداخت می‌شود که ۶ هزار و ۱۰۷ فقره وام با مبلغ ۳۱ میلیارد تومان و رشد ۳۸ درصدی  توسط کمیته امداد استان قم به متقاضیان پرداخت شده است .
وی ضمن تشکر از مردم استان قم، گفت: از ابتدای سال ۹۹ مردم در مشارکت‌های مردمی به خوبی در صحنه حاضر شدند و در عید قربان ۱۹ هزار کیلو گوشت جمع‌آوری شد و به خانواده‌های آسیب دیده کرونا تا ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به آنان پرداخت کردیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم اشاره به توزیع  ۱۴۰ هزار پرس غذای گرم در ماه رمضان گذشته، گفت: در حوزه فرهنگی در دوره کرونایی مشاوره‌های  تخصصی و موثر فعال شد و در بخش آموزش با بهره‌مندی از فضاهای مجازی محتوای آموزشی ارسال کردیم؛ هم‌چنین ۷۰۰ تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند قمی توزیع شد و  ۳۵۰ تبلت نیز با کمک آموزش و پرورش به دانش آموزان اهدا کردیم.

میرشکار با اشاره به بخش اشتغال، اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار در زمینه ساخت زیورآلات، گیوه بافی و قالیبافی فعالیت دارند که امسال ۲ هزار و ۸۷۴ نفر مستقیم مشغول کار شدند و بانک‌ها همراهی خوبی در این زمینه داشتند که ۴۵ رصد نسبت به سال گذشته رشد برنامه اشتغال داشتیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم بیان کرد: تا کنون و این ۱۱ ماه سال ۹۹، ۸۶ درصد برنامه ما در مورد وام محقق شد که هزار و ۳۸۲ نفز از منابع بانکی تبصره ۱۶، وام خودشان را دریافت کنند و اگر بانک‌ها در پایان سال همکاری داشته باشند به رشد ۱۰۰ درصدی می‌رسیم.
وی گفت: در حوزه درآمدها در شب میلاد حضت علی(ع) مردم یک میلیارد تومان کمک کردند، در سال ۹۹ جمع کمک‌های مردمی، ۱۰۴ میلیارد تومان بود که نسبت به ۱۱ ماهه سال گذشته ۹۰ درصد رشد داشته و این تنها اعتماد مردم به کمیته امداد بوده است .
میرشکار با اشاره به اینکه در سال ۹۹ ۵۰ زوج را  که از همدیگر بنا به دلایل نداتشن شغل، اعتیاد و سایر مسائل از همدیگر جدا شده بودند با جلسات مداوم مشاوره و پیگیری و ایجاد شغل برای مرد،  دوباره با هم ازدواج کردند، ابراز کرد: در حوزه اکرام در ۱۱ ماهه ۱۲۷ درصد و در زمینه زکات ۱۳۹ درصد و در زمینه مبتنی بر نیاز شاهد  ۲۵۹ درصد رشد بودیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم تصریح کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ در حوزه توانمند سازی برنامه داشتیم  و می‌خواهیم در شروع سال ۱۴۰۰ حرکت جهادی مستمر و دقیق در حوزه توانمند سازی خانواده‌ها انجام بدهیم تا از دریافت مستمری و مددجو بودن رهایی پیدا کنند.
میرشکار شعار جشن نیکوکاری امسال را «عیدی برای همه» بیان کرد و ادامه داد: از مردم و خیران تقاضا می‌کنیم در این جشن که ۱۳ اسفندماه برگزار می‌شود، باشکوه‌تر از همیشه شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان به‌عنوان پایگاه‌های جشن نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های غیر نقدی مردم خیر هستند، گفت: امکان واریز کمک‌های نقدی مردم نیکوکار استان نیز از طریق کد دستوری #۰۲۵۸۸۷۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۱۲۵ به نام کمیته امداد استان قم فراهم شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها