پیگیر راه‌اندازی آزمایشگاه اینترنشنال در دانشگاه لرستان هستیم

 معاون پژوهشی دانشگاه لرستان گفت: پیگیر راه‌اندازی آزمایشگاه اینترنشنال در این دانشگاه هستیم.

دکتر محمد فیضیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان به لحاظ پژوهش در رتبه‌بندی ISC در بین دانشگاه‌های جامع کشور رتبه سی را داراست.

وی با بیان اینکه رتبه دانشگاه‌ لرستان در خصوص ارتباطات بین‌المللی و جهانی از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، از متوسط جهانی و ایران بالاتر است، افزود: همکاری‌های علمی این دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها از جمله امریکا ۲۶ مورد، با ویتنام ۲۳ مورد، ونزوئلا یک مورد و … داشته است.

معاون پژوهشی دانشگاه لرستان گفت: پژوهشگران را تشویق می‌کنیم مخصوصا آنهایی که با کشورهای دیگر همکاری دارند گرند به آنها می‌دهیم.

فیضیان بیان کرد: این رتبه‌ها در افزایش بودجه پزوهش دانشگاه لرستان موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: قبلا بودجه پژوهشی دانشگاه لرستان سه درصد بوده که در حال حاضر به ۱۲ درصد رسیده است و تلاشمان این است که به ۱۵ درصد برسانیم.

معاون پژوهشی دانشگاه لرستان در خصوص رتبه‌بندی ۴۷۵ دانشگاه‌های برتر جوان که زیر پنجاه سال قدمت دارند، گفت: خوشبختانه دانشگاه لرستان وارد این رتبه‌بندی شده و حائز رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰ است.

فیضیان عنوان کرد: در خصوص راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی،  در نظر داریم آزمایشگاه اینترنشنال در دانشگاه لرستان راه‌اندازی کنیم و علاوه بر موضوع عسل نسبت به درمان بیماری‌ها با استفاده از نیش زنبور اقدام کنیم.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید