تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 17 آگوست 2023 - 15:21
کد خبر : 208329

چاپ و پخش لیوان یکبارمصرف کاغذی

چاپ و پخش لیوان یکبارمصرف کاغذی

دغدغه دوستداران محیط زیست و همچنین پیشرفت تکنولوژی و راحت طلبی بشر باعث شد که ظروف یک بار مصرف کاغذی روز به روز گسترش پیدا کرده و افراد بیشتری از آن‌ها استفاده کنند. این ظروف جایگزین ظروف شیشه‌ای، ملامین و غیره شدند و بعد از استفاده دور انداخته می‌شوند. از ویژگی‌های جالب این ظروف این

دغدغه دوستداران محیط زیست و همچنین پیشرفت تکنولوژی و راحت طلبی بشر باعث شد که ظروف یک بار مصرف کاغذی روز به روز گسترش پیدا کرده و افراد بیشتری از آن‌ها استفاده کنند. این ظروف جایگزین ظروف شیشه‌ای، ملامین و غیره شدند و بعد از استفاده دور انداخته می‌شوند. از ویژگی‌های جالب این ظروف این است که قابلیت چاپ داشته و می‌توانید لوگو یا طرح مورد نظرتان را روی آن‌ها چاپ کنید. در این مقاله در خصوص پروسه چاپ و پخش لیوان‌‌های یک بار مصرف صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ظروف یک بار مصرف کاغذی

ظروف کاغذی یک بار مصرف در آغاز در فست‌فودها، رستوران‌ها، مغازه‌های بیرون بر و غیره استفاده می‌شدند و کم کم در مکان‌های دیگری مانند اداره‌جات، سالن‌های غذاخوری، اتوبوس‌های بین شهری، مهدکودک‌ها و غیره هم کاربرد پیدا کردند. پرمصرف ترین ظروف یک بار مصرف کاغذی لیون‌های کاغذی هستند که به خاطر نوع و کاربردهای گسترده‌ای که دارند، استفاده بیشتری هم از آن‌ها می‌شود.

لیوان کاغذی ساحل جنوب

جنس ظروف کاغذی یک بار مصرف

متریالی که در تولید ظروف یک بار مصرف استفاده می‌شود، متنوع است و این ظروف معمولا به صورت پلاستیکی، کاغذی، گیاهی، فومی و آلومینیومی تولید می شوند. این  متریال معمولا در بدنه اصلی ظروف استفاده می‌شوند و لایه داخلی یا بیرونی آن به نسبت جنس ظروف با مواد مختلف کاور می‌شوند. این مسئله در قیمت لیوان کاغذی تولید شده در بازار نیز موثر است.

مزایای ظروف یک بار مصرف کاغذی در مقایسه با ظرورف یک بار مصرف پلاستیکی

 • در استفاده برای انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های داغ ظروف کاغذی گزینه بهتری هستند.
 • ظروف کاغذی نسبت به پلاستیکی در محیط زیست تجزیه پذیری بیشتری دارند.
 • با چاپ روی لیوا‌ن‌های کاغذی می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنید.

معایب استفاده از ظروف کاغذی به جای ظروف پلاستیکی

 • مواد اولیه این ظروف یک بار مصرف در ایران تولید نمی‌شوند و ما در تولید آن‌ها کاملا خودکفا نیستیم.
 • برای تولید هر کدام از ظروف کاغذی به یک دستگاه مخصوص نیاز دارید.
 • هزینه تولید ظروف کاغذی به نسبت تولید ظروف پلیمری بیشتر است.
 • از ظروف کاغذی نمی‌توان برای بسته‌بندی محصولات لبنی استفاده کرد.
 • در انواعی از ظروف کاغذی مانند لیوان‌های دردار امکان اب بندی وجود ندارد.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی

لیوان کاغذی تبلیغاتی چیست؟

لیوان کاغذی همانطور که گفتیم محبوبیت زیادی دارد و جز محصولات پر فروش در بازار است. این محصول دوام خوبی داشته و در برابر گرما هم مقاوم است. درصورتی که لیوان یک بار مصرف پلاستیکی نمی‌تواند گرمای مایعات و نوشیدنی‌ها را تحمل کند و معمولا خیلی زود شکلش را از دست می‌هد. به همین خاطر است که لیوان یکبار مصرف کاغذی خیلی زود توانست جای لیوان های پلاستیکی را بگیرد. این لیوان‌ها به خصوص برای سرو نوشیدنی‌های گرم عالی هستند. و در صورتی که عایق‌بندی به خوبی انجام شده باشد، حتی نشت هم نمی کنند. بیشتر فروشگاه‌ها و شرکت‌ها و اداره‌جات این لیوان‌ها را سفارش می‌دهند تا هم با آن‌ها از مشتریان و پرسنل خود پذیرایی کنند و هم لوگو و شعار تبلیغاتی  خود را روی آن‌ها چاپ کنند و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی از آن‌ها استفاده کنند.

لیوان کاغذی با طرح اختصاصی

هر کس می‌تواند یک لیوان کاغذی با طرح مورد نظرش را سفارش دهد. این لیوان‌ها بر اساس اینکه از چه نوعی باشند و دو جداره یا تک جداره یا دردار یا ساده باشند، قیمت گذاری می‌شوند. چاپ اختصاصی روی لیوان و ظروف کاغذی هم می تواند لوگو یا آرم تبلیغاتی سفارش دهنده باشد یا اینکه صرفا طرحی که انتخاب می‌کنید، روی آن چاپ شود. چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی یکی از روش های جذاب در پروژه های برندینگ است.

چاپ روی ظروف کاغذی

برای چاپ روی ظروف کاغذی از متد چاپی افست استفاده می‌کنند که به خاطر نوع جنس کاغذی که این لیوان‌ها دارند، این نوع چاپ به عنوان بهترین و کم هزینه‌ترین متد شناخته می‌شود. چاپ روی ظروف کاغذی به صورت تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ انجام می‌شود و ابعاد تصویر برای چاپ و تعداد رنگ‌ها مشخص می‌کنند که قیمت نهایی چقدر باشد.

چاپ انواع لیوان کاغذی

چاپ روی لیوان‌های تبلیغاتی موثرتر است یا دیگر روش‌های تبلیغاتی؟

یکی از بهترین انواع تبلیغات چاپی چاپ روی لیوان تبلیغاتی یا همان لیوان اختصاصی است. ظروف کاغذی اختصاصی ظروفی هستند که به سفارش یک برند یا شرکت خاص طراحی و تولید می‌شوند. در ادامه مهم‌ترین فواید چاپ و پخش ظروف یک بار مصرف را بررسی می‌کنیم.

برندینگ: تمامی صاحبان مشاغل می‌توانند لوگو و نام برند خودشان را روی ظروف چاپ کنند. به این ترتیب نام برند در ذهن مصرف کننده ثبت شده و مشتری می‌تواند با یک تیر دو نشان بزند و هم از کاربرد ظروف استفاده کند و هم برای تبلیغات از آن‌ها بهره ببرد.

تبلیغات: هزینه چاپ روی ظروف کاغذی بسیار کم است و پتاسیل خوبی هم برای پخش آن‌ها وجود دارد. شما می‌توانید ظروف یک بار مصرف برند خودتان را در کنار آبخوری‌ها، مکان‌های عمومی، کافه‌ها، سینماها و غیره پخش کنید تا در سایه یک شغل دیگر، برند شما هم تبلیغ شود. هم چنین می‌توانید از این ظروف در ایونت‌ها و اجتماعات خودتان استفاده کنید.

سفارش ظروف تبلیغاتی

از بهترین ظروف کاغذی برای چاپ لوگو و برند، لیوان‌های کاغذی هستند. چرا که بدنه بیرونی لیوان دید بیشتری داشته و بهترین پتانسیل را برای چاپ دارند. شما می‌توانید به نسبت هزینه و بودجه‌ای که در نظر دارید، کیفیت رنگ، تعداد رنگ و طرح خود را انتخاب کرده و اقدام به چاپ ظروف کاغذی کنید. کافی است طرح مورد نظر را سفارش داده و بعد از آماده شدن طرح، تیراژ ظروف را مشخص کنید. ظروف کاغذی بعد از تولید در دسته‌های چندتایی سلفون کشی شده و کارتن می‌شوند و در اختیار شما قرار می‌گیرند. برای بهترین استفاده از این ظروف در ابتدا از آن در محل کارتان برای پذیرایی از پرسنل و مشتریان استفاده کنید. در صورتی که ایونت برگزار می‌کنید، بهترین ایده برای نهادینه کردن برند و شعار تبلیغاتی، پذیرایی کردن با ظروف کاغذی مخصوص است. در نهایت شما می‌توانید این ظروف را در مکان‌های عمومی و پرترددی که از ظروف کاغذی استفاده می‌کنند پخش کنید تا نام برند شما به یک برند معروف و شناخته شده در آن حوالی تبدیل شود.

حالا که با چاپ و پخش لیوان یکبارمصرف کاغذی آشنا شدید، به نظر شما این شیوه از تبلیغات به چه میزان در فروش ظروف یکبار مصرف کاغذی موثر است؟ نظرتان را در قیمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. ما در سایت sj-cup.ir منتظر ارسال نظرات شما هستیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.