تاریخ انتشار : یکشنبه 21 نوامبر 2021 - 23:03
کد خبر : 112157

چشمک‌ بازی

چشمک‌ بازی

خوب نگاه کن و الا کشته می‌شوی.  این رازی است از یک بازی قدیمی. چشمک بازی. به گزارش ایسنا، در بازی چشمک، هر چه تعداد بازیکنان بیشتر باشد؛ بهتر است. برای شروع باید به تعداد شرکت‌کننده‌ها، کارت یا تکه کاغذ کوچک داشته باشیم. روی هر یک از برگه‌ها یک عدد نوشته یا یک تصویر نقاشی می‌شود. نکته مهم

چشمک‌ بازی

خوب نگاه کن و الا کشته می‌شوی.  این رازی است از یک بازی قدیمی. چشمک بازی.

به گزارش ایسنا، در بازی چشمک، هر چه تعداد بازیکنان بیشتر باشد؛ بهتر است. برای شروع باید به تعداد شرکت‌کننده‌ها، کارت یا تکه کاغذ کوچک داشته باشیم. روی هر یک از برگه‌ها یک عدد نوشته یا یک تصویر نقاشی می‌شود. نکته مهم آن است که باید روی یکی از برگه‌ها، عبارت «چشمک» نوشته شود. برگه‌ها را باید تا بزنید به طوری که شکل تا زدن‌ها با هم تفاوتی نداشته باشد.

همه بازیکن‌ها باید به شکل دایرهای کنار هم بنشینند. به طوری که بتوانند به راحتی صورت یکدیگر را دیده روی چهره همدیگر تسلط داشته باشند. بعد از آماده کردن تکه‌های کاغذ و تا کردن آنها، کاغذها در وسط دایره بین شرکت‌کننده‌ها قرار داده شود.

هر یک از بازیکن‌ها باید به طور تصادفی یکی از کاغذها را انتخاب کرده و بردارند. شرکت‌کننده‌ها باید مراقب باشند که هم‌بازی‌ها، برگه آنها را نبینند.

در حالی که همه در یک حلقه نشسته‌اند، می‌توانند با هم گفت‌وگو کنند یا با فرد کنار دستی خود صحبت کنند. این کار باعث می‌شود تمرکز افراد کمتر شود. مکالمات می‌تواند درباره هر موضوعی باشد. برای مثال درباره آخرین کتابی که خوانده‌اید یا آخرین فیلمی که دیده‌اید. این صحبت و گفت‌وگو با این هدف است که فرد چشمک‌زننده راحت بتواند کار خود را انجام دهد.

برای بازی بهتر توصیه می‌شود؛ هنگام مکالمه حتماً شرکت‌کننده‌ها حواسشان به چهره همدیگر باشد و با هم ارتباط چشمی برقرار کنند. اگر به چهره‌ها دقت داشته باشید، می‌توانید فرد چشمک‌زننده را پیدا کنید در غیر این صورت شما از بازی حذف می‌شوید.

اگر فردی که برگه چشمک را در اختیار دارد، به شما چشمک بزند شما به اصطلاح کشته می‌شوید. پس از چشمک، باید چند ثانیه صبر کنید تا فرد چشمک‌زننده لو نرود. بعد اعلام کنید که مردید یا سوختید. برگه خود را وسط حلقه شرکت‌کننده‌ها بیاندازید؛ البته محتوای آن نباید دیده شود. دقت داشته باشید که پس از مرگ هم همچنان در بازی باید بمانید و به چشم‌های دیگر شرکت‌کننده‌ها نگاه کنید تا تشخیص فرد چشمک‌زننده همچنان دشوار بماند.

اگر در بازی، یکی از بازیکنان، بدون دلیل ادعا کند، مرده است، در حالی‌که فرد چشمک‌زننده به او چشمک نزده باشد، آن شخص بازنده به حساب می‌آید.

در طول بازی، هر یک از شرکت‌کننده‌ها اگر فرد چشمک‌زننده را در حین چشمک زدن به شخص دیگری ببیند، باید با گفتن جمله «متهم می‌کنم» یا «دیدم» اعلام کند که فرد چشمک‌زننده چه کسی است. در این صورت فرد چشمک‌زننده، بازنده بازی می‌شود اما اگر اشتباه حدس زده باشد، خودش بازنده می‌شود.

اگر فرد چشمک‌زننده به همه افراد به جز نفر آخر چشمک بزند و فقط یک نفر تا پایان بازی باقی بماند، این یک نفر باید چشمک‌زننده را متهم کند. اگر نام درست را گفت، چشمک‌زننده بازنده و در غیر این صورت خودش بازنده خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها