تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 22:20
کد خبر : 30947

کارکنان شهرداری در دوران کرونا موجب سربلندی مدیریت شهری شدند

کارکنان شهرداری در دوران کرونا موجب سربلندی مدیریت شهری شدند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کارکنان شهرداری در دوره کرونا موجب سربلندی مدیریت شهری شدند، بر ضرورت تحقق مطالبات پرسنلی کارکنان شهرداری تاکید کرد. به گزارش ایسنا، علی اعطا در سیصد و یکمین جلسه شورا و در نطق پیش از دستور خود گفت: امروز و در واپسین هفته‌های دشوار شورای پنجم پایتخت، قصد

کارکنان شهرداری در دوران کرونا موجب سربلندی مدیریت شهری شدند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کارکنان شهرداری در دوره کرونا موجب سربلندی مدیریت شهری شدند، بر ضرورت تحقق مطالبات پرسنلی کارکنان شهرداری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی اعطا در سیصد و یکمین جلسه شورا و در نطق پیش از دستور خود گفت: امروز و در واپسین هفته‌های دشوار شورای پنجم پایتخت، قصد دارم از کسانی تقدیر و یادآوری کنم که اگرچه کمتر در محل توجهند، اما بی حضور و خدمت خالصانه و بی دریغ آنها نه شورا و نه مدیریت ارشد شهری سیاست ها و برنامه های مدنظر شهروندان را پیش نخواهند برد.

وی افزود: منظور کارکنان حوزه‌های مختلف شهرداری تهران است که  زحمات شبانه روزی و بی دریغ آنها به حق، در دوران سخت کمبود منابع و شیوع بیماری کرونا موجب سربلندی شورا و شهرداری بود؛ اگرچه به درستی کادر درمان را خط مقدم مقابله با ویروس کرونا می‌دانیم، اما نیک می دانیم که اگر زحمات شبانه‌روزی کارکنان شهرداری تهران خواه در بخشهای خدمات شهری خواه در سایر حوزه های مأموریتی نبود، بی تردید شاهد آسیب های بیشتر و گسترده تر از این بحران همه گیر بودیم.

اعطا تاکید کرد: امروز اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف تهران، ری و تجریش در شورای شهر از این فرصت استفاده می کنم تا بگویم مفتخر به داشتن همکارانی هستم که با وجود تهدیدهای جانی و مالی اجازه ندادند کرونا تهران را مختل کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نطق خود خطاب به همکاران و سایر اعضای شورای شهر گفت: موفقیت های مدیریت شهری در مهار آسیب های شیوع کرونا یا سایر بحران های فراگیر که در چهارسال گذشته کم نبوده اند، مرهون زحمات بی دریغ پرسنل شهرداری است و شایان یادآوری است که این خدمات در حالی ارائه شد که شهرداری به صورت مستقل، خودگردان و هزینه-درآمدی اداره می‌شود و بخش عمده ای از منابع درآمدی آن به واسطه بحران کرونا کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با این حال کارکنان شهرداری، آسیب هایی همچون کاهش ساعات اضافه کاری مجاز را به جان خریدند و خدمات درخور تحسینی را ارائه دادند و در راه شریف خدمت گذاری برخی از این عزیزان سلامتی یا جانشان را از دست دادند.

اعطا با بیان اینکه با وجود تمام محدودیت ها و ناملایمات، شهرداری تهران اقداماتی انجام داد که حتی برخی از نهادهای دولتی از آن عاجزند و فداکارانه برای تسهیل امور شهروندان از برخی درآمدهای خود گذشت، گفت: ارائه خدمات به صورت برخط(آنلاین) تنها یکی از این اقدامات است که به عنوان میراث این مجموعه ادامه و توسعه خواهد یافت و از کارکنان خدمات شهری که در خط مقدم مانع حتی یک روز تعطیلی در خدمات شهری چون دفع پسماند، تدفین اموات، نگهداری زیرساخت های شهر، فضاهای عمومی، مقابله با حوادث و دفع آفات و همچنین کارکنان بخش های دیگر نظیر شهرسازی، حمل و نقل، ساماندهی مشاغل، حوزه بحران و ایمنی، شهربان وحریم بان که اجازه ندادند کرونا در امور جاری و روزمره مردم خللی ایجاد کنند.

وی گفت: همچنین کارکنان حوزه های فرهنگی و اجتماعی با وجود تمام محدودیتهای ناشی از کرونا، از سنگرهای نشاط و امید برای عبور از بحران کرونا صیانت و پاسداری کردند و حتی کارکنان بخش های مطالعاتی که زحماتشان کمتر دیده شد اما می‌دانیم درایت و هوشمندی این همکاران باعث شد مدل های روز و ‌حساب شده ای برای اداره شهر در شرایط بحرانی به دست آید، تجارب غنی در ادامه مسیر افزایش تاب آوری شهر تهران خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خطاب به کارکنان پرتلاش شهرداری تهران اظهار داشت:

“اینجانب در طول دوره نمایندگی تلاش کرده ام مصوباتی که بدون توجه به واقعیت معیشت شما بود تصویب نشود؛ اگرچه در بسیاری از موارد با اصل موضوع موافق بودم؛ به طور مثال طرح ها و لوایحی که برای اصلاح ساختار شهرداری ارائه شدند، اصل موضوع اصلاح ساختار را مهم می دانستم.

اعطا ادامه داد: اکنون قصد دارم به پاس تقدیر از زحمات شما به بیان برخی از مطالبات پرسنلی کارکنان شهرداری بپردازم به امید اینکه در ماه های باقی مانده تجربه این چند سال وپشتیبانی همکاران باعث تحقق برخی از آنها شود.

وی با بر شمردن مسایل کارکنان شهرداری تهران خاطر نشان کرد: مطالبات عمومی مانند فراهم‌سازی مسکن مناسب، شکل دهی تعاونی های خدماتی-رفاهی کارآمد و همچنین تخصیص یارانه ها برای جبران استهلاک جانی ومالی طول خدمت، از جمله مسایل کارکنان است .

اعطا، توجه به کارکنان شاغل در فعالیت های سخت و زیان آور وپرداخت مابه التفاوت حق بیمه کارکنان شهرداری شاغل در این حوزه پیشنهادی در دسترس برای برخورداری همکاران از مزایای آن  را از دیگر مسایل کارکنان شهرداری بر شمرد و با اشاره به سایر مسایل کارکنان شهرداری افزود: مواردی نظیر بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل شهرداری تهران که به علت گذشت زمان بسیار از تنظیم آن، اکنون کارکرد مناسبی ندارد و این مسئله سبب اجحاف در حقوق بسیاری از نیروهای متخصص شاغل در شهرداری شده است.

وی ادامه داد: ضمن تاکید بر لزوم چابکسازی سازمانی باید گفت روش ایجاد قراردادهای حجمی برای کاهش اسمی تعداد پرسنل شهرداری باعث تضییع حقوق مالی این همکاران شده است و باید این قراردادها را به سمت مراکز هزینه آن ها هدایت کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: همانطور که سابقا همکاران محترم در این شورا خاطر نشان کردند این‌مسئله سبب شده است در بخش هایی نظیر رانندگان خودرو سرویس حتی فداکاری آن ها در راه خدمت به شهرداری تهران در دوره کرونا دیده نشود و حمایت های لازم از آن ها حین بیماری یا در صورت فوت نسبت به خانواده آنها انجام نشود.

اعطا، تصحیح ساختار بودجه شهرداری تهران به نحوی که شهرداری بتواند ضمن تصفیه به موقع هزینه های درمان باعث تداوم پوشش بیمه های کارکنان شهرداری در مراکز خدمات درمانی معتبر باشد را از دیگر مسایل این کارکنان عنوان کرد.

وی با اشاره به مطالبه کارکنان نیز گفت: مطالبه کارکنان قهرمان سازمان آتشنشانی در لحاظ کردن مداومت کاری یا ضریب فنی به صورت دائمی وهمچنین مطالبه کارکنان زحمتکش شرکت شهربان وحریم بان در همطراز سازی مزایا و حقوق انواع مختلف قراردادی شایان توجه و پیگیری است.

اعطا در ادامه نطق خود تصریح کرد: در پایان با یاد همکارانی که در این مدت و در مسیر خدمت جانشان را از دست دادند و ضمن ابراز همدلی با تمامی همکارانی که سوگوار عضوی از خانواده و عزیزان خود بودند و با آرزوی سلامتی برای تمامی شما که اجازه ندادید حتی یک روز شهر از رونق و نشاط تهی شود، سخن خود را با ذکر این جمله به اتمام می رسانم که ان شاء الله در آینده ای نزدیک شاهد پایان بحران کرونا خواهیم بود.

وی افزود: لذا فرایند بهبود و بازپروری شهر و شهروندان در دستور کار قرار خواهد گرفت اما نمی‌توان به بازپروری موفق و جامعی امیدوار بود، اگر به فکر جبران آسیب های این بحران به کارکنان فداکار شهرداری تهران نباشیم. در نتیجه از همکاران در شورای شهر تهران و شهردار تهران تقاضا دارم ضمن توجه ویژه به مطالباتی که در عرایض بنده بازگو شد زمینه جبران زحمات این کارکنان ارجمند را فراهم آورد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها