تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 22:55
کد خبر : 17419

کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان و عدالت خواه باشد

کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان و عدالت خواه باشد

ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری لرستان گفت:کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخلی، معتقد به جوانان ، مردمی و امیدوار باشد. محمد رزم  در نخستین جلسه استانی ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی با اشاره به اینکه

کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان و عدالت خواه باشد

ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری لرستان گفت:کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخلی، معتقد به جوانان ، مردمی و امیدوار باشد.

محمد رزم  در نخستین جلسه استانی ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی با اشاره به اینکه همه ما و عوامل اجرایی و نظارتی باید در راستای برگزاری باشکوه و با شور و نشاط انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز امسال، به وظایف خود عمل کنیم، اظهارکرد: امیدواریم  بتوانیم انتخاباتی با حضور حداکثری و در کمال آسایش، آرامش، سلامت و امنیت و بی‌طرفی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه بخشنامه مرتبط با پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در هر انتخابات از سوی قوه قضاییه صادر و در سطح استان و شهرستان‌ها اجرا می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای این بخشنامه با جمع‌آوری اخبار و اطلاعات جرائم و تخلفات کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا، هواداران کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، مدیران و … رسیدگی کنیم البته اولویت نخست ما پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم است.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: نیت و هدف اصلی بر پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات است و امید داریم بتوانیم با اتخاذ تدابیر لازم  از بروز تخلفات انتخاباتی پیشگیری کنیم.

رزم با بیان اینکه کمیته‌های شش گانه از جمله کمیته رصد مدیران، کمیته فضای مجازی، کمیته اخبار و اطلاعات، کمیته اطلاع رسانی، کمیته مقابله و عملیات روانی و نصیحت و ارشاد و انذار، در راستای اجرای این بخشنامه تشکیل شده است، تصریح کرد: کمیته رصد مدیران برای ارشاد و نصیحت خاطیان و مدیرانی که احیانا از امکانات دولتی و اموال بیت‌المال له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده کنند نیز تشکیل می‌شود و مجموعه بازرسی، دادستانی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  لرستان به عنوان عضو این کمیته در این رابطه رسیدگی خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در ایران به عنوان کشوری که دارای حکومتی ۱۰۰ درصد مردمی و دموکراسی با ایدئولوژی و جهان‌بینی‌ دینی و اسلامی است، موضوع بسیار مهمی است،افزود: در انتخابات مردم در تعیین سرنوشت خود دخالت می‌کنند و همه مسئولین و مقامات کشور به نحو مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.

رئیس شورای قضایی لرستان با اشاره به اینکه رای مردم یک امانت دینی است و در آموزه‌های دینی هم  بر امانت‌داری تاکیدشده است، گفت: در کشور ما به طور میانگین هر دو سال یک بار انتخابات در کمال صحت و امنیت و با مشارکت بالای مردم برگزار می شود و انتخابات پیش‌رو نیز به همین شکل برگزار خواهد شد.

رزم با تاکید براینکه همه ما  باید برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای مشوق باشیم، یادآور شد:  مردم را به حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات تشویق کنیم و این وظیفه موضوعی است که مقام معظم رهبری نیز همواره بر آن  تاکید دارند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «انتخابات اعتماد به آرا و افکار عمومی و نماد واقعی مردم سالاری دینی است و سبب مایوس شدن دشمنان نظام مقدس خواهد شد»، تصریح کرد:  رهبر معظم انقلاب همچنین تاکید دارند که مراقبت از رای هر ایرانی یک واجب شرعی و اسلامی است، لذا صیانت از آرای کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هم یک تکلیف شرعی و قانونی است که باید مورد نظر باشد و هیچ کس حق ندارد در امانت رای مردم خیانت کند.

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در شهرستان‌ها و استان

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان‌ها و استان باید شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی تعیین شود، افزود: یک شعبه دادیاری و یک شعبه بازپرسی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، یک شعبه در دادگاه کیفری ۲ و یک شعبه هم در دادگاه تجدید نظر بعنوان شعب ویژه رسیدگی کننده تعیین خواهد شد.

رزم با اشاره به اهمیت انتخابات گفت:  انتخابات ریاست جمهوری به لحاظ مسائل بین‌المللی و سیاست خارجی و موضوع سرنوشت برجام و تحریم‌های مختلفی که علیه کشور اجرا می شود، بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: در این مساله مهم باید وضعیت کشورهای خاورمیانه، تعرضات رژیم صهیونیستی به کشورهای مسلمان ، وضعیت کشور سوریه، تعرضات عربستان به یمن و وضعیت جبهه مقاومت و انتظاراتی که جنبش های اسلامی از نظام جمهوری اسلامی دارند مدنظر قرار گیرد.

رزم تصریح کرد: وظیفه ای که کشور نسبت به ملت های مسلمان و مستضعف جهان دارد در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بعنوان سند میثاق وحدت ملی ذکر شده است.

رئیس شورای قضایی لرستان افزود: روابط کشور جمهوری اسلامی ایران با دنیا و کشورهای همسایه، مسائل اقتصادی، قراردادهای بین المللی و رسیدگی به وضعیت داخلی از مسائل مهم دیگری است که اهمیت انتخابات ریاست جمهوری پیش رو  را مضاعف و دو چندان می کند.

رزم با اشاره به اینکه از سال‌های قبل تورم و گرانی و رکود اقتصادی بر کشور حاکم شده که بخشی از این مسئله ناشی از تحریم‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران بوده است، گفت: وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان و انتظاراتی که خانواده ها از حاکمیت دارند نیز از جمله مسائلی است که به انتخابات و حضور در پای صندو های رای اهمیت می‌دهد.

 حق نداریم علیه و له کاندیدای خاصی صحبت کنیم

وی با بیان این که به لحاظ داشتن مسئولیت حق نداریم علیه و له کاندیدای خاصی صحبت کنیم، گفت: اما در عین حال وظیفه داریم معیارهای انتخاب اصلح را  بیان کنیم تا مردم کاندیدایی را که شاخص‌های مد نظر مقام معظم رهبری دارد بشناسند.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: چندین معیار و شاخص انتخاب اصلح مد نظر رهبر معظم انقلاب است و این شاخص‌ها گویای آن است که کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخلی، معتقد به جوانان ، مردمی و امیدوار باشد.

رزم تدین، تعهد و خوش نامی، وفاداری به انقلاب، عزم و اراده و نفوذ ناپذیری در مقابل افراد ناسالم، مرعوب نشدن در مقابل دشمنان، ساده زیستی و دوری از اشرافی گری و … را از دیگر ویژگی‌های کاندیداهای اصلح برشمرد و یادآور شد: شاخص‌های مذکور مواردی است که از نظر رهبر معظم انقلاب باید در وجود کاندیداها باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها