تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:03
کد خبر : 19349

کاهش قابل توجه اعتماد اردنی‌ها به دولت خود

کاهش قابل توجه اعتماد اردنی‌ها به دولت خود

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه دولتی اردن ، حاکی از کاهش قابل توجه اعتماد اردنی‌ها به دولت این کشور ۲۰۰ روز پس از تشکیل آن است. به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، طبق نتایج نظرسنجی، ۵۷ درصد از اردنی‌ها به دولت اعتماد ندارند و حدود نیمی از شهروندان به دولت

کاهش قابل توجه اعتماد اردنی‌ها به دولت خود

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه دولتی اردن ، حاکی از کاهش قابل توجه اعتماد اردنی‌ها به دولت این کشور ۲۰۰ روز پس از تشکیل آن است.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، طبق نتایج نظرسنجی، ۵۷ درصد از اردنی‌ها به دولت اعتماد ندارند و حدود نیمی از شهروندان به دولت “بشر الخصاونة” از زمان تشکیل آن تاکنون اعتماد ندارند.

این نظرسنجی کاهش چشمگیر خوش‌بینی اردنی‌ها به دولت از ۵۵ درصد هنگام شکل‌گیری آن به ۳۸ درصد پس از گذشت ۲۰۰ روز از تشکیل آن را نشان می‌دهد.

طبق این نظرسنجی، تنها ۴۲ درصد از اردنی‌ها معتقدند که این دولت قادر به برعهده گرفتن مسئولیت‌ها در دوره گذشته بود و اعتماد اردنی‌ها به قدرت نخست وزیر برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های خود از ۵۶ درصد هنگام تشکیل این دولت به ۴۲ درصد پس از گذشت ۲۰۰ روز از تشکیل آن کاهش یافته است و همچنین اعتماد شهروندان اردنی به قدرت تیم وزارتی برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های خود از ۵۳ درصد از زمان تشکیل آن به ۳۹ درصد رسیده است.

براساس این نتایج نظرسنجی، اعتماد اردنی‌ها به انسجام و هماهنگی تیم وزارتی و نخست وزیر کاهش یافته است؛ زیرا اکثر اردنی‌ها گزارش دادند که نخست وزیر و تیم آن هماهنگ عمل نمی‌کنند و نسبت کسانی که معتقدند امور در اردن به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی، نرخ بالای فقر و بیکاری و عواقب ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به سمت منفی پیش می‌رود، از ۵۳ درصد از زمان تشکیل دولت به ۵۸ درصد پس از ۲۰۰ روز، افزایش یافته است.

براساس نتایج این نظرسنجی، مهمترین مشکلاتی که اردن امروزه با آن رو به است و دولت باید فوراً به آن رسیدگی کند، افزایش آمار بیکاری، کاهش فرصت‌های شغلی، وخامت اوضاع اقتصادی و افزایش سطح فقر است.

نتایج این نظرسنجی به تعمیق و توسعه شکاف اعتماد در اردن بین شهروندان و موسسات دولتی از زمان تشکیل دولت الخصاونة تا به امروز اشاره دارد و ۹۴ درصد اردنی‌ها معتقدند که فساد مالی و اداری در این کشور توزیع شده و ۸۲ درصد بر این باور هستند که دولت در مبارزه با این فساد جدی نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها