تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 14:33
کد خبر : 31657

کاهش نرخ تورم در خراسان رضوی

کاهش نرخ تورم در خراسان رضوی

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوار استان در مهر ماه سال جاری ۴۰ درصد است  که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن ۴.۴ درصد کاهش یافته است. رضا جمشیدی در این خصوص اظهار کرد: نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوار در نقاط شهری استان ۳۸.۸ و روستایی ۴۴.۲ درصد

کاهش نرخ تورم در خراسان رضوی

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوار استان در مهر ماه سال جاری ۴۰ درصد است  که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن ۴.۴ درصد کاهش یافته است.

رضا جمشیدی در این خصوص اظهار کرد: نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوار در نقاط شهری استان ۳۸.۸ و روستایی ۴۴.۲ درصد است که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۴.۸ و روستایی نیز ۳ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه‌به نقطه خانوارهای کشور در مهر ماه سال جاری ۳۹.۲ درصد است، افزود: این شاخص در مقایسه با ماه قبل از آن۴.۵ درصد کاهش یافته است، همچنین این نرخ برای خانوارهای شهری کشور ۳۸.۴ و روستائی ۴۳.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۴.۵ و ۳.۹ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی ادامه داد: نرخ تورم خانوارهای استان نسبت به ماه قبل در مهر ماه سال جاری ۳.۸ درصد است که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۳ درصد افزایش یافته است. وی این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۳.۷ و نقاط روستائی ۳.۹ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۰.۲ و ۰.۴ درصد افزایش داشته است.

جمشیدی تصریح کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای کشور در مهرماه سال جاری ۳.۷ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش یافته است.

وی این شاخص را برای خانوارهای شهری کشور ۳.۶ و نقاط روستائی ۴.۱ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۰.۴ درصد کاهش و ۰.۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهر سال جاری در کل خانوارهای استان ۴۷درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش یافته است افزود: این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۴۵.۶ و روستائی ۵۲.۳ درصد می باشد که به ترتیب ۰.۲ و ۰.۳ درصد کاهش یافته است.

جمشیدی افزود: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهر ماه سال جاری درخانوارهای کل کشور ۴۵.۴درصد است که نسبت به مدت مشابه ۰.۴ درصدکاهش یافته است.

وی تصریح کرد: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴۴.۷و روستائی ۴۹.۶ درصد است که به ترتیب ۰.۴ و ۰.۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان جمشیدی خاطر نشان کرد: تورم نقطه‌به‌نقطه کل خانوار در مهرماه سال جاری استان در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها  و دخانیات ۵۶.۸، پوشاک وکفش ۵۲.۵، مسکن ۱۳.۳ و گروه بهداشت و درمان ۳۴.۵ بوده است وی این ارقام را برای کشور به ترتیب ۶۰.۵ ، ۵۰ ، ۲۵.۴ ، ۳۷.۵ اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی، وی افزود: شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۳۴۹.۶، مناطق شهری ۳۳۶ و نقاط روستائی ۴۰۸.۷ است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها