تاریخ انتشار : دوشنبه 22 نوامبر 2021 - 22:34
کد خبر : 121201

کاهش ۸۱ درصدی سفرهای مردم در روز طبیعت

کاهش ۸۱ درصدی سفرهای مردم در روز طبیعت

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره جزییات تردد انواع وسائل نقلیه از محورهای مواصلاتی کشور در طول ۲۴ ساعت گذشته گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تردد بین استانی کل کشور بالغ بر ۳۰۱ هزار خودرو بوده که نسبت به همین روز در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۸۱ درصدی سفرهای مردم در روز طبیعت

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره جزییات تردد انواع وسائل نقلیه از محورهای مواصلاتی کشور در طول ۲۴ ساعت گذشته گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تردد بین استانی کل کشور بالغ بر ۳۰۱ هزار خودرو بوده که نسبت به همین روز در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش داشته است.

علی‌اکبر آشوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ۱۳ فروردین‌ماه امسال ۳۰۱ هزار و ۲۲۸ تردد بین استانی برای انواع وسائل نقلیه در طول ۲۴ ساعت به ثبت رسیده است که نسبت به روز قبل از آن ۳۹ درصد کاهش داشته و نسبت به روز مشابه سال گذشته ۸۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. از این میزان ۷۱ هزار و ۵۷۲ تردد سهم استان تهران بوده که ۴۰ درصد کاهش نسبت به روز قبل و ۸۰ درصد کاهش نسبت به روز مشابه سال گذشته داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: تردد خودرو در استان‌های دیگر نیز همگی روند کاهشی قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ به گونه‌ای که مجموع ورود و خروج انواع وسائل نقلیه از قم ۲۲ هزار و ۹۴۲ خودرو بوده که ۳۲ درصد نسبت به روز قبل از آن و ۸۷ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کمتر شده است. البته این آمار در دو استان شمالی مازندران و گیلان بیشتر به چشم می‌خورد؛ چرا که تردد در این دو استان به ترتیب ۴۶ و ۴۳ درصد نسبت به روز قبل و ۸۹ و ۹۱ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد مجموع ورود و خروج وسائل نقلیه از استان اصفهان ۲۲ هزار و ۱۷۵ خودرو بوده که ۲۸ درصد نسبت به روز قبل و ۸۷ درصد نسبت به همین روز در سال گذشته کاهش را تجربه کرده است. همچنین آمار تردد از استان مرکزی و خراسان رضوی به عنوان دو استان مسافرپذیر در این ایام نشان می‌دهد که مجموع تردد وسائل نقلیه مختلف به ترتیب ۴۲ و ۳۹ درصد نسبت به روز قبل و ۸۵ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل کاهش داشته است.

آشوری درباره‌ گزارش تجمیعی تردد از ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۸ تا ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری اینگونه توضیح داد که در این روزها ۱۴ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۰۹ تردد بین استانی در کل کشور صورت گرفته است که ۶۳ درصد نسبت به یکسال قبل و ۶۶ درصد نسبت به دو سال قبل کاهش یافته است. همچنین مجموع ورود و خروج استان تهران که بیشترین آمار تردد را در بین استان‌های دیگر داشته است به بیش از چهار میلیون و ۱۰۵ هزار وسیله نقلیه مختلف می‌رسد که ۶۰ درصد کاهش را نسبت به یکسال گذشته و همین میزان کاهش را نسبت به دو سال گذشته تجربه کرده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: پس از پایتخت بیشترین تردد در این ایام به استان مرکزی با دو میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۸۵ وسیله نقلیه می‌رسد که دقیقا پس از استان تهران در این آمار اخذ شده، کمترین میزان کاهش را نسبت به یک و دو سال گذشته با ۶۲ درصد داشته است. همچنین میزان تردد در استان‌های قم و اصفهان در رتبه‌های بعدی با حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار و یک میلیون است که هر دو استان به ترتیب ۷۳ درصد نسبت به یک سال قبل کاهش تردد داشته‌اند و نسبت به دو سال گذشته این آمار به ترتیب به ۷۳ و ۷۴ درصد کاهش می‌رسد.

وی گفت: مجموع ورود و خروج انواع وسیله نقلیه در این بازه زمانی ۲۰ روزه به استان‌های شمالی مازندران و گیلان به ترتیب به بیش از ۷۷۱ هزار و ۵۳۹ هزار وسیله نقلیه می‌رسد که نسبت به یک سال قبل ۷۴ درصد و ۷۸ درصد و نسبت به دو سال قبل ۸۰ درصد و ۸۲ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد. همچنین در این ایام ۴۸۲ هزار و ۹۹۴ وسیله نقلیه به استان خراسان رضوی وارد و از این استان خارج شده‌اند که این آمار ۷۲ درصد نسبت به یک سال قبل و ۷۴ درصد نسبت به دو سال قبل کاهش داشته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها