تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 20:59
کد خبر : 30413

کرمان دستخوش محدودیت های اعمال شده برخی سلایق سیاسی است

کرمان دستخوش محدودیت های اعمال شده برخی سلایق سیاسی است

ایسنا/کرمان نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کرمان را در شرایطی می بینیم که دستخوش اثرات محدودیت های اعمال شده از برخی سلایق سیاسی است که باید این را دنبال کرد تا فراتر از سلیقه های سیاسی همه گروه ها و توان ها در خدمت رشد و توسعه این استان قرار بگیرد. “علیرضا زاکانی” عصر امروز 23

کرمان دستخوش محدودیت های اعمال شده  برخی سلایق سیاسی است

ایسنا/کرمان نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کرمان را در شرایطی می بینیم که دستخوش اثرات محدودیت های اعمال شده از برخی سلایق سیاسی است که باید این را دنبال کرد تا فراتر از سلیقه های سیاسی همه گروه ها و توان ها در خدمت رشد و توسعه این استان قرار بگیرد.

“علیرضا زاکانی” عصر امروز 23 خردادماه در ویژه برنامه انتخاباتی “ایران سرای من” از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کرمان اظهار کرد: با انتخاباتی رو به رو هستیم که نقش سرنوشت سازی در آینده خودمان دارد. انتخابات ریاست جمهوری برای این اهمیت دارد که بیش از 85 درصد منابع کشور دست رییس جمهور است.

وی افزود: آنچه مشاهده می کنیم زیبنده ملت شریف ایران نیست و با توجه به ظرفیت ها و امکانات بزرگی که داریم، اگر استفاده کنیم می توانیم مشکلات بسیاری را حل کرده و همچنین گام های بلندی برداریم.

زاکانی با اشاره به اینکه ما برخوردار از اسلام عظیم، برخوردار از تمدن چند هزار ساله، اقوام، اقلیت ها و مذاهب هستیم که همه را یک فرصت بزرگ می دانم، تصریح کرد: چطور با وجود چنین ظرفیت های عظیم، به آن ها بی دقتی کرده و شرایطی با فقر، فساد، تبعیض، بی مسکنی و … را شاهد هستیم که به واسطه تورم بر گرده و معیشت مردم سنگینی می کند.

وی با اشاره به اینکه امکان حل این تعارضات، حضور در پای صندوق های رای است، بیان کرد: برخی فکر کردند از طریق خارج می تواند مشکل را حل کنند در حالی که تحریم یک استراتژی دقیق و حساب شده برای برخورد با ملت ایران است و نباید از دشمن انتظار خوبی داشت و باید راه درست را انتخاب کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نخستین کار بنده تغییر نگاه کلی به این صورت است که در داخل کشور ظرفیت های بیشماری داریم و برای رشد، پیروزی، پیشرفت و رفع مشکلات از توان داخلی استفاده کنیم.

وی افزود: دولت بنده دولت اقدام و اصلاح است و با اقدام فکورانه و دقیق و اصلاح امور مسیری را انتخاب می کنیم که ظرفیت های داخلی به ظهور و بروز برسد و به دنبال این هستیم با عقلایت، معنویت، عدالت و خلاقیت زمینه تحقق افتخارات و کسب میزان بالایی از استقلال برای کشور و آزادی برای ملت را به ارمغان بیاوریم.

زاکانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی باید متضمن آزادی، استقلال، معنویت و … باشد تا ایران قوی و پیشرفته را در منطقه و جهان سرآمد کند و ظرفیتش را داریم، تصریح کرد: برای اداره کشور بر مدار عقلانیت نیازمند هستیم همه ابعاد را ببینیم و برای متناسب سازی کشور چهار رویکرد تحولی انتخاب کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه فوریت ما اقتصاد و مدیریت است، گفت: اساس را بر جهش تولید گذاشته ایم و دنبال این هستیم کشور را بر مدار شایستگی اداره کنیم و به صورت شفاف توجه به حکمرانی مجازی و دولت الکترونیک و در کنار آن دقت بر تمرکز زدایی داریم.

زاکانی با اشاره به اینکه اکنون اعتبارات استان ها 10 درصد مستقیم به استان داده می شود و 90 درصد خارج از استان تصمیم گرفته می شود که این باید بشکند، افزود: بازآمایش مجدد در استان ها خواهیم داشت تا بتواند توانمندی های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هر نقطه را مشخص و مبتنی بر آن 451 شهرستان را محور حرکت کشور قرار بدهیم و اختیارات ویژه برای اداره شهرستان و هزینه کرد اعتبارات داده و بهره مندی از نخبگان شهرستان را فراهم کنیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مبارزه قاطع با مفاسد اداری و بروکراسی و مفاسد اقتصادی را دنبال خواهم کرد همانگونه که بنده تجربه برخورد با مفاسد را دارم. ضعیف کشی فایده ای ندارد و باید ریشه فساد را از خاک بیرون کشید.

وی افزود: مبارزه با مفاسد اقتصای موضوع جدی است. مبارزه با لَختی و سستی در بدنه اجرایی دولت یک امر جدی است و اولین اقدام بنده اصلاح دولت است و در صورتی که دولت چالاک و سبک بشود، امکان ایجاد می شود از جلوی تولید کنار رفته و با شفافیت این مسیر را دنبال کنیم.

زاکانی اظهار کرد: تکیه دولت به شما ملت است و با مشارکت و انسجام شما امکانی فراهم می کنیم تا دولت به شما نیازمند شود و با شبکه سازی و بهره گیری از نخبگان ملی و محلی نظارت بر دولت و رییس جمهور را به امر عادی تبدیل می کنم.

وی بیان کرد: بنده مجلس را در راس امور می دانم و با تعامل، انسجام و رشد را دنبال می کنیم و با نهادسازی نوین مسئولان را پاسخگوی مردم و معترضان خواهیم کرد؛ مشکل ما این است قانون اساسی اجرا نمی شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه ریزی برای حل مشکل اشتغال و مسکن گفت: از نزدیک با مشکلات مردم آشنا هستم و مشکلات هر شهرستان را می دانیم و زمینه تغییر و تحول آماده است و باید دست به دست هم بدهیم.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت های بزرگ و ظرفیت های عظیم استان کرمان گفت: استان کرمان علی رغم پیشرفت در صنایع و معادن از بی آبی مفرط رنج می برد و وضعیت نامناسب جاده ها و نبود صنایع تبدیلی کشاورزی شرایط را سخت کرده است.

زاکانی تصریح کرد: در شمال استان صنایع بسته بندی پسته را کم داریم و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، حاشیه نشینی و بیکاری از معضلات این استان است و کمبود امکانات فرهنگی و گردشگری و محرومیت مناطق به ویژه در جنوب استان کرمان را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تنوع اقلیمی در استان کرمان بیان کرد: توجه در ساختن استان کرمان برای انتقال آب و رفع کم آبی و رونق بهره مندی از صنایع و کشاورزی برای ما اولویت دارد و باید از ظرفیت های استان به نحو اعلی استفاده کنیم و در صنایع تبدیلی شرایطی فراهم کنیم تا در نتیجه آن چهره استان تغییر یابد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: کرمان را در شرایطی می بینیم که دستخوش اثرات محدودیت های اعمال شده از برخی سلایق سیاسی است که باید این را دنبال کرد تا فراتر از سلیقه های سیاسی همه گروه ها و توان ها در خدمت رشد و توسعه این استان قرار بگیرد.

وی افزود: باید دست به دست هم داده و در کنار آبادانی شمال به جنوب استان نیز برسیم و به صورت نقطه کانونی ویژه در جهت آبادانی و سازندگی جنوب استان را هدفگذاری کنیم چراکه ارزش مردم ما بیش از این است که با سختی ها خود را نگه بدارند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها