تاریخ انتشار : یکشنبه 28 نوامبر 2021 - 12:26
کد خبر : 127711

کلیات نظام نامه آماری شهرداری تبریز تصویب شد/ تصویب کلیات بودجه ۱۴۰۰

کلیات نظام نامه آماری شهرداری تبریز تصویب شد/ تصویب کلیات بودجه ۱۴۰۰

ایسنا/آذربایجان شرقی در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، کلیات نظام نامه آماری و همچنین کلیات بودجه ۱۴۰۰ شهرداری، تصویب شد. رئیس شورای شهر تبریز در جلسه امروز شورا از اقدامات صورت گرفته برای بودجه سال ١٤٠٠ قدردانی کرد. شهرام دبیری با اشاره به زحمات اعضای شورا و مدیران شهرداری، از بررسی و تصویب بودحه سال ۱۴۰۰ شهرداری قدردانی

کلیات نظام نامه آماری شهرداری تبریز تصویب شد/ تصویب کلیات بودجه ۱۴۰۰

ایسنا/آذربایجان شرقی در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، کلیات نظام نامه آماری و همچنین کلیات بودجه ۱۴۰۰ شهرداری، تصویب شد.

رئیس شورای شهر تبریز در جلسه امروز شورا از اقدامات صورت گرفته برای بودجه سال ١٤٠٠ قدردانی کرد.

شهرام دبیری با اشاره به زحمات اعضای شورا و مدیران شهرداری، از بررسی و تصویب بودحه سال ۱۴۰۰ شهرداری قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به درخواست تحقیق و تفحص اعضا از قطار شهری خواستار ارائه جزئیات شد.

وی با بیان اینکه احتمالا این جلسه آخرین جلسه شورای شهر در سال ۹۹ است، گفت: در صورت نیاز می‌توانیم جلسات را به صورت غیرحضوری و وبینار برگزار کنیم.

دبیری با اشاره به روز بزرگداشت پروین اعتصامی شاعره بلند آوازه تبریز، این روز را تبریک گفت و با اشاره به درگذشت آقای محمد دادگر از مدیران شهرداری به خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت محمد قلی‌زاده، مدیرعامل سابق آتش نشانی شهرداری تبریز، از زحمات وی در مبارزه به کرونا قدردانی کرد و همچنین انتصاب مدیرکل جدید حراست شهرداری تبریز را نیز تبریک گفت.

فرج محمد قلیزاده، عضو شورای شهر تبریز نیز گفت: از معاون محترم برنامه ریزی شهرداری تبریز و همکارانش به دلیل تدوین سامانه شفافیت قدردانی ویژه می‌کنم.

محمد باقر بهشتی، عضو شورای شهر تبریز در جلسه‌ی امروز شورا با بیان اینکه مرکز آمار ایران در سطح کشور متولی آمارهای کشور است و آمار را از استان‌ها و مراکز آماری جمع‌آوری می‌کند، گفت: برخی از آمارها را نیز خود مرکز آمار تولید می‌کند و این مرکز به سازمان ملل متصل است.

وی با بیان اینکه مرکز آمار دو آمار را ارایه می‌کند که اولی ثبتی است و آمارهای ثبت شده را جمع آوری می‌کند و برخی آمارها را مستقیم و به صورت میدانی همانند سرشماری اجرا می‌کند، افزود: در ایران هرکسی که با آمار سر و کار دارد، باید با مفاهیم آماری مرکز آمار عمل کند.

وی اظهار کرد: سالنامه آماری امسال، قابل اعتماد و دقیق است، چرا که اصول آماری را رعایت کرده‌اند. در این مصوبه نیز شهرداری می‌خواهد هماهنگی در مفاهیم‌ و جمع آوری آمار و اطلاعات را ایجاد کند.

سعید نیکو خصلت، عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه به یکسری آمارها برای افزایش اثربخشی‌ طرح‌ها در تصمیمات شورای شهر نیاز است، اظهار کرد: باید مشخص شود اقدامات ما چقدر در رفع مشکلات و جلب رضایت شهروندان مناسب است.

وی تاکید کرد: آثار و تاثیر گذاری مسیرگشایی‌ها، ترکیب فرهنگی، افزایش پارک محله‌ای، اجرای پروژه‌های ترافیکی، احداث پارک‌ها، احداث ایستگاه مترو، پارکینگ ها و الکترونیکی شدن ماده ۱۰۰ همگی باید بر اساس آمار مشخص شود.

وی اضافه کرد: داشتن جامعه اطلاعاتی بسیار نیاز است و لازم است در زمینه آمار اقدامات مثبتی انجام‌شود تا اثربخشی تصمیمات ما بیشتر باشد و شهرداری باید برای اثربخشی تصمیمات شورا، جامعه آماری دقیق و کاملی داشته باشد.

فرج محمدقلی‌زاده، عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز اظهار کرد: از آقای موحدنیا و همکارانشان به دلیل تدوین سامانه شفافیت قدردانی ویژه دارم. نظام‌نامه آماری اقدام ارزشمندی بوده و اگر این آمار موجب افزایش یک درصدی کیفیت شود، بازهم ارزشمند است.

مرتضی موحدنیا، معاون برنامه ریزی و توسعه شهردار تبریز نیز از اهمیت آمار به عنوان پیش‌نیاز تصمیم‌گیری یاد کرد و گفت: با توجه به تنوع عملکرد، نظام نامه‌ای تدوین کرده‌ایم که دارای مفاهیم مشخص است و هدف این است که آمار را به صورت نظام‌مند و ساماندهی شده ارائه کنیم.

وی افزود: برای شهرداری و هرکسی که در آینده نیاز به جامعه آماری داشته باشد، این نظام نامه می‌تواند مفید باشد.

وی ادامه داد: برای این نظام نامه، شورای آمار تعریف کردیم که در راس آن شهردار و معاونان در ۱۷ ماده فعالیت خواهد کرد.

در پایان کلیات نظام نامه آماری شهرداری تبریز به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید و مقرر شد جزییات آن در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد.

لایحه شهرداری تبریز مبنی بر خرید ۴۳ اثر از استاد کریم صدق روحی هنرمند پیشکسوت نقاشی به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان نیز در این جلسه به تصویب رسیده و همچنین کلیات بودجه سال ۱۴۰۰شهرداری تبریز تصویب و به فرمانداری ارسال شد.

شهرام دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه، با اعلام این خبر، از تمام مدیران، اعضای شورای شهر و دست‌اندرکاران تدوین بودجه قدردانی کرد.

همچنین در این جلسه، لایحه شهرداری تبریز در خصوص صدور مجوز برای توافق نامه فی‌مابین شهرداری منطقه ٥ و شرکت تعاونی کارکنان جهاد سازندگی مبنی بر تعیین تکلیف قطعات و تعیین سهم شهرداری به صورت نقدی و یا قطعه زمین، بر اثر نظر کمیسیون تحقیق و نظارت و شهرسازی و کمیسیون بودجه، به تصویب رسید.

لایحه شهرداری تبریز در خصوص تجویز انجام توافق و مصالحه با شرکت آب و فاضلاب برای واگذاری ٥ قطعه زمین در شهرک خاوران برای تامین آب شرب شهرک نیز در جلسه امروز به تصویب رسید.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها