تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 20:47
کد خبر : 35777

کمبود ۱۰۰۰ نیرو در آتش‌نشانی تهران

کمبود ۱۰۰۰ نیرو در آتش‌نشانی تهران

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از کمبود ۱۰۰۰ نیروی آتش نشان در شهرداری تهران خبر داد.  علیرضا نادعلی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به کمبود نیروی انسانی در شهرداری تهران گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود ۳۰۰ عملیات(حریق و حادثه) در پایتخت انجام می

 کمبود ۱۰۰۰ نیرو در آتش‌نشانی تهران

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از کمبود ۱۰۰۰ نیروی آتش نشان در شهرداری تهران خبر داد.

 علیرضا نادعلی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به کمبود نیروی انسانی در شهرداری تهران گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود ۳۰۰ عملیات(حریق و حادثه) در پایتخت انجام می دهد. یکی از مشکلات اساسی سازمان آتش نشانی کمبود نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی در تهران وجود دارد و باید به طور متوسط در هر ایستگاه ۴۵ نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشند این در حالی است که هم اکنون در هر ایستگاه حدود ۳۱ نفر حضور دارند، بیان کرد: در حال حاضر سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ۵۲۵۳ نفر نیروی عملیاتی دارد این در حالی است که باید این سازمان بیش از ۶۰۰۰  نفر نیرو داشته باشد.

نادعلی بیان کرد: در سال ۱۳۹۵ سازمان آتش نشانی با ۱۲۰ ایستگاه ۵۲۳۴ نفر نیرو داشته و در سال ۱۴۰۰ با ۱۳۳ ایستگاه ۵۲۵۳ نفر نیرو دارد. با وجود توسعه ایستگاه  تعداد کمی نیرو جذب شده و تعدادی از نیروها هم بازنشسته شده اند. در ۵ سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته خواهند شد و لذا به منظور پیشگیری از ایجاد مشکل در روند خدمت رسانی به مردم ضروری است تا نسبت به جایگزینی نیروی جدید اقدام لازم صورت بگیرد تا مشکلی در روند خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

وی گفت: مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران  طی نامه ای به شهردار وقت تهران (حناچی) خواستار جذب نیروی انسانی شد و تاکید بر کمبود نیروی انسانی کرد و در آن مقطع فقط مجوز ۱۱۶ نیرو داده شده که جوابگوی نیاز سازمان نبود.

نادعلی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی در حال حاضر ۱۱۶ نفر نیروی جدید(شامل ۱۰۰ نفر مرد و۱۶ نفر زن که جذب آاتش نشان زن برای اولین بار رخ داد) تا یک ماه آینده جذب خواهد کرد که این تعداد پاسخگوی کمبود نیروی انسانی نیست، گفت: از شهردار تهران می خواهم که در این دوره مدیریت شهری برنامه ریزی کنند تا این کمبود با افزودن حداقل ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی برای آتش نشانی برطرف شود.

عضو شورای ششم شهر تهران با ارائه پیشنهادی تصریح کرد:ترجیحاً می‌توان به دلیل اینکه شهرداری از زیادی نیرو رنج می برد، تأمین این نیرو با حفظ ضوابط و احصای ویژگی‌های لازم در درجه اول از داخل شهرداری و از نیروهای مازاد و در غیر این صورت از بیرون صورت پذیرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها