تاریخ انتشار : جمعه 17 دسامبر 2021 - 11:09
کد خبر : 171680

کمیته‌ی پایش عملکرد شوراها در استان تشکیل می‌شود/انتخاب نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها

کمیته‌ی پایش عملکرد شوراها در استان تشکیل می‌شود/انتخاب نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: از شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار داریم که نقش برنامه ریزی و نظارتی خود را حفظ و در امور غیر مرتبط دخالت نکنند و متناسب با قانون و برنامه های ارائه شده از شهرداران و دهیاران کار بخواهند. «حسن بهرام‌نیا» در نشست انتخاب هیات رئیسه شورای استان با تاکید بر عدم

کمیته‌ی پایش عملکرد شوراها در استان تشکیل می‌شود/انتخاب نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: از شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار داریم که نقش برنامه ریزی و نظارتی خود را حفظ و در امور غیر مرتبط دخالت نکنند و متناسب با قانون و برنامه های ارائه شده از شهرداران و دهیاران کار بخواهند.

«حسن بهرام‌نیا» در نشست انتخاب هیات رئیسه شورای استان با تاکید بر عدم ورود شوراها به مسائل اجرایی روستاها و شهرها، اظهار کرد: با توجه به اینکه اعضای شوراهای اسلامی مسئولیت اجرایی ندارند، مطابق قانون امورات اجرایی را در روستاها به دهیار و در شهرها به شهردار محول شده و لذا کلیه برنامه ریزی ها و تصمیمات شورا با رعایت حقوق حقه مردم به دهیاران و شهرداران واگذار شود.

وی، خواستار استفاده از نظر متخصصان و کارشناسان در روند تصویب برنامه ها شد و گفت: شوراها باید برنامه ریزی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت داشته باشند و با استفاده از نظرات کارشناسی صاحبنظران، افق ها را ترسیم کنند.

استاندار ایلام با بیان اینکه شوراها نباید در امور ریز عمرانی دخالت کنند و از ورود به جزئیات اجرایی پرهیز کنند، ابراز داشت: به منظور پیگیری موضوعات و وظایف محوله ضرورت دارد، کمیته ای جهت ارزیابی و پایش عملکرد شوراها در استان تشکیل شود که فعالیتها و عملکرد شوراهای شهر و روستا و شوراهای فرا بخشی را مورد ارزیابی و پایش قرار داده و نتایج و عملکردها را به مردم گزارش دهند.

بهرام‌نیا یکی از مشکلات شهرداری های استان را نداشتن منابع درآمدی پایدار دانست و گفت: در حال حاضر برخی از شهرداری ها با مشکل پرداخت نکردن حقوق کارگران مواجه اند که شوراها باید در این زمینه اقدامات موثری داشته باشند.

وی تامین درآمدزایی پایدار در دهیاریها و شهرداری‌ها را یکی از رویکردهای موثر در بهبود شرایط مدیریتی و توسعه دانست و از شوراها خواست با برنامه ریزی و تصمیم گیری درست  به سمت منابع درآمدی پایدار حرکت کنند زیرا اصل تحول در سایه ی درآمد شهرداری ها و دهیاری‌ها مصداق پیدا می کند.

همچنین در پایان جلسه  امروز، اعضاء هیات رییسه شورای استان و نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند و بر اساس این رای گیری، یونس اسماعیلی به‌عنوان رییس، محسن امینی نایب رییس، عبدالعلی لطفی منشی اول حل اختلاف و حسن حیدری به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

هم‌چنین آقایان مظفر میرزاد و حمدالله بیگی با رای موافق اعضاء به عنوان نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها