تاریخ انتشار : جمعه 24 دسامبر 2021 - 9:34
کد خبر : 174946

کم‌لطفی دولت به شهرداری و حذف برخی تبصره ‌ها در لایحه بودجه۱۴۰۱

کم‌لطفی دولت به شهرداری و حذف برخی تبصره ‌ها در لایحه بودجه۱۴۰۱

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران در خصوص کاهش سهم شهرداری تهران از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ توضیحاتی را ارائه کرد. به گزارش ایسنا، لطف الله فروزنده صبح امروز با حضور در جلسه شورای شهر تهران در مورد رایزنی با دولت در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: وقتی بحث بودجه مطرح شد ما تبصره‌های پیشنهادی‌مان را

کم‌لطفی دولت به شهرداری و حذف برخی تبصره ‌ها در لایحه بودجه۱۴۰۱

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران در خصوص کاهش سهم شهرداری تهران از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، لطف الله فروزنده صبح امروز با حضور در جلسه شورای شهر تهران در مورد رایزنی با دولت در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: وقتی بحث بودجه مطرح شد ما تبصره‌های پیشنهادی‌مان را با هماهنگی کمیسیون بودجه شورا آماده کردیم و برای سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده و حتی زاکانی در دولت گام به گام از تبصره‌ها دفاع کرد و رئیس جمهور و معاون اول تاکید داشتند که این تبصره‌ها در بودجه دیده شود.

وی با بیان این که در سازمان برنامه و بودجه نیز جلسه‌ای با حضور چمران برگزار شد و قول‌ها داده شد، تصریح کرد: اما در عمل ۵۰ درصد خواسته‌های ما در لایحه آمد و ۵۰ درصد حذف شد. البته لایحه از دولت عبور کرده و همه ما باید در مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگیری کنیم.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران با بیان این‌که دولت کم‌لطفی کرده چرا که رئیس جمهور و هم معاون اول در مورد تبصره‌های شهرداری تاکید داشتند و حتی میرکاظمی در این خصوص تاکید دارد، گفت: خود من صورت جلسه را نوشتم اما نمی‌دانم به چه دلیل در آخرین دقایق ارسال لایحه به مجلس شورای اسلامی برخی تبصره‌ها حذف شد.

فروزنده در رابطه با خیز استانداری برای کاهش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده تصریح کرد: در رابطه با ارزش افزوده دوستان‌مان یک تفسیر غلط دارند که در این رابطه با رئیس سازمان مدیریت تهران و استاندار صحبت کردند و حتی به صورت مکتوب به وزیر کشور و سازمان بازرسی اطلاع دادیم که این تفسیر استانداری غلط است.

وی با بیان این‌که طبق بند «ز» تبصره ۸ اعلام شده که حاشیه و خارج از حاشیه تهران حدود ۳۱۱ هزار نفر جمعیت دارد و این چهار میلیون اعلامی از سوی استانداری اشتباه است، گفت: باید نهادهای نظارتی و وزارت کشور وارد شوند هرچند که زاکانی شب گذشته با وزیر کشور صحبت کرده و در مورد این تفسیر غلط از تبصره‌های بودجه که حتما شهرداری‌ها را دچار مشکل می‌کند، صحبت کرده است.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران اضافه کرد: مراجع متولی حتما باید به شهرداری کمک کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها