تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 اکتبر 2021 - 19:46
کد خبر : 26925

۵٠ درصد کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می‌دهم

۵٠ درصد کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می‌دهم

ایسنا/همدان نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران گفت: اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم ۳۰ درصد از مشاغل را در اختیار زنان و ۵۰ درصد از کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می‌دهم. عبدالناصر همتی عصر جمعه ۲۱ خردادماه در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم همدان، اظهار کرد: الان شرایط اقتصادی

۵٠ درصد کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می‌دهم

ایسنا/همدان نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران گفت: اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم ۳۰ درصد از مشاغل را در اختیار زنان و ۵۰ درصد از کابینه را در اختیار زنان و جوانان قرار می‌دهم.

عبدالناصر همتی عصر جمعه ۲۱ خردادماه در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم همدان، اظهار کرد: الان شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که نیاز به اقدامات جدی برای اصلاح اقتصادی داریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد مردم دغدغه معیشت و اقتصادی دارند بنابراین دولت آینده نمی‌تواند غیراقتصادی باشد و ما نیاز داریم از اشتباهات گذشته جلوگیری و ریل اقتصادی و حکمرانی اقتصادی را اصلاح کنیم و به مردم بگوییم که راه طی شده مطلوب نبوده‌است.

همتی با بیان اینکه این روزها قدرت خرید مردم،
سرمایه گذاری و رشد تولیدات کاهش پیدا کرده است، توضیح داد: اصل توسعه و اشتغال به رشد تولید بر می گردد بنابراین باید موانع رشد تولید برداشته شود و من به عنوان کسی که اقتصاد خواندم، صاحب کرسی در دانشگاه تهران هستم، ۳۵ سال مدیریت بنگاه‌های اقتصادی را به عهده داشتم و رئیس بانک مرکزی بودم می دانم مشکلات عمیق است و فرصت اشتباه نداریم.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد باید حاکم بر سیاست باشد و اگر این اتفاق صورت نگیرد ممکن است همین مسیری که طی کردیم، ادامه دهیم و ناکارآمدی ادامه پیدا کند، تخصیص بهینه منابع نداشته باشیم و مداخلات دولت در اقتصاد افزایش پیدا کند.

همتی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل ما تعامل داخلی و خارجی است، مطرح کرد: شعار ما «تعامل از خانه تا جهان» است و معتقدیم بین اعضای خانواده، افراد جامعه، سازمان ها، قوا و کشورهای خارجی تعامل بهینه نیست و در مواردی تقابل است که نیروهای ما را مستهلک می کند و دولت باید بر این مسئله استوار باشد که با تعامل مشکلات را حل کند.

وی بیان کرد: باید موانع رشد اقتصادی را از بین ببریم‌ و قابل پیش‌بینی نبودن اقتصاد سم مهلک سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و ما نیاز داریم تورم را مهار کنیم.

وی در رابطه با حضور خود در بانک مرکزی و عدم موفقیت در حل بحران‌های اقتصادی، توضیح داد: بیشتر مشکلات ناشی از بحث تحریم‌ها و اختیارات بانک مرکزی است چراکه بانک مرکزی به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند به همین علت قصد کردم و به صحنه آمدم چون احساس کردم کاندیداهای دیگر این بینش اقتصادی را ندارند اما من این قدرت را در خودم می‌بینم.

همتی ادامه داد: ما نیاز داریم تحریم را از بین ببریم چراکه تحریم، تمام درآمدهای دولت و روابط اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده است، زمانی درآمد سالانه ما ١٠٠ میلیارد دلار بود اما در سال ۹۹ این رقم به پنج میلیارد دلار رسید و دولت باید هزینه‌ها را تأمین می‌کرد.

وی در رابطه با اولویت‌های خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: رشد اقتصادی، کنترل تورم، کاهش بیکاری، رشد اشتغال، کنترل و پیشبرد رفاه مردم، احیاء و اصلاح معیشت مردم از اساسی‌ترین برنامه‌های بنده است.

همتی با بیان اینکه جوانان نقش مهمی در کشور دارند، اظهار کرد: باید جایگاه جوانان را احیاء کنیم، جوانان آرامش و اوقات فراغت می خواهند و باید زمینه و انگیزه‌ای برای ماندن در کشور داشته باشند و به مردم نشان دهیم دنبال اذیت کردن جوانان نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم بنده این است که ۳۰ درصد مشاغل در اختیاز زنان و ۵۰ درصد کابینه در اختیار زنان و جوانان باشد. باید از حقوق زنان دفاع شود و بدانیم بیش از ۵۰ درصد جمعیت ما زنانی هستند که در دفاع مقدس و تحریم مقاومت کردند.

همتی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات، تصریح کرد: رقابت بنده با پنج کاندیدای دیگر نیست بلکه رقیبم قهر با صندوق است و اگر مردم در انتخابات شرکت کنند و با خردجمعی تصمیمی گرفته شود، هرگز اشتباه نمی‌کنند.

وی با بیان اهمیت سیاست خارجی مطرح کرد: در دولت آینده توجه جدی به سیاست خارجه خواهم داشت و در راستای منافع ملی و توسعه می‌توانیم با شرق، همسایگان، غرب و آفریقا تعامل داشته باشیم چراکه با تقابل به جایی نمی‌رسیم و مشکلات معیشتی مردم با انزوا، تقابل و تحریم حل نمی‌شود و اگر فکر کنیم بدون تعامل پیشرفت می‌کنیم، اشتباه است.

همتی بیان کرد: در کشور ما منابع گسترده‌ای وجود دارد که این منابع می‌تواند توسعه ما را با جهش جدی مواجه کند، از طرفی ما در کشور سرمایه اجتماعی خوبی داریم که باید تقویت شود چراکه متأسفانه به اعتماد مردم لطمه خورده‌است.

وی در رابطه با مواردی که دولت می‌تواند در اقتصاد دخالت کند، توضیح داد: دولت باید کالای عمومی تولید کند یعنی اتوبان بسازد، بستر اینترنت فراهم کند، ریل گذاری کند و به صورت کلی در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذازی کند و دولت نباید در جزئیات اقتصاد و قیمت گذاری دخالت کند.

همتی ادامه داد: موانع تولید مانند مجوزها، بیمه و مالیات سرمایه گذار را پشیمان می‌کند و باعث رکود تولید می‌شود بنابراین باید تمام فضای کسب و کار را برای توسعه تولید انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کرونا با وجود مشکلاتی که به وجود آورد این حسن را داشت و شیوه تولید و تجارت را دگرگون کرد، فضای مجازی آنقدر توسعه پیدا کرده و دگرگونی جدی در آن ایجاد شده که می‌تواند زمینه خوبی برای اشتغال جوانان فراهم کند.

همتی با بیان اینکه استان‌ها می‌توانند نقش اساسی در توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشند، گفت: این نوید را می‌دهیم که صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم.

وی در رابطه با مسائل سیاسی اظهار کرد: مردم ما در شرایط امروزی مردم هوشیاری هستند و بینش آنها بسیار بالاست بنابراین باید به بینش مردم احترام بگذاریم و در تقویت آن بکوشیم. قدرت ما در توجه به اقوام است، ما نمی توانیم با ایجاد نگرانی با اقوام مختلف یا با جداکردن آنها کار خود را تداوم دهیم و این یک کار ضدملی است و قدرت ملی را کاهش می دهد چراکه قدرت ما در وحدت و یکپارچگی است.

همتی با بیان اینکه محور اول ما اقتصاد است، توضیح داد: نیاز داریم مسائل اساسی را در این چهار سال حل کنیم و به رشد اقتصادی مثبت ۵ درصد در سال برسیم و تورم را هم ظرف چهار سال در محدوده ۸ تا ۱۲ درصد کنترل کنیم چراکه کنترل تورم به معنای کنترل قدرت خرید مردم است.

وی ادامه داد: بنده نمی‌توانم حرف پوپولیستی بزنم و بگویم چقدر به مردم پول می‌دهم و نمی خواهم چیزی بگویم که امکانات و منابع آن را ندارم چراکه باید براساس امکانات قول داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها