تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 2:05
کد خبر : 15044

۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین اقامت دارند

۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین اقامت دارند

ایسنا/قزوین مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: بیش از ۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین اقامت دارند. بهمن عشایری بیان کرد: بیش از ۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین داریم که طرح آمایش اتباع کشورهای افغانستان و عراق در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال

۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین اقامت دارند

ایسنا/قزوین مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: بیش از ۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین اقامت دارند.

بهمن عشایری بیان کرد: بیش از ۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در استان قزوین داریم که طرح آمایش اتباع کشورهای افغانستان و عراق در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان انجام می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین ادامه داد: طرح آمایش مرحله ۱۶ اتباع خارجی و تمدید مدارک اقامتی اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش و هویت معتبر از ۲۷ اردیبهشت آغاز شده و به مدت چهار ماه ادامه دارد.

وی افزود: تمامی اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش ۱۵ و اتباع عراقی دارای کارت هویت ۱۴ باید به دفاتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان مراجعه کنند.

عشایری اعلام کرد: آمایش اتباع خارجی در واقع به روزرسانی آمار و اطلاعات اتباع خارجی و توزیع مناسب جمعیت آنان در پهنه سرزمین ایران است که به هماهنگی و برنامه‌ریزی در عرصه‌های متفاوت و خدمت رسانی توسط دستگاه‌های مختلف نیاز دارد.

وی توضیح داد: در مجموع ۶ دفتر خدمات اقامت و اشتغال وظیفه اجرای طرح آمایش ۱۶ را به عهده دارند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و نگرانی از احتمال ابتلا مراجعان، طرح فقط با حضور سرپرست خانوار و از طریق اطلاع رسانی توسط دفاتر و بر اساس نوبت دهی صورت می‌پذیرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین اضافه کرد: اتباع خارجی در زمان مراجعه به دفاتر کفالت علاوه بر مدرک اقامتی قبلی خود باید هزینه‌های مربوط به تمدید کارت آمایش و پروانه اشتغال خود را بر اساس مصوبات قانونی مراجع ذیربط پرداخت کنند.

بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، وی خاطرنشان کرد: همزمان با اجرای طرح آمایش، مجوز اشتغال به کار هم در دفاتر صورت می‌پذیرد و افرادی که مشمول دریافت مدارک موقت اشتغال هستند می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

عشایری اظهار کرد: در استان قزوین ۲ بخش مرکزی و کوهین از توابع شهرستان قزوین برای حضور، اقامت و اشتغال اتباع خارجی موصوف مجاز هستند که در مجموع از ۵۸ هزار اتباع خارجی در استان، ۱۶ هزار نفر از آنان پناهنده دارای کارت آمایش و ۱۰ هزار نفر دارای گذرنامه و مابقی غیر مجاز هستند.

وی یادآور شد: ضمن اینکه بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز و بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی استان تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها