تاریخ انتشار : یکشنبه 19 می 2024 - 15:29
کد خبر : 208664

5 مرحله تا تبدیل شدن به یک معامله گری موفق در فارکس

5 مرحله تا تبدیل شدن به یک معامله گری موفق در فارکس

5 مرحله تا تبدیل شدن به یک معامله گری موفق در فارکس برای برنده شدن در فارکس باید اسرار معامله‌گری در این بازار را بشناسید. با آموزش صفر تا صد فارکس یاد می‌گیرید که چگونه در میان معامله‌گران متعدد شما پیروز بازار باشید. فارکس بزرگترین بازار جهان از نظر ارزش دلاری میانگین معاملات روزانه محسوب می‌شود. در این بازار

5 مرحله تا تبدیل شدن به یک معامله گری موفق در فارکس

برای برنده شدن در فارکس باید اسرار معامله‌گری در این بازار را بشناسید. با آموزش صفر تا صد فارکس یاد می‌گیرید که چگونه در میان معامله‌گران متعدد شما پیروز بازار باشید. فارکس بزرگترین بازار جهان از نظر ارزش دلاری میانگین معاملات روزانه محسوب می‌شود. در این بازار می‌توان از قابلیت‌ها و ابزار گوناگون برای موفقیت استفاده کرد. البته واضح است که همه یاد نمی‌گیرند چگونه از ابزار موجود در این بازار برای موفقیت خودشان استفاده کنند. برای طی کردن مسیر سخت پیروزی در فارکس شما باید رازهای این کار را به خوبی بشناسید و از آنها استفاده کنید.

۵ مرحله مهم برای موفقیت در فارکس

 اولین چیزی که در آموزش صفر تا صد فارکس به آن پرداخته می‌شود ۵ مرحله اساسی برای موفقیت در این بازار است. همیشه به این فکر کنید که معامله جفت ارزها آسان است اما هر کسی نمی‌تواند این کار را به آسانی انجام دهد. تنها افرادی که قاعده بازی را بدانند می‌توانند در این مسابقه بزرگی که بین معامله‌گران بین‌المللی برگزار می‌شود به پیروزی برسند. مراحل موفقیت در این بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.

نقاط پیوت را بشناسید

اولین چیزی که در آموزش صفر تا صد فارکس باید روی آن فوکوس کنید آشنایی با نقاط پیوت است. توجه به نقاط محوری کمک می‌کند تا  در معاملات روزانه موفقیت‌های زیادی کسب کنید. البته حتی اگر معامله‌گر نوسانی یا بلند مدت هستید باز هم معاملات محوری می‌توانند در موفقیت شما ایفای نقش کنند. اینگونه معاملات گاهی اوقات شبیه به یک پیشگوی اتوماتیک عمل می‌نمایند. به عبارت بهتر اکثر معامله‌گران هر بازاری ترجیح می‌دهند روی محورهای حمایت یا مقاومت ورود و خروج خود به بازار را تنظیم کنند. البته نمی‌گوییم برای انجام معاملات خودتان فقط به نقاط پیوت و محورهای اصلی توجه کنید. شما باید محورهای مقاومت و حمایت را تشخیص دهید و اتفاقاتی که در اطراف آنها رخ می‌دهد را دقیق بررسی نمایید. اتفاقات رخ داده در اطراف این محورها به عنوان یک شاخص فنی تایید کننده استراتژی‌های معاملاتی خودتان نگاه کنید.

انتخاب بهترین بروکر فارکس

با یک مرز مشخص تجارت کنید

دوره آموزش صفر تا صد فارکس به ما ثابت می‌کند موفق‌ترین معامله‌گران فارکس آنهایی هستند که فقط در شرایطی که فرصتی برای پیروزی داشته باشند پول خود را به خطر می‌اندازند. به عبارت بهتر وقتی می‌خواهید روی یک جفت ارز سرمایه‌گذاری کنید باید شاخص‌های فنی گوناگون را بررسی نمایید. اگر تعدادی از عوامل فنی معامله را تایید کردند و احتمال موفقیت شما افزایش پیدا کرد آنگاه وارد آن شوید. مثلاً وقتی می‌بینید که میانگین متحرک در حالت 10، 50 و 100 دوره در یک سطح همگرا هستند احتمالاً حمایت یا مقاومت جذابی برای بازار ایجاد خواهند کرد. در این حالت اگر اندیکاتورهای گوناگون هم کنار هم قرار گیرند می‌توانید روی ورود یا خروج به بازار برنامه‌ریزی کنید. از طرفی وقتی روی محور حمایت یا مقاومت پولک اتفاق بیفتد شانس شما برای تصمیم گیری درست بیشتر خواهد شد.

سرمایه خود را به بازی نگیرید

اصل سوم در آموزش صفر تا صد فارکس حفظ سرمایه است. جلوگیری از ضررهای بزرگ در معاملات فارکس حتی از کسب سودهای جذاب هم پراهمیت‌تر است. اگر تازه وارد این بازار شده‌اید توصیه می‌کنیم روی احساسات خودتان کنترل داشته باشید و به این فکر نکنید که افرادی که سال‌ها در این بازار حضور داشته‌اند قطعاً اشتباه می‌کنند. برای پیروزی در فارکس هیچ چیزی مهمتر از این نیست که برای سرمایه خودتان ارزش قائل شوید و آن را به خوبی حفظ نمایید. افراد زیادی در بازار هستند که می‌خواهند ثروت شما را به چنگ آورند و باید در برابر آنها مقاومت کنید. نگران نباشید بازارهای معاملاتی همیشه بالا و پایین دارند و فرصت‌های کسب سود باز هم ایجاد خواهند شد.

کمالگرا نباشید

امکانات در آموزش صفر تا صد فارکس مهم هستند اما همه چیز نیستند. قرار نیست برای معامله در فارکس یک دفتر بزرگ و شیک، کامپیوتر تجاری پیشرفته و چندین مانیتور برای نمایش نمودارهای گوناگون داشته باشید. فقط با یک سیستم معمولی تمرکز روی دو یا سه شاخص فنی می‌توانید معاملات بزرگ را در فارکس انجام دهید. اتفاقا داشتن امکانات زیاد گاهی اوقات باعث می‌شود معاملات خودتان را درست تنظیم نکنید و درگیر غرور شوید. در یک فضای آرام و ساده راحت‌تر می‌توانید تحلیل فنی انجام دهید و بر اساس آن در بازار فارکس سرمایه‌گذاری داشته باشید.

توقف ضرر را درست تنظیم کنید

دیگر موضوعی که در آموزش صفر تا صد فارکس به آن می‌پردازیم تنظیم درست سطوح توقف ضرر است. شما باید سطوح قیمتی مناسبی را برای تنظیم توقف ضرر انتخاب کنید. نباید تمامی سطوح توقف ضرر را در نزدیکی نقاط ورود خودتان انتخاب کنید. البته نباید هم فاصله بین سطوح توقف ضرر با نقاط ورود شما خیلی زیاد باشد. باید دنبال یک سطح متعادل و مناسب برای تنظیم توقف ضرر باشید تا در شرایط خطرناک بازار سرمایه خودتان را به خوبی حفظ کنید.

حساب ریل چیست؟

در آموزش صفر تا صد فارکس با یک مفهوم جدید به نام حساب ریل آشنا می‌شویم. همانطور که می‌دانید حساب‌های دمو نوعی حساب آزمایشی هستند که معامله‌گران در آنها به کسب تجربه می‌پردازند. پس از اینکه به اندازه کافی در حساب دمو تجربه کسب کردید باید شروع به معامله در حساب ریل نمایید. این حساب‌های معاملاتی همانگونه که از نام آنها پیدا است با پول واقعی کار می‌کنند و شما را در شرایط حقیقی بازار قرار می‌دهند. حساب‌های ریل گوناگونی در کارگزاری‌های مختلف ارائه می‌شوند که شما بر اساس استراتژی خودتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

انتخاب بهترین بروکر فارکس چقدر در موفقیت ما کلیدی است؟

آموزش صفر تا صد فارکس زمانی برای شما مفید است که اقدام به انتخاب بهترین بروکر فارکس کرده باشید. فرض کنید سرمایه خودتان را در یک بروکر نامعتبر قرار دهید و آن بروکر اقدام به کلاهبرداری کند. اکنون اطلاعات فنی و بنیادی که دارید برای معامله‌گری در فارکس هیچ فایده‌ای ندارد. شما دیگر چیزی ندارید که روی آن بخواهید سرمایه‌گذاری کنید و به کسب سود بپردازید.  قبل از هر اقدامی باید در میان بروکرهای بین‌المللی که به ایرانیان خدمات می‌دهند بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب نمایید.

شروع به معامله در حساب ریل

استفاده از ژورنال معاملاتی چقدر مهم است؟

استفاده از ژورنال معاملاتی در آموزش صفر تا صد فارکس به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد. این ژورنال یکی از ابزار مهم شما در حوزه تریدینگ است و کمک می‌کند تا جزئیات معاملات خودتان را ثبت کنید. با استفاده از ژورنال معاملاتی می‌توانید عملکرد خودتان را بهتر آنالیز کنید و نقاط ضعف را به خوبی پوشش دهید. با کمک ژورنال معاملاتی می‌توانید استراتژی‌های خودتان را بهتر ارزیابی کنید و مدیریت دقیق‌تری روی ریسک داشته باشید. ژورنال‌های معاملاتی کمک می‌کنند تا در تصمیم گیری دقیق‌تر عمل کنید. با کمک ژورنال معاملاتی بر اساس اطلاعات حقیقی و تجربیات گذشته خودتان روی معاملات جدید سرمایه‌گذاری خواهید کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها