تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 23:17
کد خبر : 21104

آغاز رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی

آغاز رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی

ایسنا/مرکزی رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی با عنوان “جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” آغاز شد. به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله در آغاز رزمایش بزرگ ” جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” در استان مرکزی که با حضور سردار نصرت الله سیف نماینده سازمان بسیج مستضعفین

آغاز رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی

ایسنا/مرکزی رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی با عنوان “جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله در آغاز رزمایش بزرگ ” جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” در استان مرکزی که با حضور سردار نصرت الله سیف نماینده سازمان بسیج مستضعفین و حضور ویدئوکنفرانسی رده ها، یگان ها و نواحی سپاه و شوراهای جهادی استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین شاخصه هایی که برای نقش آفرینی مردم در مدیریت صحنه های مختلف باید مورد توجه باشد امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی است چراکه اگر مردم امید به آینده ای روشن و درخشان داشته باشند حماسه های ماندگاری خلق خواهند کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی احیاگر امید در بین مستضعفین بود و به وضوح می بینیم ملت قهرمان ایران به واسطه امیدی که انقلاب اسلامی ایجاد کرد توانستند در صحنه های بزرگی همچون دفاع مقدس، جنگ های روانی و فرهنگی دشمنان، تحریم های ظالمانه، جنگ اقتصادی و بیماری کرونا پیروز و موفق باشند.

کریمی گفت: گروه های جهادی طی این سال ها همواره احیاگر امید در بین مردم و خصوصا مناطق محروم بوده اند و با اقدامات اثرگذار خود نقش تعیین کننده ای در تحقق اهداف و آرمان های نظام اسلامی ایفا کرده اند.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی در بین مردم و خصوصا مناطق محروم یک اولویت مهم و همچون جهاد مقدس است که همه ظرفیت ها باید در این راستا بکارگیری شود.

کریمی گفت: نیاز است که مردم بیش از هر زمانی به آینده نظام اسلامی و جبهه حق امیدوار شوند چراکه این امید بر اساس وعده های خداوند به مستضعفین است و نمودهای آن امروز به وضوح در مناطق اسلامی قابل نمایش است.

وی افزود: اتفاقاتی که امروز در منطقه و جهان اسلام شاهد هستیم نویدبخش پیروزی های بزرگ است و از یک طرف پیروزی ملت مقاوم فلسطین در جنگ ۱۲ روزه و از طرف دیگر خلق حماسه ملت سوریه در انتخابات برای جبهه مقاومت بسیار امیدبخش و دلگرم کننده بود.

کریمی اظهار کرد: پیروزی های جبهه اسلام در منطقه امید و نشاط را در جبهه مقاومت احیا کرد و البته درس های بسیار زیادی به ملت های مسلمان آموخت که یکی از آنها پیروزی همیشگی جبهه حق در برابر جبهه باطل است.

وی افزود: یکی از تجربه های موفقی که به برکت کنگره شهدای استان برای انجام اقدامات بزرگ کسب شده برگزاری رزمایش های خدمت رسانی با محوریت گروه های جهادی و مشارکت اقشار مردم بود که طی این سال ها در مقاطع و مناسبت های مختلف در استان تکرار شد.

کریمی اظهار کرد: رزمایش جهادگران عاشورایی یکی از بزرگترین اقدامات ذیل کنگره شهدا بود که این تجربه موفق در طول این سال ها استفاده شد و امروز برای امیدآفرینی و نشاط انقلابی برای خلق حماسه های مهم در آینده پای کار می آید .رزمایش بزرگ جهادگران استان مرکزی با عنوان “جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” با هدف ایجاد شور و نشاط انقلابی در سطح استان مرکزی به همت ۱۲۰۰ گروه جهادی در عرصه های مختلف و مشارکت اقشار مردم استان مرکزی از امروز برگزار می شود.

وی افزود: انتظاری که از برگزاری رزمایش بزرگ “جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” داریم این است که گروه های جهادی در سایر مناطق استان مرکزی علاوه بر رویکرد خدمت رسانی بی منت به مردم، در راستای امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی تلاش کنند و برای این امر مهم پیوست های فرهنگی و اجتماعی ارائه دهند.

امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی نیز در آغاز این رزمایش گفت: امیدآفرینی و ایجاد شور و نشاط انقلابی یکی از برنامه های مهم بسیج و سپاه در طول این سال‌ها بوده که بسیج سازندگی با تکیه بر ظرفیت های خود در این راستا نقش آفرینی می کند.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی مهمترین ظرفیت بسیج سازندگی هستند که همچون سرمایه ای ارزشمند علاوه بر اینکه منشاء خدمات و برکات موثر بوده اند تهدیدات و توطئه ها را خنثی سازی کرده اند، افزود: امروز گروه های جهادی برای امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی با همه توان در صحنه حاضر هستند و در این راستا این رزمایش بزرگ برنامه ریزی و از امروز اجرا می شود.

محترمی گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش ایجاد امید و تقویت ارتباط و اعتماد مردم به نظام اسلامی است که می تواند علاوه بر امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی میتواند برکات بسیاری داشته باشد. امروز به برکت خدمات صادقانه و بی منتی که گروه های جهادی به مردم در سایر مناطق استان ارائه داده اند یک نفوذ کلام و اعتبار ارزشمند بین مردم و ولی نعمتان کسب کرده اند که آن را برای امیدآفرینی پای کار خواهند آورد.

وی اظهار کرد: اخلاص، نیت های خالصانه، سادگی و ساده زیستی که مردم از گروه های جهادی دیده اند موجب شده جهادگران بسیجی یک جایگاه ارزشمند بین مردم کسب کنند که امروز این ظرفیت عظیم برای انقلاب و رفع توطئه های دشمنان به میدان می آید. اقدامات گسترده ای که در حوزه گروه های جهادی، ایجاد اشتغال، اجرای پروژه های محرومیت زدایی و سازندگی، نهضت کمک مومنانه و سایر خدمات جهادگران بسیجی انجام شده موجب شده است که در سالیان اخیر جهادگران به بیش از ۹۰ درصد از مناطق روستایی و مناطق محروم خدمات موثر ارائه دهند.

محترمی گفت: امروز بواسطه خدمات گوناگونی که در سایر مناطق استان ارائه شده یک حلقه اتصال مطلوبی بین مردم و گروه های جهادی ایجاد شده که باید در راستای امیدآفرینی و نشاط انقلابی پای کار بیاید. از آغاز رزمایش بزرگ “جهاد امیدآفرینی، مشارکت حداکثری” شاهد اعزام گسترده جهادگران بسیجی به مناطق محروم و اجرای پروژه ها و نهضت خدمت رسانی خواهیم بود و علاوه بر نقش آفرینی ۲۵ هزار جهادگر، سایر اقشار مختلف نیز در آن مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: پیوست فرهنگی فعالیت های خدماتی جهادگران، امیدآفرینی و ایجاد نشاط انقلابی خواهد بود و منطق رزمایش جهادگران برای امیدآفرینی کاملا قرآنی و بر اساس وعده های خداوند به مستضعفین و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی است. امیدآفرینی علاوه بر اینکه یکی از جهادهای مقدس در شرایط فعلی است از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری نیز هست، لذا این رزمایش یک فرصت بسیار ارزشمند برای ما فراهم شده که از آن باید به نحو احسن استفاده کنیم.

محترمی گفت: گروه های جهادی در سخت ترین شرایط به طور عملی ثابت کردند پای کار هستند و امروز تمام آبرو و توان خود را به میدان خواهد آورد. امیدآفرینی گام برداشتن در مسیر تمدن اسلامی و موجب رشد روز افزون انقلاب اسلامی در همه ابعاد خواهد شد و گروه های جهادی افتخار می کنند که در این مسیر گام بر می دارند و به فضل الهی پیروزی کامل مستضعفین نزدیک خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها