تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 20:48
کد خبر : 35798

اجرای طرح مدرسه توانمندساز (کارآمد) در ۳۰ مدرسه مقطع ابتدایی بروجرد

اجرای طرح مدرسه توانمندساز (کارآمد) در ۳۰ مدرسه مقطع ابتدایی بروجرد

 مدیر آموزش و پرورش بروجرد از اجرای طرح مدرسه توانمندساز(کارآمد) در ۳۰ مدرسه مقطع ابتدایی شهرستان خبر داد. محمد مهرافزون در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح مدرسه توانمندساز (کارآمد) در مدارس مقطع ابتدایی شهرستان در ۳۰ مدرسه اجرا خواهد شد. وی تصریح کرد: از آنجا که مخاطبین این طرح معلمان و مدیران هستند و

اجرای طرح مدرسه توانمندساز (کارآمد) در ۳۰ مدرسه مقطع ابتدایی بروجرد

 مدیر آموزش و پرورش بروجرد از اجرای طرح مدرسه توانمندساز(کارآمد) در ۳۰ مدرسه مقطع ابتدایی شهرستان خبر داد.

محمد مهرافزون در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح مدرسه توانمندساز (کارآمد) در مدارس مقطع ابتدایی شهرستان در ۳۰ مدرسه اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: از آنجا که مخاطبین این طرح معلمان و مدیران هستند و در صورت فراهم بودن شرایط به خوبی می‌توانند نقش فعال در یادگیری و یا انتقال تجارب خود به همکاران داشته باشند، بنابراین شیوه‌های علمی آموزش بزرگسالان که در آن یادگیرنده نقش هدایت فرآیند توانمندسازی، انتخاب موضوعات مورد نیاز و باور به نقش و تأثیر یادگیری‌های جدید را بر عهده دارد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به برخی از اهداف طرح، خاطرنشان کرد: ارتقاء دانش تخصصی و مهارت حرفه‌ای معلمان، ارتقا کیفیت آموزش و یادگیری در مدارس، پیوند دادن یادگیری‌های حرفه‌ای معلمان با نیازهای واقعی آنان در فرآیند انجام کار و تقویت هویت مدرسه از جمله اهداف مهم این طرح شمرده می‌شوند.

مهرافزون با اشاره به پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک تحصیلی، افزود: خوشبینانه‌ترین پیامد رویکرد الکترونیکی شدن سیستم‌ها ثبت نمرات و صدور مدارک تحصیلی در آموزش و پرورش، شناسایی گلوگاه‌های جعل مدارک تحصیلی و کاهش جعل درفرآیند صدور مدارک تحصیلی  است.

وی توجیه و اطلاع رسانی را در راستای جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: ایجاد هماهنگی‌های جهت شناسایی و تعیین خط مشی برای پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک تحصیلی و همگرایی و هم افزایی در استفاده از ظرفیت‌های درون دستگاهی و برون دستگاهی در سطح آموزش و پرورش بروجرد برای پیشگیری و کاهش موارد جعل مدارک و اسناد تحصیلی لازم است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد نظارت جدی و دقیق برافراد کج رفتاردر جعل مدارک تحصیلی را یکی از راهکارهای مبارزه با جعل اسناد دانست و بیان کرد: با توجه به ابعاد و پیامدهای چندگانه مدرک‌های جعلی نباید اجازه داد چنین پدیده زشت و زیانباری تبدیل به یک واقعیت قابل تحمل شود زیرا کسی که با نردبان مدرک جعلی به سمت و جایگاهی می‌رسد در صورتی که فرصتی به دست آورد، سرنوشت حوزه مسئولیت خود هرچند کوچک باشد را به تباهی می‌کشاند.

مهرافزون ضمن اشاره به دقت نظر در بررسی اسناد و مدارک آموزش و پرورش بیان کرد: تاکید بر ابلاغ سیاست‌های کلی نظام اداری از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نشان‌دهنده توجه ویژه ایشان برای سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری است و مقابله با مصادیق جعل، صیانت و حفاظت از سلامت اداری ضروری است و برای رسیدن به اهداف مورد نظر، باید مبادی فساد را شناسایی کرد و اقدامات پیشگیرانه لازم در این زمینه به‌کار بست.

وی با بیان اینکه دفاع از نظام تعلیم و تربیت، دین ووظیفه‌ای برگردن ما دست‌اندرکاران این نظام است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و آموزش نیروهای انسانی مربوط در مدارس برای مقابله با شگردها جاعلین مدارک تحصیلی را مبحث مهم در این امر است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها