اجرای طرح نظارت روزانه منابع طبیعی شهرستان کاشان در تعطیلات نوروزی

ایسنا/اصفهان رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کاشان گفت: با هدف حفظ مراتع، جنگل‌ها و اراضی ملی طرح پایش و نظارت هر روزه  در منابع ملی شهرستان از ۲۵ اسفند ۹۸ تا بیستم فروردین ماه اجرا می شود.

محمد مهدی شریفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به وضعیت منابع طبیعی و گستره وسیع زمین های کشاورزی و باغات و تداخلات آنها با اراضی ملی، نظارت منابع طبیعی در شهرستان کاشان کاری سخت و بسیار وقت گیر است.

وی افزود: پاسگاه یگان حفاظت اداره منابع طبیعی کاشان در طول روزهای تعطیل نوروزی براساس برنامه ریزی مشخص و با تمام ظرفیت از اراضی ملی مراقبت و حفاظت می کنند.

وی تصریح کرد: بیش از ۳۷۰ هزار هکتار از مساحت شهرستان کاشان شامل اراضی ملی است که نزدیک به ۵۴ درصد آن را مناطق کوهستانی تشکیل می‌دهد که رفت و آمد در این مناطق برای ماموران اداره منابع طبیعی مشکل و طاقت فرسا است.

وی گفت: با توجه به دستور کار آماده باش نوروزی، براساس برنامه ریزی مدون، دو خودرو سواری و پنج نیروی کاری، نظارت و کنترل منابع طبیعی تا پایان فروردین در دستور کار پاسگاه یگان حفاظت اداره منابع طبیعی کاشان قرار گرفته است.

شریفی افزود: با توجه به اطلاعیه های هواشناسی و شدت بارندگی های بهاری، بازدیدهای میدانی از سازه ها و پروژه‌های آبخیزداری در قمصر، قهرود، لتحر، سار، وادقان، ون، ارمک، چنار، آبخوان کاشان، برزک، آزران، مرق و خرمدشت انجام می شود که در برخی روزها نیز دو نوبت گشت زنی انجام شد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید