افسران پلیس آمریکا به دنبال فرار از خدمت در ساختمان کنگره

مطابق گفته “گاس پاپاتاناسیو”، رئیس اتحادیه پلیس کنگره آمریکا، افسران به خاطر مواجهه با ساعات طولانی‌تر کاری برای مدت زمانی نامعلوم و دست‌ و پنجه نرم کردن با ترومایی که در حملات اخیر برایشان به وجود آمد، “بی‌انگیزه” شده و “به دنبال راهی برای فرار” هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، پولیتیکو به نقل از پاپاتاناسیو نوشت: “آنچه شب‌ها مرا بیدار نگه می‌دارد، چالش استخدام و آموزش افسران پلیس بیشتر نیست، بلکه نگه داشتن افسرانی است که در حال حاضر داریم. افسران بسیاری داریم که در این تردید به سر می‌برند که در این بخش باقی بمانند یا خیر. ”

قانون‌گذاران آمریکا روز پنجشنبه لایحه بودجه اضطراری ۱.۹ میلیارد دلاری را با هدف افزایش امنیت در کنگره تصویب کردند. این لایحه علاوه بر تجهیزات بیشتر و آموزش بهتر افسران، اضافه کار، پاداش خطر و پاداش نگهداری را نیز مدنظر قرار داده است. با این حال، طبق گفته رئیس‌ اتحادیه پلیس کنگره آمریکا، این اقدامات ممکن است برای حل مسئله در بحبوحه افزایش خشونت کافی نباشند.

در اوایل آوریل، یک فرد ناشناس با خودرویی به قلمروی کنگره نزدیک شد، به دو افسر پلیس شلیک کرد و بعد با نرده برخورد کرد. طبق گزارش‌ها وی پس از خروج از خودرو، با چاقو به سمت پلیس حمله‌ور شد. افسران به سمت او شلیک کردند و این فرد به همراه یک افسر پلیس زخمی، در بیمارستان فوت کردند.

در ۶ ژانویه جمعیت بزرگی از هوادارن ترامپ، به کنگره آمریکا حمله کرده و در کار کنگره که مشغول شمارش آرای الکترال بایدن برای به رسمیت شناختن پیروزی بایدن بود، اختلال ایجاد کردند. در این حمله بیش از ۱۴۰ نفر زخمی و ۵ نفر هم کشته شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید