تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 21:16
کد خبر : 24765

انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است

انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است

ایسنا/فارس فرماندار شیراز با بیان اسنکه تحقق جمهوریت از طریق انتخابات و حق تعیین سرنوشت توسط آحاد جامعه پیش‌بینی شده است، گفت: انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است. محمدرضا امیری سه‌شنبه ۱۸ خرداد در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز، برگزاری انتخابات‌های متعدد را از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و با بیان اهمیت و ضرورت مشارکت در این

انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است

ایسنا/فارس فرماندار شیراز با بیان اسنکه تحقق جمهوریت از طریق انتخابات و حق تعیین سرنوشت توسط آحاد جامعه پیش‌بینی شده است، گفت: انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است.

محمدرضا امیری سه‌شنبه ۱۸ خرداد در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز، برگزاری انتخابات‌های متعدد را از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و با بیان اهمیت و ضرورت مشارکت در این صحنه، گفت: میزان مشارکت مردم، حاصل عوامل و متغیرهای متعددی نظیر فضای سیاسی و اجتماعی کشور، میزان امیدواری به انجام تغییرات، وجود تنوع افراد و جریانات سیاسی و شکل‌گیری رقابتی معنادار بین آنها و به ویژه میزان اعتماد به سلامت برگزاری انتخابات، است.

به گزارش ایسنا به نقل از فرمانداری شیراز، امیری گفت: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی که از بودجه عمومی دولت بهره می‌برند نیز نقش خود را برای ایجاد شود و نشاط سیاسی و جلب مشارکت عمومی ایفا کنند. بدیهی است این امر در دستگاه‌هایی که جایگاه و نقش موثر در امور اجتماعی دارند، پر رنگ تر و خاص تر جلوه می‌کند.

او خواهان تنظیم، ارائه و اجرای برنامه‌هایی در این زمینه از سوی دستگاه‌های دولتی برای گروه‌های ارجح و تشکل‌های غیر دولتی شد و در بیان گزارشی از اقدامات انجام شده برای اجرای دو انتخابات پیش رو، گفت: شیراز به عنوان شهرستان مرکزی استان و یکی از ۸ کلانشهر مهم کشور که بخش عظیمی از جمعیت استان را در خود جای داده، دارای انتخاباتی بسیار پرحجم و پرکار است؛ برهمین اساس از ماه‌ها قبل کار در ستاد انتخابات شهرستان شیراز تدبیر و برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

امیری با قدردانی از دست اندرکاران هیئت‌های اجرایی، نظارت، دستگاه‌های امنیتی عضو شورای تامین و هیئت‌های بازرسی و اعضای ستاد و مسئولین مراکز و مناطق، خاطرنشان کرد: با استناد به ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و ماده ۷۱  قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر لزوم تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی با مجری انتخابات تاکید شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز به ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخاباتی نیز اشاره و تاکیدکرد: فعالیت ادارات و نهادها برای افزایش مشارکت، آری؛ اما تبلیغ برای نامزدها، خیر؛ هرگونه اقدام شبهه دار در این راستا جرم به شمار رفته و قابلیت پیگرد دارد.

امیری همچنین به بیان اهمیت خدمت به مردم و پیگیری سایر مسائل و ماموریت‌های ادارات و دستگاه‌ها پرداخت و گفت: اگرچه انتخابات مهم است، اما پرداختن به موضوع انتخابات نباید خللی در ارائه خدمات به مردم وارد سازد و موجب غفلت از پیگیری و تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها