تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 23:24
کد خبر : 34456

بازگشت اعمال محدودیت‌های رنگ‌بندی قرمز کرونایی به نیمه شرقی استان

بازگشت اعمال محدودیت‌های رنگ‌بندی قرمز کرونایی به نیمه شرقی استان

 استاندار سمنان گفت: بر اساس رنگ بندی کرونایی جدید اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، شهرستان های شاهرود و دامغان در وضعیت قرمز هستند که باید دستورالعمل های متناسب با آن اجرایی شود. سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان ۸ آبان در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، اظهار کرد: لازم است

بازگشت اعمال محدودیت‌های رنگ‌بندی قرمز کرونایی به نیمه شرقی استان

 استاندار سمنان گفت: بر اساس رنگ بندی کرونایی جدید اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، شهرستان های شاهرود و دامغان در وضعیت قرمز هستند که باید دستورالعمل های متناسب با آن اجرایی شود.

سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان ۸ آبان در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، اظهار کرد: لازم است تا دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و فعالیت اصناف و گروه های شغلی متناسب با وضعیت قرمز، در شهرستان های شاهرود و دامغان با توجه به قرار گیری این دو شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی، به صورت جدی اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش و صنوف، دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص وضعیت قرمز ملاک عمل است، خاطرنشان کرد: ما در استان برای حفظ سلامت ‌مردم با هیچ شخصی تعارف نداریم و در مرحله اول در خصوص عدم رعایت دستورالعمل ها، تذکر خواهیم داد و در صورت استمرار و بی توجهی، برخورد لازم صورت می گیرد.
هاشمی ضمن ارزشمند شمردن کمک ۳۶۰‌میلیارد تومانی خیرین استان در قالب رزمایش مواسات، تاکید کرد: در ادامه راه مدیریت مقابله با کرونا، ضروری است تا از پتانسیل بسیج، بهورزان، دهیاران و روحانیت نیز در حوزه روستاهای شهرستان شاهرود و دامغان برای آگاهی بخشی و مدیریت بحث شیوع کرونا بهره ببریم.
وی تاکید کرد: شهرستان های با وضعیت رنگ بندی آبی، زرد و نارنجی در استان، باید نسبت به حفظ وضعیت فعلی و تلاش برای بهبود شرایط و کاهش شیوع بیماری و قرار گرفتن در وضعیت های بهتر را در دستور کار قرار دهند و اهتمام جدی داشته باشند.
استاندار سمنان بیان کرد: صدا و سیما به صورت جدی در بحث اطلاع رسانی و جلوگیری از نشر ساده انگاری در بین مردم ورود کرده و اجرای برنامه های ویژه تخصصی کرونا، تحت نظر کمیته علمی را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد.
وی گفت: اصناف و سازمان صمت استان نیز وظیفه نظارت و بازرسی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف را برعهده دارند که لازم است نسبت به این مهم و بازرسی های سرزده، به صورت شبانه روزی اهتمام داشته باشند.
هاشمی خطاب شهرداران استان اظهار کرد: شهرداری ها همچنان در بحث فضاسازی شهری در خصوص اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در حوزه مقابله با کرونا ورود جدی نداشته و عملکرد قابل قبولی ندارند که لازم است در این مهم ورود کرده و اقدامات جدی را با نصب بنر در اسرع وقت به انجام رسانند.
وی ادامه داد: همچنین لازم است تا کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، بحث هشدار باش را به صورت جدی به منظور جلوگیری از ساده انگاری در بین مردم به انجام برساند.
استاندار سمنان ضمن تاکید بر همراهی همیشگی مردم همچون گذشته به منظور کاهش شیوع بیماری کرونا در سطح استان، گفت: متاسفانه در حال حاضر نوعی عادی انگاری و ساده انگاری در سطح جامعه را شاهدیم که باید همگان به بحث رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات خانوادگی، حتی پس از تزریق واکسن اقدام کنیم تا شاهد دستیابی به وضعیت های بهتر رنگ بندی کرونایی و حفظ سلامت مردم و عزیزانمان باشیم.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها