تاریخ انتشار : جمعه 26 نوامبر 2021 - 21:21
کد خبر : 125033

بایدها و نبایدهای قانون جذب و کائنات

بایدها و نبایدهای قانون جذب و کائنات

ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک روانشناس خانواده با تاکید بر اینکه ارتعاش ایجاد شده بر اساس تفکر و احساس برای رسیدن به موففیت، ثروت، جایگاه اجتماعی و … کافی نیست، گفت: باید پس از تفکر و احساس خودمان را در مسیر و جریان موفقیت و کسب خواسته قرار دهیم. امین مختاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره

بایدها و نبایدهای قانون جذب و کائنات

ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک روانشناس خانواده با تاکید بر اینکه ارتعاش ایجاد شده بر اساس تفکر و احساس برای رسیدن به موففیت، ثروت، جایگاه اجتماعی و … کافی نیست، گفت: باید پس از تفکر و احساس خودمان را در مسیر و جریان موفقیت و کسب خواسته قرار دهیم.

امین مختاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در رابطه با قوانین جذب و مثبت‌اندیشی برای کسب موفقیت در زندگی نکات بسیاری وجود دارد، اظهار کرد: قوانین الهی و معنوی فراوانی بر جهان حاکم شده و باتوجه به اینکه گرداننده جهان هستی خداوند است به تمامی انسان‌ها نیز قدرت‌های فراوانی عطا می‌کند.

این روانشناس خانواده افزود: همه افراد در دل قوانین وضع شده توسط خداوند قرار داریم، یعنی امور عالم براساس قوانین معنوی و الهی وضع شده توسط خداوند اداره می‌شود و  قانون جذب یکی از مهم‌ترین قوانین عالم است، یافته‌های علمی و آموزه‌های دینی نیز این مسئله را تائید می‌کنند.

وی با بیان اینکه بین تفکر، احساس و عمل در افراد یک پیوستگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: هر آن‌چه که انسان به آن فکر و پس از تفکر آن را عمیقا احساس کند، این تفکر و احساس در عمل ظاهر می‌شود، در قانون جذب زمانی‌که که فرد به مسائل مختلف فکر می‌کند و سپس احساس برای دستیابی به آن موفقت و خواسته در او قویا ایجاد شود، این مسئله یک ارتعاش قوی را ایجاد می‌کند.

مختاری افزود: خداوند از قدرت‌های خود در درون انسان‌ها قرار داده و ذهن انسان به کائنات متصل است، زمانی‌که فرد به موضوعی فکر می‌کند و بعد آن را عمیقا احساس می‌کند اجزای کائنات برای اینکه فرد به آن خواسته دست پیدا کند به ارتعاش در می‌آیند.

این روانشناس خانواده با تاکید بر اینکه ارتعاش ایجاد شده بر اساس تفکر و احساس برای رسیدن به موفقیت، ثروت، جایگاه اجتماعی و … کافی نیست، توضیح داد: پس از ایجاد ارتعاش فرد باید وارد عمل شود، یعنی برنامه‌ریزی زندگی فرد باید در راستای رسیدن به اهداف باشد، باید پس از تفکر و احساس خودمان را در مسیر و جریان موفقیت و کسب خواسته قرار دهیم.

وی  اضافه کرد: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی برای کسب خواسته‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، نباید انتظار داشته باشیم که در کنار روخانه بایسیتم و به مقصد برسیم، این مسئله هرگز اتفاق نخواهد افتاد، برخی از افراد در قانون جذب تنها به تفکر می‌پردازند، این راه برای جذب خواسته و موفقیت کارساز نیست و اقدام و عمل باید در کنار تفکر و احساس وجود داشته باشد.

مختاری با بیان اینکه جملات تاکیدی در سالیان طولانی در علم روانشناسی وجود داشته است، گفت: جملات تاکیدی که در قوانین جذب بر  روی آن تاکید می‌شود، می‌تواند به انسان‌ها در رسیدن به موفقیت کمک کند، زمانی‌که افکارمان را به شکل مثبت تنظیم کنیم، جملات تاکیدی برای قدرت‌بخشی به خودمان تاثیرگذار است.

این روانشناس خانواده تاکید کرد: اما باید بدانیم استفاده از جملات تاکیدی و مثبت‌اندیشی اگر در مسیر عمل و حرکت به سمت موفقت به‌کار گرفته نشود، فرد را به جایی نمی‌رساند، ذهن تشخیص می‌دهد که آیا فرد در مسیر موفقیت قرار دارد یا صرفا یکسری عبارات را به زبان می‌آورد و اقدام علمی برای رسیدن به موفقیت و خواسته وجود ندارد.

وی افزود: اگر فرد اقدام و عمل را در قانون جذب به فراموشی بسپارد و تنها به تفکر مثبت و گفتن جملات تاکیدی اکتفا کند به موفقیت نمی‌رسد و پس از مدتی دچار یاس و سرخوردگی می‌شود.

مختاری با اشاره به اینکه قانون جذب دارای جنبه‌های منفی و مثبت است، تصریح کرد: سعی کنیم آگاهانه اقدام به جذب مثبت کنیم، گاهی به‌علت ترس، نگرانی از آینده و … تفکر و احساسمان شکل منفی به خود می‌گیرد و موجب می‌شود که در فرآیندی ارتعاش منفی به عالم بفرستیم، باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر اندازه که ارتعاش مثبت می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی داشته باشد، ارتعاش منفی می‌تواند موجب جذب موارد منفی در زندگی شود.

این روانشناس خانواده با بیان اینکه بسیاری از افراد از حلقه فکر، احساس و عمل مناسب غافل هستند و این قانون را به خوبی درک نکرده‌اند، اظهار کرد: پس از ایجاد ارتعاش مثبت یکسری از مسائل در اختیار خداوند است، شاید خواسته‌هایمان مطابق با طرح الهی زندگیمان نباشد، بهتر است در سراسر زندگی از قوانین معنوی استفاده کنیم و به‌دنبال طرح الهی زندگیمان باشیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها