تاریخ انتشار : دوشنبه 8 نوامبر 2021 - 19:55
کد خبر : 80201

بودجه هزار و ۶۰۰ میلیاردی شهرداری در سال ۱۴۰۰

بودجه هزار و ۶۰۰ میلیاردی شهرداری در سال ۱۴۰۰

ایسنا/همدان شهردار همدان از چهار برابر شدن بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بودجه شهرداری در سال جاری به هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. به گزارش ایسنا، عباس صوفی دوشنبه ۱۴ تیرماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بودجه شهرداری همدان در سال ۹۶ مبلغ ۴۴۰ میلیارد، در سال ۹۷ مبلغ ۶۴۰ میلیارد،

بودجه هزار و ۶۰۰ میلیاردی شهرداری در سال ۱۴۰۰

ایسنا/همدان شهردار همدان از چهار برابر شدن بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بودجه شهرداری در سال جاری به هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایسنا، عباس صوفی دوشنبه ۱۴ تیرماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بودجه شهرداری همدان در سال ۹۶ مبلغ ۴۴۰ میلیارد، در سال ۹۷ مبلغ ۶۴۰ میلیارد، در سال گذشته هزار میلیارد و در سال ۱۴۰۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که بودجه امسال نسبت به چهار سال گذشته چهار برابر شد.

وی با اشاره به اینکه حوزه مدیریت شهری با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده است، اظهار کرد: در سال‌های گذشته سعی شد در حوزه‌های مختلف زیرساختی، خدماتی، فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و اداری کارهای فراوان و شاخصی انجام شود.

توجه به انسان محور بودن شهر از جمله اولویت‌های مدیریت شهری است

صوفی با بیان اینکه نخستین اقدام شهرداری، راه‌اندازی مجموعه ۱۳۷ بود که کارها در آن به صورت علمی پیگیری می‌شود، افزود: توجه به انسان محور بودن شهر و آرامش شهروندان از جمله اولویت‌های مدیریت شهری است که کارهایی مانند اقدامات عمرانی همچون ۵۰۰ هزار تن آسفالت‌ریزی طی سه سال گذشته و ده‌ها کیلومتر پیاده‌راه‌سازی از جمله آنها بوده است.

شهردار همدان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته شهر به سمت فرسودگی می‌رفت، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های شورا و شهرداری فعلی این بود که از فرسودگی مبلمان شهری جلوگیری شود و در این راستا اقداماتی انجام شد.

تمام نقاط شهر که گلوگاه شده بود معبرگشایی شد

این مقام مسئول مطرح کرد: در سه سال و شش ماه عمر شهرداری فعلی با شعار رشد متوازن، اقدامات خوبی در چهار منطقه شهر پیش رفت و معبرگشایی یکی از اقدامات شهرداری بود به‌طوری‌که در تمام نقاطی که گلوگاه شده بود معبرگشایی انجام شد و در این راستا فاز اول تقاطع شهید همدانی افتتاح شد و عملیات عمرانی تقاطع غدیر نیز در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه تکمیل طرح جامع ترافیک و مطالعات طرح جامع ترافیکی آغاز شده است، گفت: نظام بودجه‌ریزی شهرداری را بر مبنای نظام کاملا علمی جلو بردیم و برنامه پنج ساله شهرداری پیش‌بینی و آغاز شده است.

کاهش ۸۰ درصدی مراجعین شهرداری با اجرای طرح آرشیو الکترونیکی پرونده‌های نوسازی و شهرسازی

صوفی تصریح کرد: آرشیو الکترونیکی پرونده‌های نوسازی و شهرسازی اقدام خوبی بود که در این دوره مدیریت شهری انجام شد که این اقدام در سه منطقه انجام و در منطقه آخر در مراحل پایانی است و با راه‌اندازی این نرم‌افزار بیش از ۸۰ درصد حضور مردم به شهرداری کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه سامانه اطلاعات مکانی با ۲۱۸ اطلاعات راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: ایجاد دو پارک بزرگ اکباتان و ولایت در راستای ایجاد اوقات فراغت شهروندان انجام شد و طی چند روز آینده فاز اول پارک اکباتان راه‌اندازی می‌شود.

ساماندهی ورودی‌های شهر به صورت جدی پیگیری می‌شود

شهردار همدان با بیان اینکه در این دوره تکلیف ورودی‌های شهر مشخص شد، تصریح کرد: حدود دو سال است که روی طراحی‌ ورودی شهر کار می‌شود تا به یک طرح جامع برسیم تا در آینده نزدیک شاهد ساماندهی ورودی‌های شهر باشیم و ظرف چند روز آینده ساماندهی میدان فرودگاه را شروع می‌کنیم.

صوفی با بیان اینکه سال گذشته تمام بدهکاری شهرداری که بیش از ۶۰ میلیارد تومان بود تسویه شد، مطرح کرد: در سال‌های گذشته ۱۷ فرهنگسرا راه‌اندازی شد، همچنین طرح همیاران محلات در حدود ۲۰ محله انجام شد.

وی بیان کرد: راه‌انداری فرهنگسراهای تخصصی، کمک به کسب وکارهای خانگی، برندسازی کسب و کارهای خانگی، راه‌اندازی موزه شهر همدان، احداث مرکز جامع آموزش شهروندی از جمله اقدامات انجام شده یا در دست پیگیری است.

صوفی با اشاره به اینکه پارکینگ طبقاتی مرمر در آینده نزدیک کلنگ‌زنی می‌شود، یادآور شد: سامانه دوچرخه سواری نیز خریداری شده است، همچنین‌ شهرک ویلایی با هزینه ۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری یک شرکت تُرک در حاشیه شهر راه‌اندازی خواهد شد.

ساماندهی بلوار جوان انجام می‌شود

وی با اشاره به اینکه طرح جامع، طرح پسماند و طرح بازار همدان در حال انجام است، گفت: در سال جاری عملیات اجرایی ساماندهی بلوار جوان به دره‌مرادبیگ را با موافقت شورای شهر آغاز می‌کنیم.

صوفی بیان کرد: راه‌انداری سامانه‌های شفافیت شهاب و ۱۳۷، ایجاد سامانه پرونده‌های نوسازی و شهرسازی، اتوماسیون نامه‌ها در راستای مبارزه با فساد در شهرداری است، علاوه بر این یکی از مشکلات در این زمینه دستی بودن پرونده‌های شهرداری بود که رفع شد و ‌باید برای شفاف‌سازی بیشتر سامانه‌های نرم‌افزاری را در شهرداری گسترش دهیم.

وی درباره «همدان، شهر گردشگر» نیز شرح داد: مشاوری برای برندسازی شهر همدان گرفته شده و در دست پیگیری است، علاوه بر این نباید اجازه دهیم همدان دروازه غرب کشور را از دست بدهد، همچنین تفاهم نامه‌ای بین سه استان همدان، کرمانشاه و کردستان در جهت تعریف مسیر گردشگری غرب کشور بسته شده که به دلیل شیوع کرونا مختل شد.

سایت موزه همدان مردادماه افتتاح می‌شود

شهردار همدان با اعلام اینکه سایت موزه همدان نیمه دوم مردادماه افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: علت تأخیر  اجرای این پروژه  قرارداد بین مسکن و شهرسازی و میراث فرهنگی بود و سرانجام شهرداری سال گذشته عملیات عمرانی را بر عهده گرفت و اقدامات با سرعت بیشتری پیش رفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده است، افزود: هزینه خرید هر اتوبوس در سال ۹۷ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بود که در سال گذشته به چهار میلیارد تومان رسید.

درآمد پایدار شهرداری در روز ۳۰۰ میلیون تومان است

صوفی با بیان اینکه ماهیانه ۳۰ میلیارد تومان حقوق به کارکنان شهرداری پرداخت می‌شود که برای تأمین این حقوق باید روزانه یک میلیارد تومان درآمد تامین شود، گفت: درآمد پایدار شهرداری در روز ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: درآمد روزانه شهرداری باید چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان باشد که این امر نیاز به تلاش فراوان دارد، همچنین سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت گرفته شد.

صوفی با اشاره به اینکه مرکز جامع آموزش شهروندی در مجتمع فرهنگی عین‌القضات ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: تخصصی شدن پارک‌ها یکی از برنامه‌های  شهرداری است که در این راستا خانه بازی مادر و کودک راه‌اندازی شد و پارک خلاقیت نیز در حال طراحی است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها