تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 19 آگوست 2021 - 22:06
کد خبر : 3082

تعامل بازاریان بانەای با کادر درمان/روزانه ۱۵۰۰ نفر واکسیناسیون می شوند

تعامل بازاریان بانەای با کادر درمان/روزانه ۱۵۰۰ نفر واکسیناسیون می شوند

 رئیس شبکە بهداشت و درمان شهرستان بانە، باتشریح آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان از تعطیلی بازار و پاساژهای سطح شهر بانە همزمان با تعطیلی سراسری در کشور با همبستگی بازاریان و شکست ویروس بی رحم کرونا خبر داد. محمد شاهویسی در رابطه با وضعیت کرونای شهرستان بانه اظهار کرد: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی

تعامل بازاریان بانەای با کادر درمان/روزانه ۱۵۰۰ نفر واکسیناسیون می شوند

 رئیس شبکە بهداشت و درمان شهرستان بانە، باتشریح آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان از تعطیلی بازار و پاساژهای سطح شهر بانە همزمان با تعطیلی سراسری در کشور با همبستگی بازاریان و شکست ویروس بی رحم کرونا خبر داد.

محمد شاهویسی در رابطه با وضعیت کرونای شهرستان بانه اظهار کرد: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان بە آن صورت ایدەآل نیست ولی باز هم بە نسبت شهرستان های دیگر استان کردستان وضعیتی مناسبتری دارد و انتظار می رود که اوضاع بهتر شود.

وی افزود: هم اکنون در شهرستان بانە 9 نفر بیمار کرونایی بستری شدە وجود دارد، کە دو نفر از آنها در بخش ICU تحت مراقبت‌های ویژە قرار دارند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بانه بیان کرد: آمار یک ماهە اخیر در محدودە 5 تا 10 بیمار بستری شدە بودە و روند افزایشی آنچنانی نداشتەایم.

وی ادامه داد: طی پیگیری های انجام شدە در پیک قبلی در فصل پاییز و زمستان کە بیمارستان رازی با کمبود اکسیژن مواجه شدە بود، دستگاه اکسیژن ساز جدید در بیمارستان نصب و راەاندازی شد و اکنون بە نسبت تخت های موجود در بیمارستان کمبود اکسیژن نداریم و اگر هم کمبودی داشتە باشیم محدود و با کپسول قابل جبران است.

شاهویسی خاطرنشان کرد: شیب کرونا در شهرستان بە نسبت تعداد افرادی است کە تست گرفتە می‌شود و درصد مثبت بودن آن ها بە شیبی ملایم رو بە افزایش است؛ اگر پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها کە بیشتر در این مناطق به صورت مراسماتی همچون عزا، عروسی و دورهمی های شبانە با تراکم بالا برگزار می‌شود رعایت نشود، این شیب تندتر خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان استقبال خوبی از انجام مراحل واکسیناسیون شدە است و روزانە 1500 تا 1600 دوز واکسن بە شهروندان تزریق می‌شود و تا بە امروز 33هزار دوز واکسن بە شهروندان تزریق شدە است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بانه، از تعطیلی بازار و پاساژهای سطح شهر بانە همزمان با تعطیلی سراسری در کشور با همبستگی بازاریان و شکست ویروس بی رحم کرونا خبر داد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها